Muharrem İnce'den gözaltına alınan Barış Atay için ilk yorum

CHP’nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, tiyatrocu Barış Atay’ın tweetlerinden dolayı gözaltına alınmasına tepki gösterdi. İnce, “Sadece fikir beyan ettiği için insanların gözaltına alınmasını doğru bulmuyoruz” dedi.

Muharrem İnce'den gözaltına alınan Barış Atay için ilk yorum

Mitinglerine bir gün ara veren Muharrem İnce, İstanbul’da Cumhuriyet'in sorularını yanıtladı. Kendisinin ülkeyi yönetme iddiası olduğu için “Devri sabık yaratmayacağım” dediğini anımsatan İnce şöyle devam etti:

"DEMOKRASİ İDDİASINDAKİ BİR ÜLKEYE YAKIŞMIYOR"

“Öncelikle Barış Atay’ın gözaltına alınması yanlış onu söyleyeyim. Bu ülkede herkes özgürce görüşlerini dile getirebilmeli. İnsanların tweet attılar diye atar topar gözaltına alınmaları, demokrasi iddiasındaki bir ülkeye yakışmıyor.

Ama ben Atay gibi düşünmüyorum. Bu ülke siyasetçilerin birbirine yönelik ’Seni Yüce Divan’a göndereceğim’ tehditleriyle çok zaman kaybetti. Ben siyasetçiyim. Yapmam gereken mevcut siyasetçileri tehdit etmek değil, adil bir yargı düzeni kurmaktır. O yargı gerekirse eskiden görev yapanların, gerekirse de beni yargılar..”

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 54 yorum
düşüncesi bir başkasına ters gelen herkesi asın yakın bu nasıl bir anlayış anlamak hergün zorlaşıyor
Teroristinde bölücünün de yıkıcının da düşüncesi farklı ve fiiliyatı da, olmaz kardesim olmaaazz bu ülkeyi sevmiyorsan buyur kapı açıķ
Ne içiyon sen birader hiç kümse yakıomadı asılmadı bu güne kadar siyatçilerin özel hayatına ailesine söven bşr toplum özgürlük arayışı içinde ne yapacaklar ulu orta ırzlarına mı göz dikecekler yazık yozlaşmış bir nesil özgürlüğün ne anlamı var ne haddi...
@ahmet_39_1 sen ne anlatmak istedin anladımsa arap olayım gerçi ne arap olacam onu sen ol mantıksızca bişiler yazmışsın . sen tarihte bilmiyon sivas katliamı vardı adamları yaktılar hatırladınmı denyo asılanlarda deniz gezmiş ve arkadaşlarıydı bi bok bilmiyon bari sus
REKLAM KOKUYOR
Adam savunsa bir dert savunmasa bir dert.Ne ayaksınız olum siz!
Hergün en az 20 kanalda konuşan cumhurbaşkanı ülkeye barış ve demokrasi getireceğim diyor.
@sen_baskasin45 getirdi. devrimci komunist örgütlere devlet düşmanlarına militanlara türkiyeyi dar ediyor. ve biz memnun oluyoruz.
O Kadar çok nefret tohumu ekiliyor ki ülkede. Allahın hesabı korkunç olacak .
bunu savunan ince senmisin salloooo
Gezi olayları da; masum twitlerle başladı, Türkiye'ye 300 milyar dolar'a maloldu.
fikir mi? barış atay düpedüz terörist söylemler içeren mesajlar paylaşıyor! adam bildiğin militan!
@hipertansiyon Kime göre terörist Adalet istemek teröristlikmi bir fırıldak kendi korkak olduğu için haddini bildirin diyor alıyorlar.
tayyibin suyu ısındı.....buharlaşacak.....
@mustafapehlevan08 15 yıldır aynı terane ha hahahaaa
@turkmen_99 Nikola çauşesku örneği var......gerçekler acıdır....kim bu nikola araştır...
herkes haddini bilecek sevmek mecbur değil saygı mecburdur
Bir insanı/insanları resmen tehdit etmek ne zamandır fikir hürriyeti oldu.Bir vatandaş olarak soruyorum.Herhangi bir vatandaş Sn.Merak AKŞENER ya da M.İNCE hakkında Barış ATAY gibi twıtler atmış olsaydı ne olurdu acaba.?
bu adamın savundugu herkes teroru destekliyor teröristın tekı gıt savunulacak şeyleri savun
neden ataturku kqnunla koruyorsunuz o zaman . birakin herkes onun hakkinda ki fikrini korkmadan acikca beyan etsin
@enes_aksoy_1981 salak fikir başka bi şey, hakaret başka bi şey. Varmı bi fkrin Söylede Dinleyelim. Tartışalım.
o zaman bende sana burdan saydirsam by ince tehdit etsem nasil our
eğer idam olsaydı bu adamı da idam ederlerdi tıpki deniz gezmiş gibi
chp için. şiir oludugu için cezaevine girersin ama hainlik yaparsın pkk sempatizani olursun serbestsin demokrasi anlayışı bu
irtica geliyeah geliyo diye bağıran amcaya kuzun kesilen hukuk sistemi kendine muhalif düşünenlere gelince aslan kesiliyor....
bir kerede ülkenizden yana olun adam resmen herkezi tehdit ediyor buna fikir diyosun bunun adı halkı kin ve düşmanlığa sevk etmek ve bizim kanunlarda bu şuçtur ve suçluyu övmekte suçtur.
hain kin kokuyor kin kusuyor. halkı tehdit etmek fikir beyan etmek mi
düşüncesi ELEŞTİRİ değil. TEHDİT ediyor ve İNTİKAM alınacak... ne demek bu düşüncemi? m.ince saçmalamış başka ne diyecek ki? aynı yolun yolcuları bunların fikri düşüncesi aynı yani bunlar çürümüş komünistlerdir. ama bazıları komünist kelimesini pek kullanmıyorlar. devrimciyiz... yesinler sizin devrimciliğinizi... yaşadığınız hayat lüks sefa ama fikriniz gariban halk ayakları yutmaz bu millet önce kendinizi bir ayara sokun. tabi zor gelir ayara girmek. yani sizleri bu millet biliyor ve çöpe attı artık. düşüncelerinizle beraber güle güle...
asacaz kesecez diyeceksin sonrada fikir beyanı etti diyorsun, şimdi ben senin için fikrimi beyan edecem ama bu satılık medya yorumumu yayınlamaz
SAYIN İNCE SEN BU KAFAYLA HİÇ BİR ŞEY YAPAMAZSIN SENİNKİ OY KAFASI VE BOŞ SAKSI
Afrin e moral ziyaretine giden sanatçilari toplum nezdinde itibarsizlastiran , karalayan , sanatçı değil bunlar diyenler ; onlar da sanatçıydı, barış gibi.
@random_2018 biri torbacılıktan hüküm giymiş, biri megri megri yapmış, diğeri hani bana hani bana demiş. Bir git işine kafa mı buluyorsun bizle.
millette ses yok seda yok ohal diye istedikleri gibi at koşturuyorlar bu nedir ya
düşünce özgürlüğüm var fikir beyan edebilirim muharrem ince sen yalakanın ikiyüzlünün birisin kemal seni eline almış çeviriyor senin sayende chp koltuğunda sallana sallana oturacak sende milletvekili bile olamadan bu siyasi haritadan sileneceksin senden sonrada başka bir yalaka ona rakip çıkıp onun istediği gibi oturacak kalkacak
milleti twitter dan tehdit ediyor yaşlisi genci emeklisi ayirt etmeden yargilayacaz hesap vereceksiniz diye gereği derhal yapılsın bu terörist sevicinin!
Yalova'da dükkanında siyaset yapmana izin vermeyen esnafa anında belediye marifetiyle ceza yazdırman gibi mi? Şaka gibisiniz.
Barış demiş ki çalanlar çaldıklarının katiller vurduklarının hesabını vermeli, gün gelir bu kanun tanımazlara hesap sorulur, adamı linç ediliyorlar ne deseydi hoşunuza giderdi hepberaber çalalım gücümüzün yettiğini vuralım gücü gücü yetene mi demeliydi ?? biraz insan olun lafı olduğu gibi anlayın
iktidar sahipleri vatandaşın gözünün içine baka baka hakaret edecekler millet yutkunacak ses çıkarmayacak öylemi ses çıkartanı içeri sokacaksınız öylemi ... haksızlığa uğrayan acı çekenler sus pus olacak öylemi.... bunun adına ne derler?
hertürlü hakaret ve küfür fikir özgürlüğü ise her gün inceyede hakaret ve küfür edelim. b
Göstermelik Tepki gösteriyorsun Sana seslenen Başkan olduğunda yardım isteyen daha ince bir anlatımla asılmasını isteyen Ahmet hakana bir lafın yokmu Allah bu milleti CHP zulmünden korusun..,.
Barış aday beğenmiyorsan defolsun gitsin.Türkiyenin bu gibi yamuklara ihtiyacı yok.
kim kimi hedef gösterse ozaman yarın içerde nasıl bi mantık bu.ahmet hakanın kilosu aç değeri ne
Arkadaşlar, Türkiyede 1946 dan bu yana, İdeolojısi Her türden olan illegal örgütler = CHP dır. CHP = NATO VE ABD nin Türkiye şubesidir. Süslü demokrasi, ahlak, hak hukuk laflarına karnımız tok, Bunların kendilerine, millete, milli ve manevi degerlere bi dünya çelışkilerini hep gördük hala görüyoruz. Boşuna heveslenmeyin, o güzel agzınızi yormayın.
yeter artık pkk sevicileri sevmeyin
benim anlamadığım Erdoğan karşıtı bütün yorumlar yüzlerce like , taraftarlarına yüzlerce dislik, yüzde 50 ile yine kazancak ,dilediğiniz kadar dislike yapın :)
adam fikir belirtmiyor apaçık tehdit ediyor işinize geldiği gibi okumayın
Her gün köşelerinde kin kusan insanları hedef gösteren satılık yalaka kalemlere kimse dokunamıyor çünkü öyle yürekli savcı yok ülkede..
Barış Atay, hainler ve hırsızlar hesap verecekler dedi. Troller üzerlerine alındı. Bu kadar belli etmeyin la
iyi peki biz isyan etmemiz bile yasak başımzda diktaör var
YILLARDIR HERŞEYİ BAHANE EDİP YOK 1 MAYIS YOK NEVRUZ FALAN FİLAN DİYEREK YILLARDIR DEVAMLI AZMIŞCASINA KUDURMUŞCASINA ASKERE POLİSE SALDIRIP AĞZINA POŞU TAKIP ÜLKEDE HUZURU BOZAN TERÖRİST YUVASI DERNEK BİRLİK SENDİKALARI İLE AÇTIKLARI PANKARTLARLA İNSANLIK DIŞI HALLERİNİ İDEOLOJİK KAVRAMLARLA MASKELEYEREK BU ÜLKEYE BEDEL ÖDETMİŞ SORUMLULAR SENDİKA YÖNETİCİLERİ KESİNLİKLE MÜEBBET CEZA YEMELİ.SUÇ BELLİ.DELİLLER KESİN.YANİ BUNA ALIŞMALIMIYDIK NORMAL BİŞEY GİBİ KABULLENMELİMİYDİK ORTALIĞI DEVAMLI TERÖRİZE EDİP YAKIP YIKMAYI MOLOTOF ATMAYI.BUNLAR ER YADA GEÇ HESABA ÇEKİLECEK ÇEKİLMELİ.adaletttttt
@kulgarip99 Barış Atay da aynısını devleti cemaatlere peşkeş çekenler için söyledi... Demek ki o bu fikirlerinden dolayı içeri alınıyorsa şu an senin de içerde olman lazım...
Diğer Haberler