Murat Hazinedar ve İsmail Saymaz canlı yayında fena kapıştı

Görevden alınan Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar ile gazeteci İsmail Saymaz canlı yayında fena kapıştı.

CHP'li Ataşehir Belediye Başkanı'nın ardından İçişleri Bakanlığı Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar'ı görevden uzaklaştırdı. Ankara'yı sarsan gelişme sonrası CNN Türk'te yayınlanan 'Gece Görüşü' programında gazeteci İsmail Saymaz, CHP'nin iki yıl önce Murat Hazinedar'la ilgili hazırladığı yolsuzluk raporunun olduğunu iddia etti.

SAYMAZ: HAZİNEDAR HAKKINDA İHRAÇ İSTEMİYLE RAPOR HAZIRLANMIŞTI

Saymaz "3 Milletvekili bir rapor hazırlamıştı. Bu raporda Beşiktaş Belediyesi'yle ilgili çeşitli iddialar vardı. Bunlardan bir kısmı Beşiktaş çarşıda çeşitli plan tadilatlarının yapılmasına karşılık yüksek meblada paralar alındığı, bir kısmı Hazinedar'ın şoförünün bir eğlence merkezinin bir anda hissedarı olduğu ifade edilmişti. Bazı üniversite binalarının eğer belli miktarda para verilmesse yıktırılacağı yönünde tehdit edildiği idda edilmişti. Ve o raporda Cumhuriyet Halk Partisi'nin ihraç istemiyle Murat Hazinedar'ı disipline sevk etmesi ve gereğinin yapılması vurgulanmıştı.' ifadelerini kullandı.

HAZİNEDAR CANLI YAYINA BAĞLANDI

Saymaz'ın açıklamalarının ardından canlı yayına bağlanan Hazinedar, Saymaz'ın iddialarına tepki gösterdi.
Hazinedar "Bu rapor havuz medyası tarafından daha önce de dikte edildi. Sayın Saymaz da havuz medyasının beyanlarına atfen ısrarla bu rapordan bahsediyor. Bizzat ben bu raporu partiye müracat ederek varsa bana verin diyerek kendim istedim. Özellikle havuz medyasının dezenformasyonlarına hizmet etmek, gerçekten hep hakkında olumlu düşündüğüm İsmail Saymaz'a mı düşmüş?" dedi.

Hazinedar'ın bu sözleri stüdyodakilerin tepkisini çekerken, Saymaz "Sayın Hazinedar Ben gazeteciyim. Size karşı değil yurttaşlara karşı sorumluyum" diyerek iddialarının arkasında durdu.

Gazeteci Abdülkadir Selvi'de 'havuz medyası' tanımlamasına tepki gösterdi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 44 yorum
Üçkağıtçı CHP sen rakı bira edebiyatı yapmaya devam et utanmadan rüşvetçi başkanı hala destiliyorsun
@mkfk Bülent Arınç Ankara büyük şehir belediye eski başkanı Melih Gökçeke demişti ki sen Ankara yı Fetöye parsel parsel sattın.Melih te Hizmet - Fetö-Melih edenlere arsalara satarım demişti. sana soruyorum melih hakkında okadar şikayet yapılmıştı niye onun hakkında sruşturma izni niye verilmedi.
@mkfk Rüşvetçi bakanlarla rüşvetçi cumhurbaşkanıyla karıştırdın herhalde. Senin gibiler de utanma olsa senin gibilerde adamlık olsa onlardan hesap sorarsınız milletin devletin çalınan milyarlarca dolar parasının hesabını sorarsınız ama adam değilsiniz ki hiçbir zamanda olamazsınız.
ne istedinde vermedik hocam dön artık vatanına diyen akepe başkanı recep de hemen görevinden alınıp azledilerek fetoculuktan halka açık bir şekilde yargılanmalıdır ,,
@mkfk Sizde sübyancı parti 7-9 yaşındaki kız çocukların sulananlar partisi...Evet ondan İBB Yeni başkan Yüksek fiayattan yandaşlara firmalara verdiği kaç tane projesi iptal etti siz önce kendi belediyeleriniz kontrol ettin o iptal edilen ihalelerin sözleşme feshi nedeniyle ödenen cezalarda İSTANBUL HALKINA HAYIRLI OLSUN....
@mkfk hırsız ise mahkeme var adalet var CHP iktidar gibi dolandırıcı hırsız başkanlarını kenara çekilin yoksa adalete veririz diye santaj tehdit gibi bayağı işler ile uğraşmaz.iktidarın şaibeli hediyeci bakanlarının kokusu taa abd mahkemelerinde,denizfeneri gibi yandaş derneklerinin kokusu taa alman mahkemelerinden çıktı nedense Türk adaleti hala üç maymunu oynuyor.
Havuz medyası tabiri eksik bir ifade.. Çamur medyası demek daha doğru..
@r.etkar O MEDYA OLMASA SENİN GİBİ AHMAKLAR DOĞRUYU NEREDEN ÖĞRENECEK
CHP li Belediyelere karşı yapılan siyasi kumpas ve algı operasyonlarının zamanlaması çok manidar.. Man adası dekontlari tartışılmasın diye Ataşehir Belediyesine, Hakan Atilla hakkında jurinin verdiği karar tartışılmasın diye Beşiktaş belediyesine operasyon yaptılar.. Şimdi 11 Nisan a kadar bekleyin hiç bir sey olmayacak.. 11 Nisan da ne mi olacak ? ABD de yargıç kararını açıklayacak.. bakalım kime operasyon yapılacak..
@r.etkar SÖZ KONUSU CHP OLDUMU HERŞEY YALAN ULAN SİZ NE AHMAK İNSANSINIZ NE ÖN YARGILI NE ADALET DÜŞMANI EZİK TİPLERSİNİZ ABD DENEN EŞKİYA DEVLETİN SADECE TÜRKİYEYE DEĞİL DÜNYANIN HER ÜLKESİNE ÇÖKÜYOR SİZDE BUNU SAVUNUYORSUNUZ BİRAZ BU VATAN EVLADIYSANIZ BUNA SAHİP ÇIKMAYIN BARİ
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler