Mübarek için tahliye kararı

Mısır'da yetkili ceza mahkemesi, devrik lider Hüsnü Mübarek'in tahliye esilmesine karar verdi.

Mübarek için tahliye kararı

Mübarek'in gün içerisinde hapishaneden çıkması bekleniyor.Devrik lider Hüsnü Mübarek'in tutulduğu Tora hapishanesinde, Mübarek'in tahliyesini görüşmek üzere kurulan mahkemeden tahliye kararı çıktı. Hüsnü Mübarek'in avukatı, hafta başında yaptığı açıklamada, hakkındaki yolsuzluk davalarından aklanan müvekkilinin bu hafta içerisinde serbest bırakılmasını beklediğini söylemişti.

2011 yılında Arap Baharı sırasında devrilen Mübarek, 2 yıldan bu yana tutuklu bulunuyordu. 85 yaşındaki Hüsnü Mübarek, 2011'deki halk ayaklanması sırasında göstericilere ateş açılması emri verdiği suçlamasından hüküm giyerek müebbet hapis cezasına çarptırılmış ancak bu karar temyize götürülmüştü. Temyiz mahkemesi ise davanın yeniden görülmesi yönünde karar almıştı. Bu davada da Mübarek azami tutukluluk süresini hâlihazırda doldurmuş bulunuyor.

Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi'nin ordunun müdahalesi ile görevinden el çektirilmesinden sonra çatışmaların yoğunlaştığı Mısır'da, Mübarek'in tahliye olmasının önemli bir gelişme olduğuna dikkat çekiliyor.

© Deutsche Welle Türkçe

Rtr, Dpa, DW, BÖ/EC

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 1 yorum
İSRAİLİ KORUYORUM DİYE TEPKİ GÖSTEREN ADİ HERİFLER.İSTEDİĞİMİ KORURUM SİZE HESAP VERECEK DEĞİLİM.BEN DİNDAR AMA EVRENSEL BİRİYİM.BENİM SİSTEMİMDE IRKÇILIK YOKTUR.DİNİMİDE SEVERİM MİLLETİMİTİDE SEVERİM ….FAKAT BEN KAHROLSUN İSRAİL DİYE YADA TÜRKÜN TÜRKTEN BAŞKA DOSTU YOKTUR DİYE SLOGANLAR ATMAM……IRKÇILIK BENİM SİSTEMİME YIKIMDIR.HEPİMİZ ADEM EVLADIYIZ HERKES İNSANDIR.İSRAİLE YETERİNCE KAFİR MUAMELESİ ETTTİNİZ.TAYYİP ADAM GİBİ DURSUN İSRAİLLE UĞRAŞIPTA AMERİKAN UŞAKLIĞI ETMESİN BENDE İSRAİLİ KORUMAYI BIRAKIRIM………..
Diğer Haberler