HABER

Muharrem İnce'den Ümit Özdağ'a destek sonrası flaş gelişme! Hatay Valiliği giriş yasağını kaldırdı, İnce yarı yoldan döndü

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, sembolik olarak Hatay'da sınıra mayın koyacağını açıklamış ve sabah saatlerinde kent girişinde durdurulmuştu. Özdağ, Valilik kararıyla şehre alınmamıştı. Özdağ, yasak kararı kaldırılıncaya kadar bulunduğu yerden ayrılmayacağını belirtmiş, Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce de destek için Hatay'a doğru yola çıktığını söylemişti. Valiliğin yasağı kaldırmasının ardından kente giriş yapan Özdağ, Hatay'da açıklamalarda bulundu. İşte detaylar...

Muharrem İnce'den Ümit Özdağ'a destek sonrası flaş gelişme! Hatay Valiliği giriş yasağını kaldırdı, İnce yarı yoldan döndü

Sınır güvenliğiyle alakalı çıkışıyla büyük bir gündem yaratan Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, Hatay'da sınıra giderek sembolik olarak mayın koyacağını açıklamıştı. Özdağ, Hatay girişinde jandarma tarafından durdurulmuş ve Valilik kararı gerekçe gösterilerek kente alınmamıştı. Bunun üzerine bulunduğu yerden ayrılmama kararı alan Özdağ, destek için de çağrıda bulunmuştu. Özdağ'a Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce'den destek geldi. Bu destek kararının ardından flaş bir gelişme daha yaşandı. Özdağ, gece saatlerinde Hatay'da yaptığı konuşmada dikkat çeken açıklamalar yaptı. İşte detaylar...

ö1

İNCE'DEN ÖZDAĞ'A DESTEK

Sosyal medya hesabından açıklama yapan İnce, Özdağ'ın Hatay'a alınmamasını kınamış ve destek için Hatay'a doğru yola çıktığını duyurmuştu. İnce açıklamasında "Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ’ın Hatay’a alınmamasını kınıyorum. Kendisine destek olmak için Ankara’dan Hatay’a yola çıkıyorum." ifadelerini kullanmıştı.

ÖZDAĞ'DAN İNCE'YE YANIT

İnce'nin paylaşımını alıntılayan Özdağ ise "Memleket Partisi Genel Başkanı Sayın Muharrem İnce’ye desteği için teşekkür ediyorum. İyi yolculuklar sayın İnce bekliyoruz." demişti.

ÖZDAĞ'DAN BİR AÇIKLAMA DAHA

Yaşanan son gelişmelerin ardından Erzin'de açıklama yapan Ümit Özdağ, Hatay Valiliği'nin yasağı kaldırdığını duyurdu ve Antakya'ya doğru yola çıktı.

MUHARREM İNCE YOLDAN DÖNDÜĞÜNÜ DUYURDU

Hatay Valiliği'nin yasağı kaldırdığını duyurmasının ardından Muharrem İnce'den yeni açıklama geldi.

İnce, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda şu ifadelere yer verdi:

"Sayın Ümit Özdağ aradı, Valiliğin Hatay’a giriş yasağını kaldırdığını söyledi. Teşekkür etti. Kendisinin de döneceğini söyledi. Ben de Niğde yolundan geri dönüyorum.

Hatay vatan toprağıdır. Bizi vatanımızda kendi topraklarımıza almayacak bir güç henüz dünyaya gözlerini açmadı."

ÖZDAĞ HATAY'DA KONUŞTU: "BÜYÜK BİR YALAN!"

Valiliğin yasağı kaldırmasının ardından kente giriş yapan Özdağ, Zafer Partisi Hatay İl Başkanlığında yaptığı konuşmada şunları söyledi:

"İran üzerinden Afganistan ve Pakistan'dan, Hindistan'dan gelmesi beklenen 10 milyonlarca kaçağın Türkiye'ye yöneleceğini bütün bilimsel araştırmalar gösteriyor. Değil 2 metrelik duvar, Çin seddi inşa etseniz yine de bu göçü durdurmak mümkün değil. Halen ülkemizde 10 milyonun üzerinde sığınmacı ve kaçak var. 3,7 milyon rakamı büyük bir yalan. Hatay'daki rakam en az 700 bin.

dd

Sadece meselemiz mevcut sığınmacı ve kaçakların vatanlarına dönmesi değil, onun da ötesinde yenilerinin gelmesini engellemektir. Bunun için biz Anadolu Kalesi adlı bir projeyi hazırladık. Bu projeyi bir cumhurbaşkanlığı kararnamesi olarak da son şeklini 2 hafta önce verdik. Türk milletinden önümüzdeki seçimde bu kararnamenin devreye sokulması için yetki isteyeceğiz. İHA'lar, SİHA'lar, harekete duyarlı sensörler, balonlar, bunların eş güdümle çalışmasıyla sağlayacağız.

"HATAY'I ADANA TARAFINDAN DEĞİL, SURİYE TARAFINDAN SAVUNUN"

Ancak bunun da yeterli olmadığını biliyoruz. Anti personel mayın döşenmesi yeni göçlerin olmaması için atılacak en önemli kararlardan bir tanesi. Ottawa Sözleşmesi'nden çekileceğiz. Bu sözleşmeyi kabul eden ülkelerin hiçbiri Türkiye gibi geçiş ülkesi değil. Anadolu sadece şimdi değil, binlerce seneden beri bir geçiş coğrafyasıdır. Bu coğrafyayı savunamazsanız yıkılırsınız.
Herkes duysun ve bilsin. Kimse bu sınırlara yaklaşmasın. Bu, Türkiye'nin hakkıdır. Zafer Partisi olarak siyasi iktidarı Türk halkının onayıyla aldığımız takdirde bunu yapabiliriz. Bunun ilk sembolik adımını atmak üzere bugün Hatay'da, sınırda... Gerçek mayın değil arkadaşlar, oto yedek parçası, eski. Onu sınırda sembolik olarak sınırda gömecek ve basın açıklaması yapacaktık. Ama hayret verici şekilde İçişleri Bakanından Hatay Valisine kadar insanlar ayağa kalktı. Sınırda birlikler vaziyet almışlar. Arkadaşlar, hayırdır? Siz Hatay'ı Adana tarafından savunmayacaksanız, savunacaksanız Suriye tarafından savunun. Adana'dan gelen Zafer Partisi'ni değil, Suriye tarafından gelen IŞİD ve El-Kaide'yi durdurun. Zafer Partisi olarak tekrar söz veriyorum: 2023 Haziran'ından itibaren Suriyeli misafirlerimiz geri dönmeye başlayacaklar."

Geri Dön

En Çok Aranan Haberler