Muharrem İnce: Yarın çok geç olabilir!

Muharrem İnce, sosyal medya hesabından ekonomideki son gelişmelerle ilgili Sivil Toplum Kuruluşları (STK), sendikalar ve meslek odalarına "Neredesiniz?" diye seslenerek "Hemen bugün korkularımızı yenmek ve gerçekle yüzleşmek zorundayız. Yarın çok geç olabilir" ifadesini kullandı.

Muharrem İnce: Yarın çok geç olabilir!

Muharrem İnce şu açıklamalarda bulundu:

"Sivil Toplum Kuruluşu olduğunu iddia eden yapılanmalar, neredesiniz? Öncelikle her fırsatta bir araya gelip açıklamalar yapan “çatı örgütlere” sesleniyorum.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği'ni (TOBB) oluşturan ticaret ve sanayi odaları ile borsaların üyeleri içine sürüklendiğimiz krizden etkilenmiyor mu? Sanayicilerimiz ve tüccarlarımızın işleri yolunda mı? Onların ülke olarak karşı karşıya olduğumuz felaketle hiç mi ilgileri yok?

TOBB'un görevi üyelerinin haklarını savunmak ve sorunlarına çareler üretmek değil midir? Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu'nun (TESK) üyeleri olan esnaf ve sanatkarlarımız bu gidişten memnun mu? Konfederasyon yöneticilerinin edeceği tek söz yok mu?

Türk-İş ve diğer işçi sendikaları gelecek olan krizden en çok işçi, emekçi ve dar gelirlilerin etkileneceğini görmüyor mu? Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu neden sesini yükseltmiyor? İşverenler bu gidişle işlerini koruyabileceklerini mi zannediyorlar?

TÜSİAD, sanki normal bir dalgalanmadan geçiyormuşuz gibi başımızdaki felaketi gösterişli laflarla geçiştirmenin yeterli olduğunu mu zannediyor?

Hepimiz, uçuruma hızla yaklaşan bir gemide sessizliğe bürünmüş vaziyette, dümendeki bilgisiz ve çaresiz kaptanı seyrediyoruz. Gerçek olduğunu algılayamadığımız ya da algılamak istemediğimiz bir karabasan her yanımızı kuşatıyor, ülkemizin sonunu hazırlıyor.

Başta sivil toplum örgütleri olmak üzere, bütün vatandaşlarımız üzerine düşen sorumlulukları yerine getirmek zorundadır. Hemen bugün korkularımızı yenmek ve gerçekle yüzleşmek zorundayız. Yarın çok geç olabilir."

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 183 yorum
Muarrem sen ekonomiyi boşverde 600 delegenin oyunu halen sayamadın onu bitirmeye bak, ekonomiyi büyüklerin halleder
hamza sen bilinçli hainsin
senin oy verdiğin büyükler bu hale getirdi zaten koyunnnn. meeeeee meeeeee
Mesela PAPAZ meselesi değil sen hala anlamadın mı? MAAREM
VATAN HAİNLERİ ABD Babanız çağırıyor. mesele PAPAZ meselesi değil hala anlamadın mı ? MAAREM.
VATAN HAİNLERİNE rağmen bu ülke dimdik ayakta KALACAK. EVVEL ALLAH
@fikretdemir ülke batıyor be cahıl
@fikretdemir vatan haini sensin densiz israilede van minit dediniz şimdi can ,ciğer kuzu sarmasısınız arap bozması hain sen türk değilsin oğlum etnik kökenini bir araştır yahudi.
seninde niyetin belli oldu mal. hepiniz aynı çamursunuz.milleti sokağa döküp abdnin iseklerıne kavuşmasına vesile ol değilmi.BU VATAN İÇİN HAYIRLI BİR İŞİNİZİ SÖYLEYİN TÜKÜRDÜĞÜMÜ YALARIM. KÖFTEHORLAR BOŞ KONUŞUP MİLLETIN PARASIYLA YANGELİP YATANLAR..
mal sensin
@kanuni.99 ekonomiyede vatana bağladınız ya yönetemiyoruz desene ne yiyorsu sen
@kanuni.99 mılletı neden sokaga döksün bır günde tonlarca lıra çöpe gıttı gıt altın al bakalım bır günde 75 lıra fırladı küüçük altı9n
seni bir gün anlayacaklar ama çok geç olacak ...
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler