HABER

Murat Demirel hakim karşısında

İSTANBUL (İHA) - Egebank ve Bank Kapital davası sanıklarından Yahya Murat Demirel, bugün İstanbul 2. Ağır Ceza Mahkemesi'nde hakim karşısına çıktı. Demirel'in, tutuklu olmadığı halde duruşma salonuna gizli şekilde girip çıkması dikkat çekti.

Duruşmaya, tutuksuz sanıklardan Murat Demirel'in yanı sıra Murat Öndeş, Kevin Hood, Özcan Tangu, Murat Budanaz, Muzaffer Aygün ve Şükrü Esat Erkuş katıldı.
Yahya Murat Demirel, 40 avukatın izlediği duruşmada söz almazken, Murat Budanaz savunmasını hazırladığını ancak dün avukatının bürosunun soyulduğunu belirterek, "Bilgisayar çalındı, bu nedenle savunmam da bilgisayarla birlikte kayboldu" dedi.

Bir başka sanık Ümit Öndeş ise 2 sayfalık savunma dilekçesi verdi. Mahkeme heyeti, verdiği kısa bir aranın ardından gıyabi tutuklu sanık Ömer Gülüştür'ün gıyabi tutuklama kararının kaldırılmasına, sanıklar Ayşenur Esenler Demirel ve Neslihan Demirel'in yurtdışına çıkış yasağının kaldırılmasına, Şakir Güler ve Nail Keçili'nin ise yurtdışına çıkış yasağının kaldırılması yönündeki taleplerinin reddine karar vererek duruşmayı erteledi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön