Mursi'nin evine baskın düzenlendi

Kahire liderlerine ait evlere sabah sabahın erken saatlerinde baskın düzenlediği bildirildi.

Eş-Şarkiye ilindeki İhvan sözcüsü Ahmed Cabir el-Hac, güvenlik güçlerinin ez-Zekazik kentinde Muhammed Mursi'nin konutunun da bulunduğu binada arama yaptıklarını, haklarında tutuklama kararı bulunan İhvan liderlerinin o sırada binada bulunmadığı için tutuklanmaktan kurtulduklarını söyledi.

Mursinin 6. katında oturduğu apartmanın 5. katında feshedilen Şura Meclisi başkanı Ahmed Fehmi, 3. katında iseİhvan'ın siyasi kolu Hürriyet ve Adalet Partisi'nin eş-Şarkiye İl Başkanı Ahmed Şehhata oturuyor.Alınan bilgiye göre içerisinde askerlerin bulunduğu zırhlı araçlar ile polis araçları eşliğinde bölgeye gelen güvenlik güçleri Mursi ve İhvan liderlerinin oturduğu konutlarda arama yaptı.

Güvenlik kaynaklarından alınan bilgiye göre, haklarında tutuklama kararı bulunan İhvan üyelerine yönelik güvenlik operasyonunun gerçekleştirildiği kentte İhvan Rehberlik Konseyi Başkan Yardımcısı Hayrat Şatır'ın akrabası ve aynı zamanda HAP Yönetim Kurulu ve Parti Danışma Kurulu üyesi Muhammed Abdülgani'nin ez-Zekazik kentindeki evinde tutuklandığı öğrenildi.Mısır makamlarından baskınlara ilişkin henüz açıklama yapılmadı.

Kahire'nin doğusundaki Cumhuriyet Muhafızları Karargahı önünde8 Temmuz'da sabah namazı kılan göstericilere askerlerin ateş açması sonucu 84 kişinin hayatını kaybettiği olaylar ile Giza ve Ramses'te yaşanan olaylarda halkı "şiddete teşvik etmek"le suçlanan İhvan Rehberlik Konseyi Başkanı Muhammed Bedii de dün savcılık sorgusunun ardından tutuklanarak sıkı güvenlik önlemleriyle korunan El-Akreb Hapishanesi'ne nakledilmişti.Güvenlik güçleri geçen Pazar günü de Luksor kentinde bazı evlere baskın düzenleyerek 15 İhvan yöneticisini gözaltına almıştı.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 4 yorum
Unutmayın firavundan sonra Allah'ın izni ile bir Musa gelir. Siz Allah'tan daha mı güçlü olduğunuzu sanıyorsunuz. Neden Mursiyi istemiyorsunuz. İstemiyorsanız sandıkla gönderiniz. Bunu yapmak sisinin işine gelmez çünkü kendisine Mısırı satmasının karşılığında İsrail tarafından neler vaat edildi bilgimiz yok.
Mısır ordusu israilden almış olduğu emir ile zaten meşruluğunu kaybetmiştir. İsrail ordusundan daha zalim olursa belki İsrailli komutanları onlara ödül verir. Satılmış sisi. Onurusuz ve Gurursuz bir insan ordunun başında olunca herhalde bu şekilde oluyor. Elinde silah olmayan kişilere saldırmak . Evine baskın yapmak . Ancak alçakların işidir. Satılmış köpek sisi.
Batının demokrasi dediği koskocaman bir yalan olduğunu bilmeyen yoktu zaten. Bazıları israr ediyordu . Onlarda duysunlar . Batı eğer köpeklerine mama sağlayan ahmaklar başta olursa demokrasiye inanırlar. Eğer Kendi köpekleri başta olmazsa herkes onlar için teröristdir. Alçak batı senin ne mal olduğunu biz yıllar önce anladık. Bu kadar demokrasiyi savunuyorsun da demokrasi dediği şey herhalde baştakilerin batıya ülkeyi satmaları anlaşılıyor. Şimdi mısır ordusu İsrailli komutanlarından almış olduğu emir ile ülkeyi nasıl pay edeceğinin pazarlığını yapıyor. Batıda buna ses çıkarmıyor.
İHVANI MÜSLİMİN ÇOLUK ÇOCUKLARI TORUNLARI ÖLDÜRÜLÜP NAMUSLARI IRZLARI ÇİĞNENİRKEN AVRUPA VE AMERİKA DA ARAP ŞEYHLERİ EL EZHERDEKİ YÜKSEK İSLAM ÜLEEMAALARI DA HAKKLARINDA KATLİAM KARARI VERİRKEN BARIŞCIL VE İNSANİ SAFTRİK GÖSTERİLERİNE DEVAM ETMELİ TAVUK GİBİ AVLANMAYA DEVAM ETMELİLER.FRANSIZCA KONUŞANA İNGİLİZCE CEVAP VERMEYE DEVAM ETSİNLER.
Diğer Haberler