HABER

Muammer Kaddafi'nin oğlu Sadi Kaddafi özel uçakla İstanbul'a mı geldi?

Arap Baharı ile devrilen Libya'nın eski lideri Muammer Kaddafi'nin hapiste olan oğlu Sadi Kaddafi'nin serbest bırakılmasının ardından özel uçakla İstanbul'a geldiği iddia edildi. Kaddafi'nin Türkiye'ye geldiği iddiaları güvenlik kaynaklarınca doğrulanmadı.

Muammer Kaddafi'nin oğlu Sadi Kaddafi özel uçakla İstanbul'a mı geldi?

Libya'da serbest bırakılan Sadi Kaddafi'nin özel uçakla gece saatlerinde Türkiye'ye geldiği öne sürüldü. Ancak güvenlik kaynakları, Sadi Kaddafi'nin Türkiye'de olduğu iddialarını doğrulamadı.

2014 YILINDA TUTUKLANMIŞTI

Kaddafi, 2011 yılında NATO'nun desteklediği ayaklanma sırasında Nijer'e kaçmış ancak 2014 yılında Libya'ya iade edilmiş ve o tarihten beri de Trablus'ta hapiste tutulmuştu.

Muammer Kaddafi döneminde ülkenin sportif faaliyetlerinin yönetiminde yetkileri bulunan Sadi, aynı zamanda Libyaulusal futbol takımında oynuyordu.

Sadi Kaddafi, 2011'de Kaddafi rejiminin çöküşünden sonra Nijer'e kaçtı ancak 2014'te Libya makamlarının girişimleri sonucu, Libya Futbol Federasyonu başkanlığı döneminde "zorla zimmetine para geçirmek" suçlamasıyla yargılanmak üzere Libya'ya getirildi.

(AA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 28 yorum
yol geçen hanına döndük resmen
gelin baba gelin
bu oaly bana trt1 teşkilat dizisinin bir bölümünü hatırlattı
Geri Dön

En Çok Aranan Haberler