Musa'nın forma hasreti

Geçtiğimiz sezon Galatasaray maçında Arda Turan ile girdiği ikili mücadele sonrası kaval kemiği kırılan ve 8 ay sahalardan uzak kalan Musa Büyük, sezon sonunda Trabzonspor ile sözleşmesinin biteceğini belirterek, "Beni görmeden göndermelerini istemiyorum" dedi.
Geçen sezon 11 Mart'ta oynanan Galatasaray-Trabzonspor maçında Arda Turan ile girdiği ikili mücadele sonrası kaval kemeği kırılan ve 8 ay sahalardan uzak kalan Musa Büyük, forma özlemi çekiyor. Sakatlığının üzerinden 1 yıl geçen oyuncu, Trabzonspor formasını sadece 1 dakika giyebildi. 2007-2008 sezonu devre arasından sonra kadroya girmeye başlayan Musa Büyük, Ankaragücü maçında teknik direktör Ersun Yanal tarafından maçın 90. dakikasında oyuna alındı.
Trabzonspor ile sezon sonunda sözleşmesi bitecek olan Musa Büyük, uzun süren bir sakatlık dönemi geçirdiğini belirterek, "Yaşanacaktı ve yaşandı. Trabzonspor'un beni görmeden göndermesini istemiyorum. Beni görsünler ondan sonra bir karar versinler istiyorum. Benim performansımın iyi olduğu bir dönemde bu takım için sakatlık yaşadım. Performansım kötü değildi. Sezon sonunda sözleşmem bitecek, ama henüz bu konuda görüşmem olmadı. Hayırlısı ne ise inşallah o olur" dedi.
Devre arasında Turkcell Süper Lig'de mücadele eden birkaç takımın kendisini istediğini belirten Musa, "Beni isteyen takımlar oldu, ancak ben Trabzonspor'dan ayrılmak istemedim. Her zaman Trabzonspor'da oynama fırsatını yakalayamıyorsunuz. Beni görmelerini istedim ve kaldım. Trabzonspor'dan ayrılmayı hiç düşünmedim" ifadelerini kullandı.