Muharrem İnce, Kılıçdaroğlu'nun 'Kurultay çağrısı yapmayacağım' açıklamasına yanıt verdi

24 Haziran seçimlerine CHP'nin Cumhurbaşkanı adayı olan Muharrem İnce, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun "Kurultay çağrısı yapmayacağım" açıklamasına ilişkin değerlendirmelerde bulundu. İnce, "Bakalım yarın MYK var. Belki farkı sonuçlar çıkar, konuşuruz Sayın Genel Başkanla, bunları değerlendiririz" dedi.

Muharrem İnce, Erzurum’un tek CHP'li belediyesi olan Çat Belediyesini ziyaret etti. Belediye Başkanı Arif Hikmet Kılıç ile birlikte ilçede vatandaşlarla bir araya gelen İnce, Kadın Dinlenme Evi’nde kadınlarla sohbet etti.

“BELKİ FARKLI SONUÇLAR ÇIKAR”

Çat Belediye Başkanı Arif Hikmet Kılıç'ın makamına da geçen İnce, buradaki çocukları yanına çağırarak bir süre sohbet etti. İnce, ziyareti sırasında basın mensuplarının Kılıçdaroğlu'nun ‘Kurultay çağrısı yapmayacağım, yerel seçimler var, onlara hazırlanacağız' şeklindeki açıklamasıyla ilgili sorusu üzerine, “Bakarız, şimdi sayın genel başkanla basın yolu ile konuşmam doğru olmaz, şık olmaz. Kendisi ile konuşurum ben. Doğrusu odur. Bakalım yarın MYK var. Belki farkı sonuçlar çıkar, konuşuruz Sayın Genel Başkanla, bunları değerlendiririz. Medya aracılığı ile konuşmak doğru olmaz, döndüğümde konuşurum, açıklamaları yaparız” dedi.

SONUÇLARI DEĞERLENDİRDİ

Öte yandan İnce, Yüksek Seçim Kurulunun (YSK) kesin seçim sonuçlarını açıklamasına ilişkin de ilk değerlendirmeyi yaptı. İnce, “Hayırlı uğurlu olsun memlekete. Bu seçim bitmiştir, yenisi var yakında, yerel seçimler var. Hazırlıklarımızı yapıp, eksikliklerimizi giderip yenisine hazırlanmak lazım. Demokrasi zaten böyle bir şeydir.” dedi.

Okuyucu Yorumları 9 yorum
Az degilsin muarrem incee Adam seni aday gösterdi sen neler pesindeymissin partine destek olsan ölürdün illa koltuk. Ayran ic bol bol senin köy bile sana oy vermedi iyiki secimleri kaybettin.
türkiyenin %22si başkan apo nun heykelini dikeceğiz diyen adamlarla işbirliği yaptı. bu utanç yıllar sonra bile tarih kitaplarında anlatılacak. şimdi de kılıcdarı günah keçisi yaparak sıyrılma çabasındalar.
hdp ile işbirliğinizin hesabını sandıkta vereceksiniz demek istiyorum ama tabi ki bu olmayacak. çünkü sizin %22lik secmen siz pkk lıları meclise de soksanız, avrupaya gidip türkiye terörist diye propaganda da yapsanız, devlet sırlarını ifşa bile etseniz, her krizde t.c. devletine karşı avrupanın abd nin yanında da yer alsanız, türkiye ambargoyu deldi abd ceza versin diye lobi de yapsanız, vekilleriniz pyd li terörist cenazelerine bile katılsa, yine size oy vermeye devam edecekler.
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler