Muharrem İnce ne kadar oy alır? 24 Haziran seçimleriyle ilgili son anket sonuçları

24 Haziran seçimlerinde CHP'nin cumhurbaşkanı adayının Muharrem İnce olduğu siyaset kulislerini hareketlendirdi. CHP tabanından tam not alan İnce'nin sağ ve sol seçmeni ne kadar ikna edebileceği merak konusu olurken, gazeteci Fatih Altaylı yapılan son anket çalışmasını paylaştı. Ankette 2. tura kalması durumunda İnce'nin Erdoğan karşısında ne kadar oy alabileceği de aktarıldı.

24 Haziran seçimleri için geri sayım sürerken CHP'nin cumhurbaşkanı adayı artık netleşti. Adaylık için ismi geçenlerden biri olan İlhan Kesici'nin dün yaptığı açıklama gündeme bir anda bomba gibi düştü. Kılıçdaroğlu'nun günlerdir sır gibi sakladğı ismin Muharrem İnce olduğunu açıklayan Kesici 'Muharrem İnce adı öne çıktı. Yetkili arkadaşlarımızla konuşmuşlar. Bu sabah bu münasebetle kendisini tebrik ettim' ifadelerini kullandı.

Kesici'nin bu sözleri CHP kulislerini hareketlendirirken gözler Muharrem İnce'ye çevrildi. İnce'nin adaylığının bugün açıklanması beklenirken, gazeteci Fatih Altaylı bugünkü "İnce ismi bu anketten mi çıktı?" başlıklı yazısında, Konsensus Araştırma Şirketi’nin yaptığı anketin sonuçlarını açıkladı.

"Abdullah Gül, İlhan Kesici ve Abdüllatif Şener gibi isimlerden Muharrem İnce’ye nasıl gelindi?" diye soran Altaylı, yapılan ankette seçmenlere CHP'nin 3 farklı adayının AK Parti Genel Başkanı Cumhhurbaşkanı Erdoğan karşısındaki şansının sorulduğunu belirtti.

Anket sonuçlarını da paylaşan Alttaylı şu ifadeleri kullandı;

"Soru şu: Hiçbir aday ilk turda seçilemezse 2. turda şu adaylardan hangisini desteklersiniz?

İlhan Kesici: Yüzde 39.9 Recep Tayyip Erdoğan: Yüzde 60.1

İlker Başbuğ: Yüzde 42.3 Recep Tayyip Erdoğan: Yüzde 57.7

Kemal Kılıçdaroğlu: Yüzde 42.3 Recep Tayyip Erdoğan: Yüzde 57.7

Muharrem İnce: 44.9 Recep Tayyip Erdoğan: Yüzde 55.1

Bu anketi görünce, “Acaba Kemal Kılıçdaroğlu bu ankete göre mi aday belirledi?” sorusunu sormaktan kendimi alamadım.

BENİM ANKET YORUMUM

KONSENSUS’un yayınladığı anketin yanı sıra, diğer anket firmalarından aldığım bilgiler birbirine yakın sonuçlar çıkarıyor.

Oranlar farklı olsa da sıralamalar ve genel tablo değişmiyor.

Muharrem İnce’nin 2. tura çıkamayacağı ve 2. turda Akşener’in olacağını tüm anketçiler söylüyor.

Yanılıyorlarsa günahları boynuna.

Bu durumda CHP yönetimi ve Kemal Kılıçdaroğlu açısından “kazan-kazan” durumu ortaya çıkıyor.

CHP tabanının istediği Muharrem İnce, CHP’nin adayı olmuş oluyor.

Ancak 2. tura kalamaması halinde, Kılıçdaroğlu “İşte en istediğiniz, en CHP’li adayı çıkardım, gördünüz” diyerek parti içinde önemli bir eleştiri noktasını ortadan kaldırıp bir rakibi elimine etmiş oluyor.

Diğer yandan, CHP seçmeninin de oy verebileceği merkez sağ bir adayın kendi göstermemiş olduğu halde 2. tura çıkmasıyla da Cumhurbaşkanlığı seçiminin kazanılması şansını koruyor; çünkü anketler Akşener’in 2. turda İnce’ye göre daha yüksek şansa sahip olabileceğini gösteriyor."

Okuyucu Yorumları 185 yorum
Akşener kesin seçilir muazzam oy potansiyeli var kadınlar hep akşener diyor baştan bu kesin!!!!!!!!!!
Akşener hayırlı olsun
Akşener kadınlarıda yanına alarak baştan seçimleri kazandı zaten
ikinci turmuuuu, :)
Sayin Altayli Eger Yalakaligi Birakip Gercek Habercilik Yaparsan Sahaya Inildiginde MUHARREM INCE.nin RECEP TAYIP ERDIGAN.in TURK HALKI.nin Icine Cikamiyacak Hale Getirecegi Sen Cok Iyi Biliyorsun Bak Ben Sana Bir Hesap Yapayim C.H.P.nin Oyu.25 IYI.PARTI.nin Oyu 15 H.D.P.nin Oyu 15. Gerisini Sen Hesapla Kkm Kazanir Kim Kaybeder Hep BIRLIKTE GORECEHIZ
Kardeş kesin senin kıçın açıkta kalmış, bak ben sana bir oy oranı dökeyim de kıçını kapat. CHP %21,İP%6,HDP%9 SAY BAKİM Kaç ediyor.... Sayamadınmı dimi sayamazsınız kerata zira bütün CHP. liler gibi maisın.....
Sen malmısın birader karının alacağı en fazla %6_ %7 uyanın bu uykudan....
@yildirim_ismail_1951 işini bilmeyen kasap kcna girer masat bunlar hayal dünyasında yaşıyor kardeş sonra oylkar çalındı muhabbeti yapacaklar hodri meydan
@yildirim_ismail_1951 Bir parti başkanı bayana "karı" diye terbiyesizce hitap etmenden ne mal olduğun meydana çıkıyor. Sen yorumu bırak, ithal saman yemeye devam et.
@sahinlerrrr1 ağzına yüreğine sağlık ne güzel geçirmişsin arkadaşa hahahaa
@yildirim_ismail_1951 İNSAN BU KADAR SALAK OLURMU YA.
@yildirim_ismail_1951 senin beynine giden damarda kaçak var koçum CHP en kötü durumda oyu %26-28 arasıdır bütün akapeliler gibisin ne olduğunu biliyorsun
@yildirim_ismail_1951 Seçim zaten oyların belirlenmesi için yapılıyor hem yüzde 6 nedir yahu kafayımı yediniz.
@sahinlerrrr1 MİLLETİN OYUNU ÇANTADA KEKLİK Mİ SANIYORSUN? MİLLETİ KOYUN MU SANDIN? BU MİLLET KEMALİN SÖYLEDİĞİ GİBİ KOYUN DEĞİL,CEVABI 24 HAZİRAN 2018 DE TÜRK HALKI VERECEK HİÇÇÇ MERAK ETME,
@sahinlerrrr1 sana matematiği kim öğrettiyse yanlış öğretmiş :)
Reis tümünü düz ovada yer
ama ova lar bitti.
e kardeşim tüm ovaları sattınız hangi ovada yiyecek acep bu recep
Akp bir kez daha alırsa, tek adam sistemi başlayacak ve bundan sonra kimse size bir kez daha fikrinizi sormayacak. Bu sandık milletin tek şansı.
şüphen olmasın.Tek adam sistemi değil BAŞKANlik sistemi sadece TÜRKİYE de mii var. Bu beyinle sana fikir sorulmaz.BU MİLLET VAR OLDUKCA dahaÇOK SEÇİmLER Görecek İNŞAAllah
@serdar_akdeniz_1983 sizden biri alınca 3 adam! 1 kadın sistemi mi olacak. birbirinizi yemekten dünyayı gözünüz görmeyecek gelip burda saçma sapan propaganda denemeleri yapma işine bak!
@serdar_akdeniz_1983 sizden biri alınca 3 adam! 1 kadın sistemi mi olacak. birbirinizi yemekten dünyayı gözünüz görmeyecek gelip burda saçma sapan propaganda denemeleri yapma işine bak!
@serdar_akdeniz_1983 sizden biri alınca 3 adam! 1 kadın sistemi mi olacak. birbirinizi yemekten dünyayı gözünüz görmeyecek gelip burda saçma sapan propaganda denemeleri yapma işine bak!
@efe_efem_1976 Mot gılları gelmiş yorum yapıyor :) Başkanlık sistemi sadece burda mı var diye... Sendeki gibi kuvvetlerin tek adam da toplandığı, adaletin ve hukuksuzluğun olmadığı başkanlık sistemi başka hiçbir ülkede yok troll kardeşim.
bu adamı görünce chp li iken akp li oldum diyebilirim
tayyip erdoğanın kaybettiği seçim yoktur o kazandıkça türkiyenin büyüdüğünü görüyoruz ve tekrar kazanacaktır
rte ye %30 bile çok
bugüne kadar ak partiye oy vermiş biri olarak başkanlık oyum inceye
Allahin izniyle ilk turda RTE aLir..
kendi partisinin güvenmediği insana millet nasıl güvensin
3 ün 1 ini alır
Adam fizik öğretmeni ne anlar cumhurbaşkanlığın dan
@sinan_1997_cjzyz O en azından gerçekten üniversite bitirmiş. Yalandan değil yani anladın sen onu!!
tatavaya gerek yok MERAL HANIM GELŞYOR
bir akp li olarak eğerki muharrem ince aday olsun oyumu direk inceye vereceğim yeter garibanın sırtına binildiği zengin daha zengin oldu fakir daha fakir size artık oy moy yok önce verdiğiniz vaatleri yerine getireceksiniz .
meral aksenermi %5 oyu var yok kuskun MHP illerden başka oyu yok.
keMAL Kılıçdaroğlunun aday için belirlediği nitelikler,Kılıçdaroğlugunun aday olmayacağını kesinleştirdi :) Muharrem ince aday olacaksa,yani Kemal kılıçdaroğlunun belirttiği niteliklere yine Kılıçdaroğlunun kendisi sahip değilde,Muharrem ince sahip ise,neden Chp genel başkanlığını İnceye bırakmadı yahut chp liler seçmedi!! Chp içinde Başkan ayarında bir Muharrem ince var ama Chpliler Genel müdür ayarında Kılıçdaroğluna mı rağbet ediyor... Bu olay bile Chp içinde,iplerin bir zümrenin elinde oldugunun kanıtıdır.Chp yi ele geçiren bu zümre Türkiye'yi bir daha asla yönetmemeli!
@ilbertay Kim yönetmeli bilal mi?
@ilbertay Yürrüüüüüü anca gidersin karnın niye ağrıdı acep?
Chp nin oyu min.%25 Akşener in 2.tura kalması demek %25 ten fazla oy alması demek.Böyle birşey gerçekleşirse zaten Erdoğanın 2.tura çıkmasına gerek yok.
ne kadar cahil varsa burda toplanmış anketler rte diyor bunlar hala Akşener diyor
KENDİ PARTİSİNİ YÖNETMEYE LAYIK GÖRÜLMEYEN ---MUHARREM İNCE--- DEVLETİ YÖNETMEYE ADAY...
Bu ülkede Binaliden başbakan olursa İnce 10 kat daha güçlü Cumhurbaşkanı olur. Güle güle Tayyip
akşener seçilirse bütün düzen bozulur bütün projeler durur ülkeye bir tane yatırım yapılmaz tek amaçları şuanki hükümetten intikam almak olur.
Farketmez, Muharrem beyi destekleyenler İkinci turda Meral hanımı, Meral hanımı destekleyenler Muharrem beyi destekleyecektir
muharrem ince %18 erdogan %82
muharrem incenin cumhurbaşkanlığı için alacağı oy oranı %2 hayırlı olsun akşener
CHP liyim oyum AKŞENER e
yorum yapan enayiler hepinize söylüyorum yetmedimi tayyibin türkiyeyi yediği adam donuyla geldi altın klozetiyle gidiyo ecevitte başbakanlık yaptı yıllarca ne götürdü giderken ?
ince yi hiç sevmiyorum ama Tek adam rejiminden kurtulmamız lazım.
Zaten tayyipten önce ekonom i çok güzeldi tayyip geldi ülkeyi batırdı öylemi yani
@sefa1999 aynen öyle güzel tesbit şöyle düşün devletin dünya kadar mal varlığı vardı artık yok borcu daha azdı şimdi çok güzel tesbit aferin sana
Oyların babasını alıp yalovaya döner oradada dışlanır . kestirdiği ağaçlar kafasına düşer
akşener %60 erdoğan %40
Şöyle kıyaslıyorum da Erdoğan ın karşısına ince gerçekten de ince kalıyor ya
kılıçtaroğlu bir taşla iki kuş vurdu hem en büyük rakibinden kurtuldu, hemde reisin karşısına çıkıp rezil olmaktan kurtuldu
@semih_sarili OYLEMI REISIDE DEVIRECEK İNCE
MUHARREM SADECE CHP TABANINDAN OY ALIR...GERİSİ HİKAYE....
An itibarıyla dolar 4.24 euro 5.09 işte AKP ve RTE nin ekonomik başarısı hadi giden oy verin
seçime girmeden akparti kazandı hayırlı olsun:)
şu ekonomi sonrası Tayyip diye ısrar edenler,size ne denirki artık...
Akşener rüzgarını göremeyenler hayal kırıklığına uğrayacak.
Diğer Haberler