Muş Valisi Aziz Yıldırım Vartolu nineyi kırmadı! Altın küpe için talimat verdi

Muş Valisi Aziz Yıldırım, kendisinden altın küpe talep eden Vartolu 65 yaşındaki Reşe Arslan'ı kırmadı ve isteğini yerine getirmek için talimat verdi.

Muş Valisi Aziz Yıldırım Vartolu nineyi kırmadı! Altın küpe için talimat verdi

Vali Yıldırım, beraberindeki İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay İsmail Şahin, İl Emniyet Müdürü Zafer Aktaş ile Varto ilçesinin 4 köyünü ziyaret etti. Varto Devlet Hastanesi önünde Varto Kaymakamı ve Belediye Başkanı Vekili Mehmet Nuri Çetin, İlçe Jandarma Komutanı Jandarma Binbaşı İsmail Terzi ve İlçe Emniyet Müdürü Orhan Ağdaş tarafından karşılanan Vali Yıldırım ve beraberindekiler, daha sonra Seki, Çobandağı, Oğlakçı ve Acarkent köylerini ziyaret etti.

Varto ilçesine daha önce de geldiğini ifade eden Vali Yıldırım, “Değerli muhtarlarımızla ve köylülerimizle konuşabilmek, görüşmek ve sorunlarını dinlemek ve çözmek için köylerimize ziyaret gerçekleştirdik. İnşallah bundan sonra vatandaşlarımızla görüşeceğiz, konuşacağız. Onlarında sorunlarını problemlerini dinleyeceğiz. Yapabileceklerimizi biz kendimiz yaparız. Yapamayacaklarımızı tabii ki Ankara’ya bakanlarımıza ve kurumlarımıza aktarırız. İnşallah burada Vartoluların herhangi bir problemi kalmaz" şeklinde konuştu.

Varto kaymakamı ve Belediye Başkanı Vekili Mehmet Nuri Çetin ise, “Valimiz her işimizde bize çok ciddi destek oluyor. Şimdide geldi destek oldu. Biliyorsunuz terörün izleri Varto’dan tamamen silindi. Güzel bir üniversite kampüsü oluşturuyoruz. Bu konuda da inşaatları yerinde inceledik. Bize de destek oluyor. Kendisine teşekkür ediyoruz” dedi.

Vali Aziz Yıldırım, Acarkent köyüne yaptığı ziyarette cem evi önünde kendisini bekleyen Reşe Arslan (65) adlı kadınla bir süre sohbet etti. Sorulması üzerine küpelerinin altın olmadığını dile getiren nine, validen altın küpe istedi. Vali Aziz Yıldırım da, Kaymakam Mehmet Nuri Çetin’e talimat vererek Reşe Arslan’a altın küpe alınmasını söyledi.

Vali ve beraberindekiler, daha sonra il merkezine gitmek üzere ilçeden ayrıldılar. (İHA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 9 yorum
VALİDE DİĞER MEMURLARA KÜPE ALIN DEMİŞ..YANİ DEVLETİN PARASIYLA ALIN GETİRİN DİYOR..KENDİSİ CEBİNDEN PARA VERİP NEDEN ALMIYOR...
için den gelmiş söylemiş...dürüst teyze...devlet olarak alın getirin...
yengem rahmetli olunca.70lik amcam kaymakamdan herkesin ortasinda karı istedi , kaymakamdan hala haber yok
Seçim yaklaştı bak sen şunlara sokaklara döküldü
diğer vartolı hanım teyzelerin başı kel mi?onlara da alın,hemide devletin parasıyla.
Sayın valim, benimde kredi taksidimin birini ödeseniz diyorum, 8 oyumuzu belki size atarız, ama belki
Buradaki subliminal mesajı alamamışsınız arkadaşlar. Cem evi önünde duran neneden bahsediyorlar. Yani subliminal mesaj cem evi. yani aleviler, akp ye oy verin diyor. yok daha neler.
insanın alevisi sünnisi olmaz...hayatın için de ne kadar insanız...düşman olmak için bahaneler aramayın..sarılın sevin bunu başardığınız zaman insan olunur....
Sayın vali benim borçlara da bir el atsanda bitiriversek ne dersin
Diğer Haberler