Muharrem İnce'den büyük tepki: Çılgınlık! Bardağı taşıran son damla

Muharrem İnce, Türkiye Varlık Fonu başkanlığına Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Başkanvekilliğine ise Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ın getirilmesini twitter hesabından ağır sözlerle eleştirdi. İnce mesajında; "Kötü yönetim maalesef her gün yeni bir çılgınlık örneği sergileyerek tam gaz devam ediyor." ifadelerine yer verdi.

Muharrem İnce'den büyük tepki: Çılgınlık! Bardağı taşıran son damla

Resmi Gazete'de yayımlanan Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile Türkiye Varlık Fonu Yönetimi A.Ş. Yönetim Kurulu'nda yer alacak isimlerin belirlendi. Yeni karara göre Fon Başkanlığını Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yürütecek. Başkanvekilliğine ise Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak getirildi. Muharrem İnce, kararı twitter hesabından ağır sözlerle eleştirdi. İnce açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

Kötü yönetim maalesef her gün yeni bir çılgınlık örneği sergileyerek tam gaz devam ediyor. Bardağı taşıran son damla, Erdoğan ve damadının bir şirket statüsünde olan Varlık Fonunun da yönetimini üstlenmiş olmalarıdır.

Devleti sarmış olan tek adam, aile yönetim tarzı şimdi kamu şirketlerini de esir almıştır. Sergilenen bu akılalmaz herşeyi yönetme ihtirası, sonuçta hiç bir şeyin yönetilememesi sonucunu doğurmakta ve çıkan fatura tüm memleketçe ödenmektedir.

Bütün bu akıl almaz uygulamalar olurken, muhalefet, sivil toplum örgütleri, akademi ve basın nerededir. Memleketi kaosa sürükleyecek bu tek adam uygulamalarına hep birlikte sesimizi yükseltmek zamanıdır.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 7 yorum
Ne içip ne yiyiyorsunuz anlamıyorum siz CHP nin yönetimine bir bakın TRE düşmanlığı gözünüzü kör etmiş bukadar kin küpüne zarar
belki yanlış belkide doğru yapmıştır bilmiyorum . Ama senin yorumuna cevabım şudur ---sikktirrrr--- çok bilmiş
sana ne... seni chp'nin başına geçireceklerdi hani... seni kendi partin bile takmıyor... sana ne REİS'ten...
Bu devran donecek elbette,ülkeyi köküne kadar yiyip satanlar hesabını verecek.
30 agustos resepsiyonunda sallayacak bir şey bulamayınca son çare menüye sallayan kılıcdar, öbür yanda başkanığa aday mı değil mi belli değil istemem yan cebime koy maarrem. chp bildigin aynı tas aynı hamam. %22 bundan daha güzel temsil edilemezdi.
Yahu gele gele "koltuk için istanbula da razı olurum" diyecek duruma gelen birinin gündem olmak için çıkışlarından gına geldi. Bi dediği diğerini tutmuyor. Dün dediğini bugün unutuyor. Genel başkanı gibi sürekli çam devirmekten başka marifet ortaya koyabilmiş değil. Üstelik de Kılıçdaroğluna yenilmiş birinden kahraman çıkarma gayreti artık komik kaçıyor. Sayın İnce, artık lütfen tavuk mu besliyceniz muhalifleri mi kışkırtçanız karar verin ama azıcık huzur verin.
arkadaşlar anlamıyorsunuz meselenin özünü. adam damadıyla ülkenin anasını ağlatıyor sizde hala reis te reis götünüze girsin reis. ekmegin arasına reis koyup yersiniz
Diğer Haberler