Muharrem İnce yeni parti mi kuracak? Herkes bu iddiaları konuşuyor

24 Haziran seçimlerinde gösterdiği performansla taraflı tarafsız takdir toplayan Muharrem İnce için Ankara kulislerini hareketlendiren iddialar ortaya atılmaya devam ediyor. İnce'nin yol haritası için 3 ayrı senaryo konuşulurken, 'yeni parti kuracağı iddiası' öne çıkmaya başladı.

Muharrem İnce yeni parti mi kuracak? Herkes bu iddiaları konuşuyor

Marmaris’te tatil yapan Muharrem İnce, kendisini izleyen basın mensuplarının sorularını cevapsız bırakırken, İnce’nin sessiz kalışının arkasında bir dizi plan yattığı konuşuluyor.

Türkiye Gazetesi'nde yer alan habere göre, seçim günü sonrasında basının karşısına geçen Muharrem İnce, Türkiye’nin 81 ilinde vatandaşlara teşekkür ziyaretinde bulunacağını açıklamıştı.

İnce’nin bu ziyaretlerde teşkilatların nabzını yoklayarak Genel Başkanlık için çalışma yürüteceği, olağanüstü kurultay için yeterli delege sayısına ulaştığında da düğmeye basacağı konuşuluyor.

Son olarak Gürsel Erol’ın kesin ihraç istemiyle disipline sevk edilmesinden rahatsız olan delegelerin şimdiden imza toplamaya başladığı belirtiliyor.

'YENİ PARTİ' YA DA DSP

Teşekkür ziyaretlerinde, halkın seçimlerde kendisine olan ilgisini sıcak tutmayı hedefleyen İnce’nin Genel Başkan olamaması durumunda, halk desteğini de arkasına alarak yeni bir parti kurabileceği ya da, eski başbakan Bülent Ecevit’in partisi olan DSP’ye dönebileceği belirtiliyor.

Dönemin DSP’si ortanın solu diye adlandırılırken, DSP sadece ülkenin belli bir bölümünden değil, ılımlı siyasetiyle her ilden oy alabilmişti. 24 Haziran seçimlerin göstergeleri de bu yönde. Muharrem İnce, 81 ile düzenleyeceği mitinglerde, halkın nabzını ölçerek yeni bir oluşum içerisine girip girmeme kararı alacak.

CHP İSTANBUL İÇİN ADAY GÖSTERECEK

Muharrem İnce’nin İstanbul Büyükşehir Beledi Başkanlığına aday olacağı da kulislerde konuşulan bir diğer senaryo. İstanbul’da 2017 referandumunda ‘Hayır’ oyu çıkması CHP’yi umutlandırmıştı. Muharrem İnce’nin meydanlardaki potansiyelini gören CHP yönetiminin kendisinin de istemesi hâlinde İnce’yi İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı adayı olarak gösterilebileceği belirtiliyor.

İstanbul için CHP’den Akif Hamzaçebi ve Mahmut Tanal’ın adı da geçtiği ancak İnce’nin performansının ardından bu isimlerin geri plana düştü belirtiliyor.


Okuyucu Yorumları 26 yorum
PARTİ KURARSA CHP TAMAMI MUHARREME OYUNU VERİR VE BÖYLECE KILIÇDAROĞLUDAN KURTULURUZ YETER DA HER SEÇİM YENİLGİ HER SEÇİM YENİLGİ HALE KOLTUKTA OTURACAM DİYOR KILIÇDAROĞLU YETER DA MUHARREM BEY İ HALK İSTİYOR
devlet başkanı olacak adamı belediyede harcatmayız
CHP adayı kim olursa olsun AKP CHP ikili seçiminde AKP kazanır bunu anladığımızda çok geç oldu!... CHP gelecek diye AKP ye oy vermeyecek bir çok kişinin akpye oy verdiğini gördüm
Dsp olur ise maremm başlamadan kaybeder dsp nin dinazor ve patates kadrosu ayap bağı olur mareme
DSP en iyi seçenek
Sn. İnce, DSP ile uğraşma kur partini. Tüm Türkiyeyi kucakla ama mitinglerinde hdp çaputu olmasın. herkes sende umut buldu, vazgeçme..
BOŞU BOŞUNA NE PARTİ KURUN NE SEÇİMLERE GİRİN ZATEN SONUÇ BELLİ BEN AKP HDP VE VATAN PARTİSİNİN SIĞIR SEÇMENİ HARİÇ DİĞER SEÇMENLERİN YERİNDE OLSAM BİRDAHA OY KULLANMAYA BOŞU BOŞUNA ZAHMET ETMEM NASILSA OYLAR Bİ ŞEKİLDE YER DEĞİŞTİRİP SONUÇ BELLİ OLUYO
bence fazla abartmayin artık sonuç ta CHP arkasındaydida bu kadar oy topladı.
bi sus artık yav. Seçim bitti bitti
bizim mahallenin muhtarı önümüzdeki seçimde aday olmayacakmış acabaa onun yerine düşünülemezmi azda olsa seçilme ihtimali var biryeden kazanmaya başlaması lazım....
bence de kurmalı artık. hatta TP Olmalı parti adı yani tatanka partisi
kursun chp den iyi olur
Sn İnce'nin yeri CHP'dir. Belediye başkanı ve DSP'nin başına geçmesini veya Emine Ülker Tarhan gibi ayrı bir parti kurmasına kesinlikle karşıyım.Taş yerinde ağırdır derler. Bu yüzden Sn İnce'nin CHP'de kalması en uygunudur. Önümüzdeki günlerin ne getireceğini bilmiyoruz. Umarım Sn Kılıçdaroğlu yerel seçimlerden önce bırakır.
KILIÇDAR OGLU TEK BAŞINA BARAJ GEÇEMEZ
sonuna kadar arkandayız sen nereye biz oraya başkan
Bir saman alevi,bir rüzgardı geldi geçti.Sıkıyorsa bir parti kursunda alacağı oyu görelim bay muharrem in.Hadi! Hodri meydan. Akıl danelerin seni nasıl yok ediyor millet görsün bay Muharrem.
Akp ye oy vermiş biri olarak sayın ince nin başkan olma ümidinin olabilmesi için 1.Ya chp gb.olunca chp nin geçmişte yapmış olduğu kırıcı üzücü iş ve eylemlerden dolayı özür dileyecek bu milletin gönlü geniştir afeder. Yada yeni bir parti kurup chp nin hatalarını yapmayacak. Aksi takdirde 30u gördüm diye sevinip durur sadece.
CHP size daha ne yapsaydı yani? Milleti daha fazla bölmekten başka işe yaramaz. Ben size oy verdim (CHP'li değilim) fakat başka alternatif yoktu diye idi.
kur partini pkk yada terörist de yalanda konuşma alsana lider hayırlı olsun
Kilicdaroglunun mezhepcilik inadi muharremi chpnin basina getirtmiyor.kilicdaroglu biyerldriyle havadaki kus tutsa bile bu millet onu iktidarin yapmaz ama muharremi yapabilir.kilicadroglu feto akp projesidir
Sol da yeteri kadar parti var. Bu yüzden yeni bir sol partiye gerek yok. Bencede DSP, sayın Muharrem İnce için en güzel seçenek. Yeterki azim olsun. Şu an CHP den çok daha iyi ve tabanı olan bir parti. Bakmayın siz böyle dışarıda olduğuna, seçime giremediğine. DSP nin seçmeni Erdoğan dan kurtulsun diye oylarını CHP ve başka partilere vermişlerdir. DSP de Azıcık bir ışık gördüğünde anında bir araya gelir.
bence de kur parti su 22 de bölünsün artık :)
SEÇİM YAKALADIĞI ATMOSFERİ BİRDAHA YAKALAYAMAZ SONU SARIGÜL GİBİ OLUR UNUTULUR GİDER O İŞ BİTTİ ARTIK GAZA GELİP BŞR ŞEY YAPMASA BARİ
Sayın ince bence kendine dikkat etmeli. Bu hamlesi Chp yi baraj altına çekeceği için perde arkası güçler buna müsaade etmez. Eğer böyle bir şey başarılırsa Erdoğanın Fetö yü çökertmesi gibi olur buda Sağ,ve her şeye köstek solun tarihe karışması Türkiyenin şahlanması demektir....
CHP liler sn inceye parti kurdurarak yok etme planı hazırlııyor. tuzağa düşmesin.
yeni parti kurarsa bütün cehepeliler muharrem e kayar ;)
Diğer Haberler