HABER

Mumcu: Emaneti sahibine veriniz

Mumcu: Emaneti sahibine veriniz

Seydişehir - Anavatan Partisi Genel Başkanı Erkan Mumcu, "Başbakan'a bir şey söylemek istiyorum; Bu millet size, kibirli olduğunuz için değil, mağdur olduğunuz için emanet verdi. Milletin tevazuyla biçtiği bu kaftan size uymadı. Emaneti sahibine veriniz" dedi.

Mumcu, partisinin, Seydişehir ilçe kongresinde yaptığı konuşmada, ülkenin, yeniden cumhurbaşkanılığı seçimi tartışmaları nedeniyle yeni bir istikrarsızlığa sürüklendiğini savundu. Mumcu, şöyle konuştu:

"Tüm bunların hesabını vatandaş ödüyor. Sorumlu olanlar sorumsuzca konuşmaya devam ediyor. Dün akşam radyoda Başbakanın sözlerini duydum, çok üzüldüm. Gücün ve kudretin sahibi millettir, karşısında efendi durmak lazım.

Kendini milletten daha büyük görmemek lazım. Millete bir lütufta bulunuyormuş gibi hissetmemek lazım, adam olmak lazım."Mumcu, kudretin gerçek sahibinin millet olduğunu, milletvekilleri, siyasetçiler, bakanlar ya da cumhurbaşkanlarının birer emanetçi olduğunu vurgulayarak, şöyle devam etti:

"Ne mutlu emanete hıyanet etmeyenlere, ne mutlu emanete sadakat anlayışıyla siyaset yapanlara... Hizmetten nasibiniz yoksa kuru böbürlenmelerimiz kalır, bu
topraklar gittiği yeri yıkıp yok eden çok aksak Timur'lar gördü, ne zalim komutanlar gördü. Ancak bu millet sabrı ve ağırbaşlılığıyla bunların üzerinden gelmeyi başardı. Başbakan'a bir şey söylemek istiyorum; Bu millet size, kibirli olduğunuz için değil, mağdur olduğunuz için emanet verdi. Milletin tevazuyla biçtiği bu kaftan size uymadı. emaneti sahibine veriniz."

Seydişehir'deki alüminyum fabrikasının özelleştirmenin doğru yapılmadığını savunan Mumcu, "Özelleştirme istihdam yaratır, rekabet gücü yaratır.

Seydişehir'in başına gelen peşkeş çekmektir. Haram sofralarının haramzadeleri bu işlere cesaretle girerler. Sözlerim açıktır, hedefi de açıktır. Söyleyecek sözü
olan çıksın söylesin."

PARTNEREvlendiler!Evlendiler!
YORUMLARI GÖR ( 0 )
Geri Dön