Muammer Güler'den önemli açıklama

İçişleri Bakanı Muammer Güler gündeme ilişkin gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Muammer Güler'den önemli açıklama

ANKARA (CİHAN)- İçişleri Bakanı Muammer Güler, çözüm sürecini baltalayanların bunun altında kalacağını söyledi. Verilen sözlerin tutulmasını isteyen Güler, henüz beklenen neticeye ulaşıldığının söylenemeyeceğini vurguladı.

Muammer Güler, Gürcistan İçişleri Bakanı Irakli Gharibashvili ve beraberindeki heyet ile bakanlıkta görüştü. Gharibashvili, Bakan Güler'e madalya ve sertifika takdim etti. İki ülke ilişkilerinin geldiği noktayı anlatan Gharibashvili, Türkiye'nin bir operasyon sırasında kendilerine yardım ettiği için teşekkür etti ve saygı duyduğunu belirtti.

İzin verildiği sürece tecrübeleri paylaşmak ve işbirliği yapmak istediklerini dile getiren Gharibashvili, Kocatepe Camii'ni dün ziyaret ettiğini söyledi. İmamın kendisine ve heyetine çok büyük saygı gösterdiğini, bundan etkilendiğini belirten Gharibashvili, gösterilen ilgiden dolayı teşekkür etti.

Bakan Güler de Türkiye-Gürcistan ilişkilerini ifade eden cümleler için teşekkür etti ve katıldığını belirtti. Stratejik işbirliğinin çok öneme haiz olduğunu vurgulayan Güler, bakanın ziyaretinin işbirliğini artırmada çok önemli fırsat ve vesile olduğunu söyledi.

1994 yılında imzalanan güvenlik ve işbirliği anlaşmasının önemine değinen Bakan Güler, istihbarat destekli uyuşturucu operasyonda 116 kilogram uyuşturucu madde yakalandığını ve bu operasyonun sonuçlandığını kaydetti. Uyuşturucu kaçakçılığının bu bölgede yoğun şekilde yapıldığını ancak son dönemde narko-teröre kaydığını belirten Güler, terörün kaynaklarının kurutulmasına yönelik önemli çalışmalar yapıldığını ifade etti.

Yapılan çalışmaların güzergahın değişmesine de yol açtığını dile getiren Güler, işbirliğinin devam edeceğinin altını çizdi. Güler, madalya ve sertifika için de teşekkür etti.

GHARİBASHVİLİ: ÖNLEYİCİ TEDBİRLER ALDIK, ZORLUK ÇIKARMAYACAĞIZ

Gürcistan İçişleri Bakanı Irakli Gharibashvili ise turist olarak giriş yapan Türklerin uyuşturucu taşıdığı ve yakalandığına ilişkin bir soruya elde bir delil olup olmadığını sordu ve varsa yardımcı olacağını kaydetti. Bazı önleyici tedbirler aldıklarını ve bunun bazılarına zorluk yaşatmışsa özür dilediğini belirten Gharibashvili, zorluk çıkarmayacaklarını taahhüt etti.

"HUZURUN SAĞLANMASI KONUSUNDA HERKESİN SORUMLULUĞU VAR"

İçişleri Bakanı Muammer Güler ise çözüm sürecine ilişkin bir soruya silahlı unsurların sınır dışına çıkarılması ve daha sonra bütün insanları hitap edecek normalleşmenin daha yüksek seviyeye çıkarılmasının öngörüldüğünü ifade etti. Henüz beklenen neticeye ulaşıldığının söylenemeyeceğini vurgulayan Güler, plan ve hazırlıkların var olduğunu örgüt tarafından yapılan açıklamaları da dikkate almadıklarını kaydetti. Huzurun sağlanması konusunda herkesin sorumluluğu olduğunu, sadece AK Parti hükümetinin bir sorumluluğu bulunmadığını söyledi.

Öncelikle çatışmasızlık ortamının, silahların geri çekilmesini istediklerini belirten Güler, gerekli önlemlerin her zaman alınacağını vurguladı. Güler, muhataplar tarafından verilen sözlerin yerine getirilmesi gerektiğinin altını çizdi. Bölgede çok büyük destek olduğunu ve bölgenin milletvekili olduğunu hatırlatan Güler, çözüm sürecinden vazgeçilmesinin istenmediğini ve araştırmaların da bunu gösterdiğini ifade etti. Güler, "Çözüm sürecini baltalayan bunun altında kalır." dedi.

"KİMYASAL SİLAH KULLANIMININ BİR KARŞILIĞI OLACAK"

Suriye'deki karışıklıkların etkilerinin sorulması üzerine de Güler, sınır güvenliği, kaçakçılık ve terörle ilgili saldırılar konusunda tedbirlerin alındığını söyledi. Güler, kimyasal silah kullanımının ise bir karşılığı olacağının altını çizdi.

Olası olaylar konusunda bakanlığın genelgesine ilişkin bir soru hakkında Güler, böyle bir genelge yayınladığını ve olaylar karşısında her türlü tedbirin alınacağını söyledi.

Tezkere konusunda bir eksiklik varsa hükümetin gereken adımı atacağını belirten Güler, ancak şuan bunun yettiğini söyledi. Bakan Güler, sağlığıyla ilgili "Sağlığım göründüğü gibidir. Bir stent takıldı." dedi. Çözüm sürecine ilişkin sabote girişimleri konusunda ise gereken tedbirleri aldıklarını vurguladı.

Koruma memurunun alımı konusundaki bir soruya ise Güler, Meclis açıldığı zaman bunun gündeme getirileceğini kaydetti. Önemli yerlerin dışında stat ve üniversitelerde de bunların görev alabileceğini dile getiren Güler, 6 yıl görev yapanların da bu göreve geçebileceğini kaydetti. Polisin doğrudan kendilerini ilgilendiren konularda görev yapmalarını sağlamaya çalıştıklarını söyledi.

"ARAÇLARA ÇİP TAKILMASININ ÖZEL HAYATIN GİZLİLİĞİYLE İLGİSİ YOK"

Araçlara çip takılması konusundaki bir soruya Güler, bunun özel hayatın gizliliğiyle ilgisi bulunmadığını vurguladı. Pilot uygulaması yapıldığını anlatan Güler, çalıntı araç ve diğer ihmallerle ilgili olduğunu belirtti. Özel hayatın ihlaliyle ilgisi bulunmadığını ifade etti. Henüz hayata geçmediğini ve pilot projesi olarak devam ettiğini kaydetti.

en son haber

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 52 yorum
şu meclisteki adamlara bakıyorumda yazıklar olsun yüce divanımızdaki başımızdaki adamlara bir bakın ya allah allah diye diye anamızı dinimizi ağlattılar
G.antep'te vali iken seviyordum keratayı. ama ne zaman AKP'ye geçti dini imanı bozuldu. yoldan çıktı be adam.
koltuk sevdası imanı elden götürür. hay agzina saglık-))
Seçmenlerin tamamının oyunu alsan Ülkeyi kazak gibi Otoyollarla örsen Hızlı Trenleri Metroları köylere indirsen İstanbul Boğazını altından üstünden geçsen Mezralara havaalanı yapsan ne olur Saltanatın korumasız halkın arasına girip Dostça kucaklaşamıyorsa Demokrasi namusu Seçim Sandığı fahişe olmuş diyebilmelisin Polis taşlanıyor Savcı Hâkim yuhalanıyorsa Hak Adalet tanımaz olmuşsundur Taraf olmayan Gazeteci Aydın Sanatçı Asker Sendikacı Darbe Terör suçuyla cezaevinde yatıyor Teröristler kahraman olup Caka satıyorsa Kaval sesiyle Darbenin Hasını Yapmışsın Demektir Vatan SağOlsun Hayırlı Olsun…
başkada söylenecek söz yok maalesef :(
israil 5 milyon vatandaşına gaz maskesi dagıtmış.biz ne yaptık.kime ne verdik.vatandaşı neyle koruyacagız bellimi.
Çapulcular halleder o işi.
israilin nüfusu 5 bin zaten:))
akp matar tabancası verecekmiş
Sayın Muammer GÜLER; GEÇMİŞTE YAPILAN HATALARI BUGÜN ''ÇÖZÜM SÜRECİ'' ADI ALTINDA TELAFİ ETMEYE ÇALIŞIYORSUNUZ.....''BENİM YÜZDE ELLİM'' '' BENİM POLİSİM'' GİBİ TALİHSİZ SÖYLEMLERLE ETNİK ve DİNSEL AYRILIĞI OLMAYANLARI BİLE NEDEN ÖTEKİLEŞTİRİYOR , NEDEN AYRIŞTIRIYORSUNUZ.....? POLİTİKALARINIZ YANLIŞ. PARTİ İÇİ DEMOKRASİNİZ EKSİK. DÜŞÜNDÜKLERİNİZİ KONUŞAMADIĞINIZ SİSTEM DEMOKRASİ DEĞİLDİR....
Olmayan boynu devrilesice
haksız beddua sahibine döner
muhammer güler ak partinin dümeni eski iç işleribakanı idris naim şahin tam PKK yi temizlemek üzereyken erdogan hemen müdahale etti görevden aldı kürt kökenli güleri getirdi tam bir komedi erdoganın kuklası gibi vay bu vatanın haline
Seninde sonun pek hayırlı görünmüyor Boyun yoksunu takkiyeci.
ARAÇLARA ÇİP TAKILMASI FİŞLEME OLMUYOR MU ?
Kimyasal silah kullanımını gözünüzle gördünüz mü? Irak içinde söyleniyordu sonuç ne oldu sayın bakan? Senin dilin doğruları söylemeye elvermez ben söyleyim.2 milyon Müslüman öldü hala da ölüyor.100bin kadının ırzına geçildi. AKP ve senin vicdanınız sızladı mı? Şimdi de Suriye için aynı hain planı hazırlayanlara ortaklık yapıyorsunuz. Vicdanınız sızlayacak mı.? Suriye'de ölecekler acaba hangi dinden olacak sizce.? Bu kadar Amerikan uşaklığı onurlu insanlara yakışmaz. Saygılarımla...
arabaya çip takan yakında vatandaşada çip takmaya başlar.
En masum bir gösteride gençlere,bayanlara,emekçilere gaz ve cop ile polisi gaddarca saldırtangazcı cerrahın kankası muammer nasılda demokrat olmuş "çözüm süreci" ni destekliyor? sen RTE öyle istiyor tersini aklımdan bile geçiremem desene.
GENEL KANAAT SURİYE,DE ATILAN KİMYEVİ SİLAHIN AMERİKA VASITASIYLA ATTIRILDIĞIDIR MAŞA OLARAK MUHALİFLERİ VEYA TÜRKİYE,Yİ KULLANMIŞ OLABİLİRLER
AKP varken olsa olsa ABD maşası olur müslümanları ellerimizle katlederiz
abi bu adam yaptığı açıklamalarla gündemden neden düşüyor dinlenmeli kadınların açtığı bayankupon adlı kupon sitesini gördünüzmü gözlerinize inanamayacaksınız kadınlar neler tutturmuş hemen aratıp bakın bayankupon diye
bunlar şaşırmış ya resmen fişleme bu
nasıl garanti konuşuyor, sanki kendi atmış gibi.bunlara oy vermek Allah a karşı gelmektir.
Cahil chp piyonu
Dünyayı gazladılar gazladılar Şİmdide sesleri çkmıyo
İSRAİL VE ABD UŞAKLARI AVRUPA AJANI SATILMIŞ HAİNLER AKP VE YÖNETİCİLERİ
aynen doğru söylersin satılmış adiler
12 SENEDİR SATTIRAMADINIZ ÜLKEYİ ZORLAMAYIN SATMAYACAK
Vatandaşların arkasına da çip taksalar daha kolay takip edilir.
Oldu olacak kız kaçırmalara önlem olarak kızlarada çip takalım... eğer durum isteğe bağlıysa sorun yok.
NE DİYOR BU YAHU. AKP NİN KAFASI BASMIYOR HALA. SURİYEYİ SANA BIRAKMAZLAR. ANCAK BİR PİYONUN İŞİ NEYSE ONU YAPARSIN BU KAFAYLA. ZATEN YAPTIĞINDA O. KOMŞU HALKLARI BİRBİRİNE DÜŞMAN ETMEK. MISIRIN VE SURİYENİN % 90 I IRAKTA DA OLDUĞU GİBİ ABD UŞAKLIĞI İLE SUÇLAYIP NEFRET EDİYOR TÜRKLERDEN. YALAKA OLDUK, YALAMA OLDUK, EL KAİDE DESTEKÇİSİ BİLE OLDUK . PKK İLE DE KANKİ.. BİZİM MİLLET DE BİR TUHAF TUTTU MU BIRAKMIYOR ÖLENE KADAR. ALIN SİZE TAYYİP. MÜSLÜMAN KANIYLA BULANMIŞ ABD MAŞASI. GÜLE GÜLE KULLANIN. AMA UNUTMAYIN SİZİN HATANIZI ÇOCUKLARINIZ ÇEKECEK. TORUNLARINIZA YANSIYACAK. ALLAHIN HESABI AYRI
Merkez 50 milyon dolar sattı
para bitti bitti 50 neki çekirdek parası be bir kalemde damat 750 milyon $aldı bu neki
abi 116 kg uyuşturucu nedir ya sülalesini kurtarır adamın bu apra ya kadınların açtığı bayankupon adlı kupon sitesini gördünüzmü gözlerinize inanamayacaksınız kadınlar neler tutturmuş hemen aratıp bakın bayankupon diye
BÖYLE BİR İÇİŞLERİ BAKANI... Türkiyede başka adam mı kalmadı?
( çözüm sürecini baltalayanların bunun altında kalacak ) Zaman Her Şeyin İlacı bu millet sabır ile bekliyor yapılan hatalarınızın hesabını sormayı sizlere tarih kitaplarına büyük harfler ile isimleriniz yazılacak inşallah Adnan MENDERES gibi yazılmaz isimleriniz
Önce 4 tane bombacıyı bulun türkiyede ki
Araçlara çip takılması bombalı araç saldırılarını önleyebilir.
Türkiyeyi kullanmalarına izin vermeyin.İngiltere,fransa Amerika hepsini aynı İsrailli bankerler yönetiyor.Bankalarındaki hespalrını kapadıkalrı anda bu devletlerin hepsi çöker,devletlikten çıkar parçalanır.Bunu göze almmak için ne istenirse yaparlar.Yoksa ölen çocukalrı,katledilenleri düşündüklerinden değil.Onlar sadece kendi milletini düşünür.Müslümanlardan nefret eden Sarkozy,hollande mi acıyacak Müslüman halka gülim bare...
bu hangi ülkenin içişleri bakanı bilen varmı
RESMEN FİŞLEME HAMLESİ.
bu adam bana hiç samimi gelmiyor.Bence çok boş bir adam
araclaraa cıptakıolması mıleltıkıskacaa aldınızz mıllet bılmıyormu bunu mıleltt adım adım takıp altıan aldınızzz yazıkalr olsun sızlere sız bu mıleltın dostu olamassınızzz 100 yıldır sızın gıbı vatanuınıa öıleltıne düşman gelemdı bu devletın başinaaa utanıııyorum ben kı bır ımam hatııplıyım canım oyle yanıyorkı sızı bır karşık usda bagasım gelıyorrr mılelte ne ahlah ne namus bıraktınız nede devlet nede gecın me ımkansııı
ABİ, ALLAH AŞKINA SURATA BAKAR-MISIN. İÇİNİN GÜZELLİĞİ YÜZÜNE VURMUŞ. İMKANIM OLSA AMELİYATLA BU BEYEFENDİNİN SURATINI KENDİME NAKLE DERDİM.
O SENİN İÇİNİN PİSLİNİN DIŞA VURUMU
kanaatimce bülent ersoy yüzü daha çok yakışır....bence iyi düşün..nakil ancak bir defa oluyor...
çipi neden takıyorsun nereye gittiğini nerede olduğunu tespit etmek için sanane ben neredeysem belki ben birine yalan söyleyeceğim belki birinin yerimi bilmesini itemiyorum bu diktatörlüktür hemde milenyum diktatörlüğü
Suriyede el nüsra denilen örgüt elemenları insan olamazlar tek kelime ile CANİ savaşta düşman kabul ettiğin kişiyi oldürebilirsin lakin kafasını kesip kalbini sökemezsin bunlara arka çıkanlar destek verenlerde canidir hasta ruhludur her kim olursa olsun
BU ADAMIN BOYNU YOK !!! ACABA DOMUZDAN OLMA BİR İÇ İŞLERİ BAKANIMIZ OLABİLİRMİ ? DOMUZ BİLE ONDAN DAHA YAKIŞIKLI..
"Huzurun sağlanması için herkese görev düşer".Diyor ki; biz bu Suriye savaşına gireceğiz bahnemiz de hazır. Çipi kendine tak sen düdük
kimi cipliyor, kimi fişliyor, deniliyorduya keser döner sap döner sonunda hesap döner elbette dönerde sonu ne olur bilmem
Elbette takılacak,özel hayatını özel arabanla yap.Devletin arabasının nerede ne için kullanıldığını görmesi lazım.Yok özel hayatmış,olmaz kardeşim;özel hayata özel araba o kadar.
Diğer Haberler