HABER

MSÜ mülakatı için alınması gereken puan ne kadar? 2022 MSÜ mülakatlarına çağrılmak için MSÜ sınavından kaç net almak gerekiyor?

MSÜ sınav sonuçları açıklandı. ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün sınav sonuçlarına ilişkin açıklamada bulundu. Öğrenciler, MSÜ eleme mülakatlarına çağrılmak için MSÜ sınavından kaç net almak gerekiyor? sorusunun yanıtını bulmaya çalışıyor. Peki MSÜ mülakatı için alınması gereken puan ne kadar? İşte MSÜ mülakatlarına çağrılmak için yapılması gereken net sayısı...

MSÜ mülakatı için alınması gereken puan ne kadar? 2022 MSÜ mülakatlarına çağrılmak için MSÜ sınavından kaç net almak gerekiyor?

MSÜ mülakatı için alınması gereken puan ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün sınav sonuçlarının açıklandığını duyurmasının ardından merak konusu oldu. Adaylar, özellikle 2022 MSÜ eleme mülakatlarına çağrılmak için kaç puan alınması gerektiği araştırıyor. Geçtiğimiz yıllarda öğrenci kabulünün kaç puan ile yapıldığı ve mülakat için kaç net yapmak gerektiğine dair bazı ipuçlarını sizler için derledik...

MSÜ'DE MÜLAKAT VAR MI?

Fiziki Yeterlilik Testinden sonra adaylar mülakat komisyonlarına sevk edilir. (2) Adaylar, Harp Okulu ve Astsubay Meslek Yüksek Okulu için farklı kriterlere göre farklı mülakat değerlendirmesine tabi tutulacaktır. Mülakat, 100 puan üzerinden değerlendirilecek, 70 ve üstü alan adaylar başarılı kabul edilecektir.

MSÜ MÜLAKAT İÇİN KAÇ PUAN GEREKİYOR?

Mülakat, 100 puan üzerinden değerlendirilecek, 70 ve üstü alan adaylar başarılı kabul edilecektir.

MSÜ MÜLAKATLARI KAÇ GÜN SÜRÜYOR?

Adaylar için birinci gün Evrak Kontrol, Kişilik Değerlendirme Testi, Fiziki Değerlendirme, Fiziki Yeterlilik Testi (FYT), ikinci gün, mülakat sınavları yapılacak şekilde 2 gün sürmektedir.

MSÜ AŞAMALARI NELERDİR?

Milli Savunma Üniversitesi ( MSÜ ) Hava Harp Okulu adayları için 1. gün Evrak Kontrol, Kişilik Değerlendirme Testi, Fiziki Değerlendirme, Fiziki Yeterlilik Testi (FYT), 2. gün Psikomotor Testi, 3. gün mülakat sınavları yapılacak şekilde 3 gün sürecektir.

Geri Dön

En Çok Aranan Haberler