Muğla Valiliği'nden Ali Çetin'in darp edildiği iddialarına açıklama

Muğla Valiliği’nden yapılan açıklamada, Yukatel Denizlispor Kulübü Başkanı Ali Çetin’in Fethiye ilçesinde polis şiddetine maruz kaldığı iddialarının gerçeği yansıtmadığı ifade edildi. Valilik açıklamasında, Çetin’in polis memurlarına hakaret ve mukavemet göstererek saldırgan tavırlar sergilemesi üzerine biber gazı kullanıldığı ve 1.50 promil alkollü olduğu belirtildi.

Muğla Valiliği'nden Ali Çetin'in darp edildiği iddialarına açıklama

Muğla Valiliği, Yukatel Denizlispor Kulübü Başkanı Ali Çetin’in hastanelik olduğu olayla ilgili yazılı açıklama yaptı.

Çetin’in, polis tarafından darp edildiği iddialarının gerçeği yansıtmadığı belirtilen açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"14 Ağustos 2019 günü saat 19.45 sıralarında Fethiye ilçemiz balık halinde bir restoranda, Denizlispor Kulüp Başkanı Ali Çetin ve yakınları ile restoran sahibi ve çalışanları arasında çıkan bir rezervasyon tartışmasıyla başlamıştır. Dışarıya taşan tartışma ve arbedeye balık halinde bulunan diğer esnaf ve vatandaşın da dahil olması ile olay büyümüştür.

2d2c0099863d8b82028c38baa1fdbcd8

ALKOLLÜ OLDUĞU ORTAYA ÇIKTI

Bu sırada yakın bir mevkide görevli olan trafik ekibimiz, asayiş ekibi gelinceye kadar yaya olarak olay mahalline intikal ederek olayı sakinleştirici, yatıştırıcı olmaya çalışmıştır. 1.50 promil alkollü olduğu raporla saptanan Ali Çetin, hakaret ve mukavemet göstererek saldırgan tavırlarla görevli polislerin görevlerini yapmalarını engellemeye çalışmıştır. Takviye asayiş ekiplerinin intikalinde Ali Çetin ve beraberinde bulunanların agresif tutum ve davranışlarla, görevli polislerin yakalama işlemi gerçekleştirmesine hakaret ve küfürlerle aktif direnç göstermeleri üzerine; görevli polislerimizce kademeli olarak gaz spreyi ve zor kullanılmıştır.

İDARİ TAHKİKAT BAŞLATILDI

Aşırı alkollü olan şahıs direnmemesi ve küfretmemesi konusunda defaatle uyarılmasına rağmen aynı agresif tutum ve davranışlarını hakaretlerle birlikte doktor raporu almak üzere sevk edildiği Fethiye Devlet Hastanesi’nde de devam ettirmiştir. Olaya müdahale eden polis memurları karşılaştıkları direnç, fiili mukavemet ve hakaretlerden dolayı şikayetçi olurken, Ali Çetin de kendisinin darp edildiği iddiasıyla şikayetçi olmuştur. Meydana gelen olaya Fethiye Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından el konulmuş olup, adli ve idari tahkikata başlanılmıştır. Kamuoyuna saygıyla arz olunur."

Kaynak: DHA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 36 yorum
Vali bey, ohal kalktı, insanları tatil beldesinde savaş varmış gibi yargılamanız saçma. alkol aldı vs kimsenin konusu değil. mekan sahiplerinin yönlendirmesi olduğundan peşlerinden gelerek hedef gösterilmesinden hiç bahsetmiyorsunuz? emniyet güçlerimizi abileri korumak için sakın işletmeleri savunan ve aklayan bir durum olmasın?!! hatırı sayılır abilerin işlermeleri olunca bazen akan sular duruyor. Ailesi ile çocukları ile rezervasyon yapıldığı halde içerde aşşağılanan kim olsa mekanı yıkar al aşağı eder, hatalı ve yandaş açıklamalar ahlak ve akıl dışı olduğu bilinmeli. utanmadığınız ortada...
adam bir iddaa da bulunuyor polisce bir iddaa da bulunuyor ama valilik kesin biliyor gibi orada olanı açıklamış cep telefonuyla çekilen videoya göre adam haklı orantısız şiddet var.
olayda amerikan polisi olsa nasıl davranırdı acaba
bebek yüzlü maaşallah .... tipinden anlaşılıyo ne çeşit biri olduğu
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler