Müge Boz doğumunu anlatırken gözyaşlarına boğuldu

Geçtiğimiz hafta bebeğini kucağına alan oyuncu Müge Boz, YouTube kanalından doğum videosunu paylaştı. Sezaryen yapan ve ameliyathaneye eşi alınmadığı için yalnız kalan oyuncu, yaşadığı sıkıntıları anlatırken gözyaşlarına hakim olamadı.

Geçtiğimiz Haziran ayında basketbolcu Caner Erdeniz ile evlenen Müge Boz, bir hafta önce ilk bebeği Vina'yı kucağına aldı. Hamileliği boyunca yaşadıklarını YouTube kanalı üzerinden takipçileriyle paylaşan Boz, doğum yaşadıklarını da bir video ile anlattı.

Aylarca normal doğum yapmak için gerekli her şeyi yapan Müge Boz, yayınladığı videoda doğum acısıyla uyandığı o anları şöyle anlattı: "Ben bir anda hayatımda daha önce tanımadığım bir acı ile uyandım. Acı da değil de, sanki içimde bir lastik kopmuş gibi... Oldukça sakin bir şekilde Caner'i uyandırdım. 'Bebeğim sanırım hastaneye gitmemiz gerekiyor' dedim.

dogum-hikayesini-anlatan-oyuncu-muge-boz-12679043_2639_m

"BEBEĞİN KALP ATIŞLARI DÜŞÜYOR..."

Caner'in tüm ısrarlarına rağmen doğum çantamı hazırlamamıştım. Hemen onları halledip hastaneye gittik. Bebeğin kalp atışlarını ölçen bir alet vardı. Onu takacakları zaman 'Neden takıyorlar şimdi, ne gerek var' dedim. sonra doktorum 'Sanırım burada bir problem var' dedi. Kendime göre çok iyi performans gösteriyordum. Doktor 'Kalp atışları düşüyor, ben risk alamayacağım. Su geldikten sonra 8 saat içinde doğum olması gerekiyor, biz o süreyi geçtik. Riskli bir duruma dönebilir, sezaryene dönüyoruz' dedi.

dogum-hikayesini-anlatan-oyuncu-muge-boz-12679043_4420_m

"ZORLA ÖNLÜĞÜ DE GİYDİM"

O an inanılmaz derecede bir kabulleniş yaşadım. 8-9 saat deliler gibi uğraştım. O acıya dayanabilmem derken, normal doğum olmadı. O zaman bir an önce olsun ki, bu acıdan kurtulayım dedim. İnanılmaz bir panik oldum. İçeride bir problem olmuş olabileceğini düşündüm. Caner inanılmaz şaşkındı. Doktor doğumu epidural (Bölgesel uyuşturma) yaparız ve Caner doğuma girebilir dedi. Sonra bir hasta bakıcı geldi ve bana önlük giydirecekti. Benim en istemediğim şey, o önlükle doğum yapmaktı. İtiraz ettim. 'Giymeniz gerekiyor çünkü ameliyathaneye gidiyoruz' dedi. Zorla o önlüğü de giydim.

dogum-hikayesini-anlatan-oyuncu-muge-boz-12679043_7905_m

GÖZYAŞLARINA HAKİM OLAMADI

Doktor Caner'e 'seni aşağıda giydireceğiz' dedi. Kapıdan beni uğurladılar. En son Caner'i gördüm. Kapı kapandı. Hemşireler 'Eşi de girecek doğuma' dediler. Anestezist 'Hayır, genel anesteziye döndüm' dedi. Caner içeri gelecek diye ayrıldık ve ben içeride öğreniyorum ki; giremiyor. 'Müge bu dakikadan sonra artık gerçekten tek başınasın' dedim. Aklıma gelen ilk şey Vina ile konuşmak oldu. Vina'ya 'Bebeğim şu anda doğuma giriyoruz ama baban yanında olamayacak. Seni doktorlar ve hemşireler karşılayacak. Lütfen korkma.' dedim. Doktoruma 'Lütfen konuştuklarımızı unutma. Vina olabilecek en hızlı şekilde babasının yanına gitsin. Yapılacak bütün tetkikler o Caner'in kucağındayken yapılsın' dedim. Ondan sonrası yok..."

dogum-hikayesini-anlatan-oyuncu-muge-boz-12679043_8778_m

Kendime geldiğimde, onu kucağıma aldığımda Caner'in bakışları... Gerçekten tarif edilemez bir duyguymuş. Vina'nın cinsiyetini öğrendiğim anı bile hatırlamıyorum. Genel olarak bu doğum bana hiçbir şeyi kontrol edilemeyeceğini öğretti."

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 3 yorum
Şaka mı bu bende mecbure sezeryan oldum benimde girmedi eşim doğuma eeeee! madalya mı bekliyor?Drama filmi gibi anlatmış resmen o andan sonra yanlızmış korkma demiş bebeğine falan gerçekten herşeyi nsl da abartıp satıyorsunuz,pes.
Ne kadar acıklı bi hikaye. herkesin okuması ve ibret alması gereken bir an. Duygulanmamak elde değil. İnşallah meşhur olursunuz.
Allah analı babalı büyütsün inşallah
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler