HABER

Mürekkep Operasyonu'na 9 tutuklama

SAMSUN (İHA) - Samsun'da gerçekleştirilen Mürekkep Operasyonu'nda, suç işlemek için örgüt kurmak, sahtecilik ve dolandırıcılık suçlarına karıştıkları iddiasıyla gözaltına alınan 12 kişiden 9'u çıkarıldıkları nöbetçi mahkeme tarafından tutuklandı.

Edinilen bilgiye göre, sahte çek olayıyla ilgili ihbarı değerlendiren Samsun Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ile Samsun Cumhuriyet Başsavcılığı'nın ortaklaşa başlattığı operasyonda, sahte çek olayıyla ilgili 6 ay süren takip sonucu 12 kişi gözaltına alındı. 1 adet çek kayıt defteri, 1 adet senet kağıt defteri, 14 adet çek yaprağı, 23 adet çek yaprağı fotokopisi, 1 adet boş çek yaptığı, 6 adet senet, 1 adet senet fotokopisi, 6 adet boş çek koçanı, 3 adet hesap cüzdanı ve 1 adet nüfus cüzdanı ile birlikte gözaltına alınan 12 kişiden, Turgay A. (28), Hamza K. (35), Aşkın G. (23), Coşkun T, (37), Sezgin K. (41), Ufuk T. (23), Halit K. (36), Remzi Ç. (37) ve Ramazan K. (41), çıkarıldıkları nöbetçi mahkeme tarafından tutuklanarak Samsun Kapalı Cezaevi'ne gönderilirken, Hamza G. (41), Ahmet Ç. (22) ve Yahya K. (31) ise tutuksuz yargılanmak üzere serbest kaldı.

Olayla ilgili olarak Aşkın G. (38), Erol T. (42), Adem Ö. (36) ve Erdoğan A.'nın (37) firarda olduğu öğrenildi. Firarda olan 4 kişinin yakalanmasına çalışılıyor. Olayla ilgili soruşturma devam ediyor.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Geri Dön