HABER

Murat Menteş Yeni Şafak'tan ayrıldı

Yeni Şafak yazarı Murat Menteş köşe yazarlığını da bıraktığını açıkladı.

Murat Menteş Yeni Şafak'tan ayrıldı

Romancı Murat Menteş, bir süredir köşe yazarlığı yaptığı Yeni Şafak gazetsinden ayrıldığını duyurdu.

Gezi olaylarına aktif olarak destek veren ve bu yüzden bazı kesimler tarafından sert şekilde eleştirilen Menteş, bugünkü yazısında da bu konuya değinerek 'Hemen hepimiz Gezi eylemcileri ile hükümet arasında tercih yaptık' dedi. Bu konuda gelen eleştirilere de değinen Menteş "Şahsen, Geziciler'in de, hükümet yanlılarının da nefretini kazandım. Hem 'çapulcu' ve 'darbeci' hem de 'yandaş' ve 'müzmin muhafazakar' diye nitelendim.Sanırım yalnızca ben değil, birçoğumuz, uçsuz bucaksız bir Araf'ta kaybolduk" yorumunda bulundu.

Daha önce Ayşe Arman için yaptığı eleştiriler dolayısıyla özür dileyen Muart Menteş, yazısının sonuna şu notu ekleyerek köşe yazarlığını bıraktığını açıkladı:

Allah'a ısmarladık
Gazete yazarlığını bırakıyorum. Bu sondu.
Köşe yazarlığına, Yayın Yönetmenimiz İbrahim Karagül'ün davetiyle başladım.
Biliyorum ki Karagül, birçok tepkiyi benim namıma göğüsledi ve beni müdafaa etti.
Onun şahsında, tüm iş arkadaşlarıma teşekkür ediyorum.
Ve tabii ki size, kıymetli okur, şükranlarımı sunuyorum.
İyiydi be. Ha?
Allah'a ısmarladık.

haber

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 12 yorum
cehenneme kadar yolun var.arkandan teneke çalıyoruz.benim anlayamadığım yeni şafak neden senin gibi iman yoksunlarına bu kapıyı açıyor.sanırım reyting davası.gidişin olsun dönüşün olmasın.
O insana yaptığın bedduaların Allah sana bin kat fazlasını versin. Sevgiden ve hoşgörüden yoksun nasırlaşmış taş yürekli cahil.
senden daha fazla adam olduğu ikinizin yazdıklarını karşılaştırdığımda anlayabiliyorum :)
Doğruya öz eleştiriye tahammülünüz yok. Yaptığın dua ya bak. Gerçek inanan olsan onu ALLAH a havele ederdin...Ne zannettin ya Yeni Şafak senin iyilliğin için mi yayın yapıyor PARA PARA PARA...
GERÇEKLERİ O DA GÖRMÜŞ.. Hükümet yalakalığı yapan yandaş medyadan kopması onun için bir erdem. İnşallah halktan yana olan bir yerde görev yapar. Yani birilerinin borazanı olmaz artık.
hadi yavrum geldiğin yere yallahh. senin gibi dengesizleri adam yerine koyan bizlerde kabahat.
Geri Dön