Mübarek serbest mi kalacak?

Mısır'da devrik Cumhurbaşkanı Hüsnü Mübarek'in, bir yolsuzluk suçlamasından aklandığı bildirildi.

Mübarek serbest mi kalacak?

KAHİRE (CİHAN)- Mübarek'in avukatı Ferid El Dib, müvekkilinin bu hafta sonuna kadar serbest bırakılacağını söyledi.

Avukat El Dib, bu açıklamaları mahkemenin Mübarek hakkında geri kalan suçlamadan birinden suçsuz bulmasının ardından yaptı.

El Dib, Mübarek'in tutuklu kalması için diğer bir yolsuzluk davası olduğunu ve onun da bu hafta zarfında düşeceğini söyledi.

Mübarek'in avukatı, "Geri kalan basit bir idari işlemdir ve onun da 48 saatten fazla sürmemesi gerekiyor. O'nun (Mübarek) bu hafta sonuna kadar bırakılması gerekiyor.” dedi.

Mısır'ın eski Cumhurbaşkanı Mübarek'i (85) ayrıca ülkedeki 2011 devriminde göstericileri öldürme suçlamalarından yeniden yargılanma bekliyor.

en son haber

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 5 yorum
Ülke lideri olacakta yolsuzluk yapmayacak.Akla ve mantığa ters düşmüş olur.İnsanlar niye iktidar sahibi olmak istesinler ki?İktidar sahipleri zaten iktidara gelirken yolsuzluk yaparak iktidara geliyorlar.En büyük yolsuzluğu yapan iktidarı sahipleniyor.Sonrada birbirlerini yolsuzlukla suçlayıp duruyorlar.Sade vatandaşta yolsuzluk haberleriyle kendini avutmaya çalışıyor.Siz hiç dünyada fakir lider gördünüz mü?
şimdi adamı peygamberde ilan ederler...süte kusur var mübarekte yok derler
YA ALLAHINI severseniz arap baharı denilen ülkelerde Libya mısır suriye de devrildi diktatörler peki yerine ne geldi?daha diktatör olanlar...bu ülkelerdeki diktatörleri devirenlerin istediği gerçekten demokrasimi özgürlükmü..tabiiki hayır...ne istiyorlar biliyormusunuz bölgedeki başta petrol olmak üzere zenginlikleri örnek suriyede dış güçlerin desteklediği terör örgütleri ne için şavaşıyorlar bölge halkının özgürlüğü için mi?güldürmeyim insanı yaaa..hani Müslüman Müslümanı öldürmezdi nooldu bunların ne gerçek İslamla nede Kuran la ilgisi yok.bütün dertleri petrol ve tek başlarına yemek tabii
kimse yorum yapmasın beyler...GELEN GİDENİ ARATIR.
bu adamı mumla arıyorlar.
Diğer Haberler