Müdürden aracını durduran polislere: Sen kim oluyorsun lan

Şırnak'ta İl Sağlık Müdürü Nedim Uzun aracını durduran 4 polis memurunun görev yeri değiştirildi. Müdürün aracını durduran polislere "Sen kim oluyorsun da beni arıyorsun lan. Ben İl Sağlık Müdürüyüm, beni de aracı da arayamazsın." dediği iddia edildi

Sözcü'den Deniz Ayas'ın haberine göre; 21 Mart 2018 günü Şırnak Şerafettin Elçi Havalimanı’nın nizamiyesinde meydana gelen olay, savcılık dosyasındaki ifadelere göre şöyle gelişti.

İKİ MÜDÜRÜN ARACI HAVALİMANI GİRİŞİNDE DURDURULDU

Şırnak İl Sağlık Müdürü Nedim Uzun ve Şırnak Çevre ve Şehircilik İl Müdürü İlker Yavuz’un içerisinde bulunduğu sivil plakalı otomobil, havalimanının girişindeki polis kontrol noktasında diğer tüm araçlar gibi durduruldu. Aracı ilk durduran polis memuru; durdurdukları araçta arama ve kontroller yaptığını, bu esnada araçtaki İl Sağlık Müdürü Nedim Uzun ve yanındaki İl Çevre Müdürü İlker Yavuz'un görevlerini yapmalarına engel olduğunu iddia etti.

“KİMSİN ULAN SEN”

Şikayetçi polis, savcılığa verdikleri ifadede olayın detaylarını şöyle anlattı.

“21 Mart 2018 tarihinde yine havalimanında nizami giriş noktasında görevli olduğum sırada Şırnak’ta İl Sağlık Müdürü olarak görev yapan Nedim Uzun kontrol noktasında aracıyla benim bulunduğum ilk güvenlik noktasında durdu. Ben kendisini önceden tanımıyordum. Ayrıca araç sivil plakalıydı. Şahıs kendisini İl Sağlık Müdürü olarak tanıttı. Ben de kendisine aracını kontrol etmek zorunda olduğumu söyleyince bu kişi bana ‘Sen kimsin lan, ben İl Sağlık Müdürüyüm. Beni arayamazsın’ dedi.”

“SEN KİMSİN LAN BİZE ŞAHIS DİYORSUN”

“Ben de ona bize iletilen önleme araması kararı kapsamında herkesin aracının rutin olarak arandığını anlatmama rağmen bu kişi ‘Seninle görüşeceğiz, senin amacın farklı, ne olduğun belli değil’ diyerek aracını aramama müsade etmedi. Ben de bunun üzerine telsizden ‘Burada İl Sağlık Müdürü olduğunu söyleyen şahıs var araç ve üst araması yaptırmak istemiyor’ diyerek destek talebinde bulundum. Bunun üzerine araçtan daha sonra Çevre Şehircilik Müdürü olduğunu öğrendiğim İlker Yavuz isimli kişi inerek üzerime yürüdü. Bana ‘Sen kimsin lan bizim hakkımızda şahıs diye konuşuyorsun’ dedi. Ben de telsizde normalde bu şekilde konuşulduğunu söyledim. Devamında İlker Yavuz’un koluma fiziki müdahalesi oldu.”

KAYMAKAMIN TALİMATI İLE ARANMADAN GEÇTİ

“Sonrasında tartışma bir süre daha devam etti. Ancak benim bu şahıslara karşı tehdit veya hakaret içeren söylemim olmadı. Ayrıca hiçbirine fiziki müdahalede bulunmadım. Bu olaylar devam ederken komiserimiz yanımıza geldi. Şahısların araçtan inmedikleri için aracın sadece bagaj kısmına bakıldı. İlçe Kaymakamı’nın talimatıyla araç aranmadan bizim bulunduğumuz güvenlik noktasından ayrılarak VIP girişinden geçti.”

“GEL DE ARASANA…”

Şikayetçi polis; sağlık müdürünün, araç hareket halindeyken “Nerede lan beni arayacak kişi? Gel de arasana lan. Ne oldu, arayamadın işte” diyerek polislere sözlü tacizde bulunduğunu anlattı.
Havaalanı nizamiye giriş bölgesini gören kameraların olduğunu hatırlatan polis memuru “Kamera kayıtları incelendiğinde belirttiğim hususlar tespit edilecektir.” dedi.

İKİNCİ ŞİKAYET DİLEKÇESİ: BİZ FETÖCÜ DEĞİLİZ

Polis memuru, yaşananların ardından bir gazetede çıkan ve kendilerini “FETÖ’cü olarak gösteren” bir köşe yazısını da yargıya taşıdı.

“Şırnak'ta ürkütücü iddialar” başlıklı yazıda, aracını aratmayan İl Sağlık Müdürünün ‘başarılı bir bürokrat’ olduğu vurgulanmış onun aracını durduran polisler için ise “O polisler, Nedim Uzun'dan “Görevimizi yapmamızı engelledi” diye şikâyetçi olduğu için, konu şimdi savcılıkta… Tuhaflıklara bakılırsa, genç doktor belli ki birilerinin tekerine çomak sokmuş… Kripto FETÖ'cüler, el altından PKK'ya destek veren hainler, eski Türkiye'nin vurguncu zihniyetinden henüz kurtulmuş değiliz. O yüzden, elimize ulaşan bu iddiaları sizlerle paylaşmak istedim. Şimdilik bu kadarını yazıp, vebalden kurtulayım… Başta da yazdığım gibi, hepsi iddia…Doğru mudur, değil midir… Sonrasını hükûmetimizin ve devletimizin yetkili organlarına bırakayım.” sözleriyle “FETÖ’cü polisler” imasında bulunmuştu. Polis memuru, ikinci şikayet dilekçesinde de sadece işini yaptığını vurguladı.

EMNİYET-SEN: ALGI OPERASYONU YAPILIYOR SÜRECİN TAKİPÇİSİ OLACAĞIZ

Yaşananlarla ilgili Sözcü’ye konuşan Emniyet-Sen yetkilileri de asıl algı operasyonunun, İl Sağlık Müdürü cephesi tarafından yapıldığını savundular. Sürecin yakından takipçisi olduklarını belirten bir hukukçu yetkili “Polis memurları sadece işlerini yapmışlardır. Konu zaten savcılıkta. Ancak görülüyor ki asılsız haberler ve sözde iddia içeren köşe yazılarıyla kamuoyu yaratılmaya çalışılıyor” dediler.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 243 yorum
bu başkan bozuntuları varya tamda devletin içinde resmi mafyalar
bunlar hep akepe tohumları. akepe bu tip seviyesizlere ben devletten büyüğüm, kanunlardan üstünüm, hukuk üstü biriyim sanmasının yolunu açıyor. Açıyor dediğim çünkü müdüre birşey olmamış 4 zavallı polis memurunun yeri değiştirilmiş. Bunun için işin TAMAM erdoğan. sen ve senin zübüklerinden kurtulacağız inşallah.
@voodoo2000 avrupa ülkesinde yada başka ülkelerde olsa (tabiki istisna vardır) polisin değil il sağlık müdürünün yeri değişir polis kimi arayacak ülke müdürden geçinmiyor
ulen köpek herşeyi AKP ye bağlayamazsın belliki Feto picisin sende
@voodoo2000 KIÇI KIRIK BOŞ BELEŞ BİR MÜDÜRÜN YAPTIĞINA BAK.
sen kesin ermeni tohumusun tohumun kurur inşaallah.
aynen doğru bunlar hep ekepe işi ama yakında aydınlığa cikacagiz. güneş doğmak üzere az kaldı
@mustafa_besik_1979 kime bağlayacak lan ak it sürüleri bunun arkasında bir ak torpilli olmasa böyle konuşamaz
@alikaya197267 sende yahudi tohumuna benziyorsun ama senin tohumun kurumasın çünkü yakında çok yahudi tohumu lazım bize
onları il sağlık müdürü yapanın...
devletin polisine devletin ballı ekmeğini yiyen bu köpekler böyle davranırsa devletin polisinin nasıl bir yaptırım gücü ciddiyeti kalacak bu ne aymazlık bu ne ahlaksızlık kaymakam denen devletin yağlı ballısını yiyenden olaya çanak tutuyor polisin onuru linç ediliyor ben bir vatandaş olarak çok rahatsız oldum densizler mafyavari ağızla polisle konuşuyor hemde şırnak gibi terör riskinin yüksek olduğu bir ilde neden aranamasınlar hemde havaalanı girişinde
siyaseten bir yerlere geldiği arkasında siyasi güç olduğu için böyle delikanlı bu kılıksız...elbet birgün eğrisi doğrusu birbirini bulur....bu ve bunun gibiler milletin parası ile maaş alıp ahkam kesiyolar..
Bir sorgulayın bakalım bu cesareti nerden alıyor
Polisimiz ne kadar güzel ne kadar efendi ne kadar eğitimli ne kadar hoşgörülü. böyle evlat doğuran anaların ellerinden öperim.Tebrik ederim polislerimizi böyle eğiten eğitmenlere. Üzgünümki arabadakiler için aynı şeyi söyleyemeyeceğim yani arabadakiler değilde onlara o görevleri verenler için.Empati yeteneği olmayan kişilerin devletimizin kademelerinde bulunmaması gerekir.Empati kurulmadan ilişkileri yürütenlere aslında dikatatör deniz. Ne olurdu sanki üstünüzü arasa.
ALT TARAFI İL SAĞLIK MÜDÜRÜSÜN BİRDE BAKANLIKTA DAİRE BAŞKANI OLSAN TOKATLAR GENEL MD YRD OLSAN YUMRUKLAR GN MÜD OLSAN TEKVANDO YAPARSIN..ONU BUNU TÜRK VATANDAŞINI ARIYORLARSA SENDE ARANACAKSIN MİRİM
HERKES MÜDÜR OLMUŞ. HERŞEYİN BİR MÜDÜRÜ VAR .... DEVLETE MİLLETE NE HAYRI OLMUŞ ONA BAKARIM BEN....
işte a ka pe !!!
Adam direk sen kimsin lan demez.Belli ki polis olayın başlangıcını anlatmıyor.İpini koparanı polis yaparsan böyle olur
reis seninleyiz ama allah aşkına, bir şekilde devlet kademelerinde kendilerine yer bulan bu şahısları çevrenden uzaklaştır sana ve millete zarar veriyorlar.
Bence O Müdürü Arayan Polisler Sürülmeli Şuan Şırnaktalar ya Şöyle Antalya / İzmir / Muğla Dolaylarına Sürülürlerse Çok Daha Etkili Olacaktır.
Şeyimi sallasam müdüre amire memura denk geliyor ne yapalım müdürsen hem sağlık müdürünü kim napsında adam yerine koysunlar ki
elini sallasan müdüre değiyor ülkemde birincisi polislere insanlarla nasıl iletişim kurulacağınin dersi verilmeli ikincisi polis görevini yerine getiriyor müdür veya vekil ol farketmez ohal kapsamindasin herkes şüpheli görülen şüphe çeken herkes durdurulabilirde aranabilirde yazık degilmi polislere ilk önce müdür gerçekten o vasfı taşıyormu ona bakmak lazım.
Uyuşturucu kaçakçısı hepsi
kıçlar baş olursa sonuç bu.....
bir ilde 1 tane sağlık müdürü var. hakkında ihbar yok bir şey yok ısrarla vurgulamasına rağmen adamın aracını neden ararsın ki. normal vatandaş değil bu insan ayrıca doktor. polisler gereksiz yere ısrarcı olmuş.
doktor olunca ayricaliklimi olmasi gerekiyor. dagdaki teröristlere saglik hizmeti sunan bir sürü doktor var. ya bu da onlardan biriyse. ya sucluluk psikolojisi ile bu cirkefligi yapiyosa. iyi valla ne güzel ben doktorum gec. ben ögretmenim gec. ben müdürüm gec. bu devletin kanunlari garibanami isleyecek. kardesim kim olursan ol kontrol noktasina geldiginde essek gibi aranacaksin. polise karsi gelmek devlete karsi gelmektir. hukumet geregini yapmali o doktor bozuntusu hakkında.
akpnin adamı abi müdürler başka ne beklersin
daha insan olamadan müdür yapmışlar adamı (adam derken trmsili emin değiliz)
iffetsiz anne evlatları, terfide alır bunlar
polisine sahip çık hükümet..
aramanın hangi hallerde ve nasıl yapılacağı kanunlarla belirlenmiştir.Böyle, uygulama yerinde şüpheliymiş gibi herkesi durdurup ararsan böyle ters cevaplar alırsın.Adam sağlık müdürüyüm diyor ve ispatlıyorsa teşekkür edip göndereceksin.illa ben seni de ararım dersen o da sana böyle diklenir.
bu ülke 15 yılda 150 yıl geriye gitti. Temizlik işçi statüsündekiler yönetici müdür oldu
ak adalet böyle işliyor polis görevini yaptı diye sürgün ediliyosa bunun sebebi ak adalettir
kibir ne varsa alıp götürür
‘Sen kimsin lan Gevşek Sağlık Müdürüysen Haşaa Allahmısın. Sana Okelimeyi konuşma fırsatını verenler utansın Polislerin B*k* olamazsın adi insan. adalet olsa o gevşege soruşturma açılır görevine yapan polislere değill ..
Numan bey neredesin Kuduzun teki bakın Polislerimize saldırmış o kuduzu karantinaya almayı düşünüyormusunuz yoksa oy kaybı korkusuyla polislerimizi kurban mı vereceksiniz
polisler ölürken değil yaşam hakları ellerinden alınırken sesiniz çıksın.
bu muduru surmek lazim suriyelilerin bakildigi hastaneye o zaman anlasin kim oldugunu
SONRA DA İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜNÜN DEPOSUNDA PKK YA VERİLMEK ÜZERE DEPOLANAN İLAÇLARI BULURSUNUZ
polisin me gunahi var sende bu ulkenin vatandasisin ben araniyosam sende aranicaksin cumhurbaskani degilsin bir devlet memurusun
ulan hokkabaz müdür
Kimsen kimsin . Derhal bu İl Sağlık Müdürünün gmrevine son verilmeli . Polis grevini yapmazsa , nasıl olacak peki ? Kim bilir ne taşıyorsun . gizlediğin bir şeymi var . Neden aratmadın aracı z Yada neden aramadılar aracı . kafamda deli sorular
Sarayın uşakları milletin sırtında asalak olan bu mahluklar devlet otoritesine karşı koymakla kendilerini adam oldu sanıyorlar,gasp ettiğiniz o makam ve mevkilerden inşallah çok yakında indirileceksiniz...
ne o LAN müdür kafanmı güzel....ne saklıyordun üzerinde ve aracındada aratmadın.....hayırdır......havan kime LAN....unutmaki sen devlet bümyesinde çalışan bir işçisin sadece aldığın maaşın farklı hepsi bu ANLADINMI LAN MÜDÜR.....AFERİM..AKILLI OL..ÇEKERİM KULAKLARINI
Ben sağlık bakanı olsam olayı duyduğum anda o müdürü açığa alır derhal soruşturma açardım! müdür olmuş ama adam olamamış liyakatsiz kişilere böyle müdürlükler verilirse devletin diğer görevlilerinin görevlerini yapmaları zorlanıyor. Soru 1. Bir yanlışınmı varda diğer vatandaşlar gibi aracını aratmıyorsun, senin gibi devletin bir memurunun görevini yapmasını engelleyip ayrıcalık istiyorsun ve bunuda saygısızca yapıyorsun? 2 Asıl sen kimsin? Cumhurbaşkanımısında aracında arama yaptırmıyorsun? Neresinden baksan tamamiyle haksızsın. O koltuğun adamı değilsin bir dr. olarak senden utanıyorum!
Yürekli savcı kalmadı mı o polislerin yerini değiştirenleri yargılayacak?
yazık olmuş polislere polisler çokdsa sabırlıymış ters kelepçe takılıp merkezde iyi bir ellenmeliydi koyum senin müdürlüğüne len polis görevini yapıyor lavuk polisleri süren kimse onuda lütfen görevden alın
kaymakamın önce görevnini yapanları savunması yerınde olurdu.
Diğer Haberler