MAGAZİN

Murat Eken kimdir? Murat Eken kaç yaşında? Murat Eken aslen nereli? Eşi Gizem Önen’den boşanan Murat Eken’in hayatı!

Çok Güzel Hareketler Bunlar” programıyla sanat dünyasına adım atan oyuncu Murat Eken eşi Gizem Önen ile boşanma haberleriyle sosyal medyada en çok konuşulan isimler arasındaki yerini aldı. Dizi ve film sektörünün başarılı isimleri arasında yerini alan Murat Eken eşi, evliliği ve özel hayatıyla merak edilmeye devam ediyor.

Murat Eken kimdir? Murat Eken kaç yaşında? Murat Eken aslen nereli? Eşi Gizem Önen’den boşanan Murat Eken’in hayatı!

Son günlerin popüler ismi Murat Eken yaşamı ve kariyeri hakkında detaylı bilgi sahibi olmak isteyenler araştırmalarını sıklaştırdı. Yakışıklılığı ve aşk hayatıyla dikkatleri üzerine çeken Murat Eken’i merak edenler için oyuncunun biyografisini hazırladık. İşte karşınızda BKM’nin sevilen oyuncusu Murat Eken hayatı ve özel yaşamına ilişkin ayrıntılar sizlerle!
4 yıllık evliliğine tek celsede nokta koyan oyuncu için “Murat Eken kimdir? Murat Eken neden ayrıldı? Murat Eken hangi dizilerde oynadı? Murat Eken’in çocuğu var mı?” soruların cevapları araştırılıyor. Sanat dünyasının parmakla gösterilen örnek çiftleri arasında bulunan Murat Eken ve Gizem Özen evliliklerini noktalama kararı verdi. Boşanma haberlerinin ardından adından sıklıkla söz ettirmeye başlayan Murat Eken’in rol aldığı dizi ve filmleri yakın takibe aldık.

Murat Eken’in Hayatı: Murat Eken ne zaman ve nerede doğdu? Murat Eken’in doğum tarihi nedir?

murat-eken-kimdir
Murat Eken doğum tarihi olarak 7. 8.1980 bilinir. 1980 yılında İstanbul’da doğan Murat Eken aslen İstanbullu’dur. Şu an Murat Eken yaş olarak 40 yaşına girmiştir. Murat Eken boy kilo olarak 1.75 metre ve 75 kilodur. Murat Eken burcu ise Aslan’dır.
İlkokul ve ortaokul eğitimini İstanbul’da tamamlayan Murat Eken Koç Özel Lisesi’nden mezun oldu. Ardından üniversite eğitimi almak için New York’a giden Murat Eken makine mühendisliği bölümünde okumaya başladı. New York Rensselaer Politeknik Enstitüsü’nde Makine Mühendisliği Bölümü’nde eğitim alan Murat Eken oyunculuk yapmak için üçüncü senesinde okulunu bırakarak Türkiye’ye döndü.
Türkiye döndükten sonra oyunculuk eğitimi almak için Müjdat Gezen Sanat Merkezi Konservatuvar Tiyatro Bölümünde eğitim hayatına yeniden başladı. Hocası Haldun Dormen ve Müjdat Gezen’in yönettiği tiyatro oyunlarında boy gösteren Murat Eken sahne tozunu yuttu.

Murat Eken’in İlk Dizisi: Murat Eken hangi dizilerde rol aldı? Murat Eken’in rol aldığı diziler nelerdir?

Murat Eken 2006 yılında ilk kez “Bir Demet Tiyatro” dizisinde seyircilerinin karşısına çıktı. Yılmaz Erdoğan ve Demet Akbağ’ın başrollerini paylaştığı “Bir Demet Tiyatro” dizisinde konuk oyuncu olarak görev alan Murat Eken aynı yıl “Hatırla Sevgili” dizisinin kadrosuna da konuk oldu. Beren Saat ve Cansel Elçin’in başrollerini üstelendiği dizide Murat Eken birkaç bölüm rol aldı.
2007 yılında Murat Eken “Ertelenmiş Hayatlar” dizisinde rol alırken; 2008 yılında “Sınıf” dizisinin kadrosuna dahil oldu. Konuk oyunculuk performansıyla Yılmaz Erdoğan’ın dikkatini çeken Murat Eken 2008 yılında BKM Mutfak oyuncuları arasındaki yerini aldı. 2008-2011 yılları arasında “Çok Güzel Hareketler Bunlar” programında pek çok skeç yazan ve oynayan Murat Eken popülerliğinin zirvesine çıktı.
2011 yılında Murat Eken “Aşağı Yukarı Yemişliler” dizisinde ilk başrol tecrübesini yaşadı. Dizide Serhat karakterine hayat veren Murat Eken’e Şahin Irmak, Bülent Emrah Parlak, Büşra Pekin ve Gülhan Tekin eşlik etti. Senaryosu BKM Mutfak oyuncuları tarafından yayınlanan dizi ATV ekranlarında seyircisinin karşısına çıktı.
2012 yılında Murat Eken “Düşman Kardeşler” dizisindeki Ahmet rolüyle bir kez daha izleyicisin kucakladı. Başrollerini Murat Eken, Tarık Pabuççuoğlu, Kaan Urgancıoğlu ve Hande Subaşı’nın paylaştığı dizinin yapımcılığı Mustafa Şevki Doğa yaptı.
2013 yılında Murat Eken “Salih Kuşu” dizisinde Somuray rolüne hayat verdi. Show TV ekranlarına gelen Salih Kuşu dizisinin oyuncu kadrosunda Bekir Aksoy, Nevra Serezli ve Bülent Kayabaş rol aldı. Aynı yıl Murat Eken Engin Günaydın’ın efsane dizisi “Galip Derviş” için Niyazi Durna karakterini canlandırdı.
2014-2015 yılları arasında ise Murat Eken “Kadim Dostum” ve “Eğlendirme Dairesi” dizilerinde oynadı. Reyting canavarına yenik düşen diziler uzun ömürlü olamadı.

Murat Eken’in İlk Filmi: Murat Eken hangi filmlerde rol aldı? Murat Eken’in rol aldığı filmler nelerdir?

Oyunculuk kariyerine dizi setlerinde başlayan Murat Eken ilk filmi “Kutsal Damacana” için 2007 yılında kamera karşısına geçti. “Kutsal Damacana” filminde Sarp karakterine hayat veren Murat Eken, Şafak Sezer, Settar Tanrıöğren, Yıldırım Memişoğlu, Ersin Korkut, Şahin Irmak, Büşra Pekin ve Metin Yıldız ile aynı seti paylaştı.
2009 yılında Murat Eken “Neşeli Hayatlar” filminde bir kez daha beyaz perde de görücüye çıktı. Yılmaz Erdoğan’ın yönetmen koltuğuna oturduğu Neşeli Hayatlar filminde Murat Eken Cezmi Baskın, Erdal Tosun Ersin Korkut, Gözde Kansu, Oğuzhan Koç ve İbrahim Büyükak ile beraber oynadı.
2010 yılında Murat Eken BKM Mutfak oyuncuları tarafından yazılan “Çok Filim Haraketler Bunlar” filminde birden çok role büründü.
2016 yılında Murat Eken “Müthiş Bir Film” filminde Vahi karakterini canlandırdı.

Murat Eken Seslendirme: Murat Eken hangi filmlere dublaj yaptı?

2016 yılından sonra oyunculuk kariyerine ara veren Murat Eken seslendirme sanatçılığına yöneldi. Çok sayıda kitabı seslendiren Murat Eken herkes tarafından bilinen karakterinde sesi oldu.
Murat Eken 2012 yılında “Yenilmezler” filminde Hawkeye rolünü canlandıran Clint Barton’u seslendirdi. 2015 yıllında Murat Eken “Yenilmezler: Ultron Çağı” filminde bir kez daha aynı ismin Türkçe dublajını yaptı. 2016 yılında Murat Eken “Kaptan Amerika: Kahramanların Savaşı” filminde dublaj sanatçılığı yaptı. Son olarak 2019 yılında “Avengers: Endgame” filminde Murat Eken Jeremy Renner’ın seslendirdi.

Murat Eken Aşk Hayatı: Murat Eken ne zaman evlendi? Murat Eken sevgilileri kimlerdir?

murat eken

Murat Eken 2009 yılında “Çok Güzel Hareketler Bunlar” setinde tanıştığı Büşra Pekin ile doludizgin bir aşka yelken açtı. Büşra Pekin ve Murat Eken’in aşkı ise kısa sürdü ve çift dost kalarak ayrılık kararı aldı. Büşra Pekin ve Murat Eken ayrılığının nedeni olarak ihanet iddiaları ortaya atılsa da ikili haberleri kesin bir dille yalanladı.
Büşra Pekin ayrılığından sonra Murat Eken gönlünü 2012 yılında Gizem Önen’e kaptırdı. 4 yıl süren ilişkinin ardından Murat Eken sevgilisi Gizem Önen ile 7 Ağustos 2016 yılında Şile’de evlendi. İkili 2020 yılında sessiz sedasız bir şekilde evliliklerini bitirdi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Geri Dön

En Çok Aranan Haberler