HABER

Mumcu partililerle bayramlaştı

ANKARA (ANKA) – Anavatan Partisi'nde Genel Başkan Erkan Mumcu ve yöneticiler, partililerle bayramlaştı.

Genel Merkezde yapılan bayramlaşma töreninde konuşan Mumcu, bayramı evinde ailesi ile birlikte Ankara'da geçirdiğini söyledi. Mumcu, bundan önceki her bayram Isparta'ya "baba ocağına" gittiğini, bu yıl ise kendi evinde kaldığını söyleyerek, "Artık askerlik çağına gelmiş çocuklarımız var. Bizim ev de baba ocağına dönmüş. Elimizi öpmeye geliyorlar. Genç politikacı söylemi artık yavaş yavaş gidiyor" diye konuştu.

"Herkesin mutlu olduğu günlerin bayram günü" olduğunu söyleyen Mumcu, adil ve bilge yöneticilerin olduğu ülkelerin insanlarının daima mutlu olacağını söyledi. Bayramlaşmaya gelen partililerin arasında iki küçük çocuğu gören Mumcu, "adettendir" diyerek çocuklara para verdi.

Bayramlaşma töreninde konuşan Genel Başkan Yardımcısı Mahmut Koçak da dinin siyasete alet edilmesiyle manevi değerlerin içinin boşaltıldığını vurguladı. Koçak, Devletin zirvesinde bulunanların eşlerinin, Mevlana Celaleddin-i Rumi'nin 734. ölüm yıldönümü törenlerinde birbirlerine selam vermediklerini öne sürerek, "Devletin iki büyüğünün eşlerinin tokalaşmaması düşündürücü değil mi? Topluma hoşgörü mesajı verirken, kendileri bunu uygulamıyorlar" diye konuştu.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön