HABER

MÜSİAD'dan Ankara çıkarması

ANKARA (İHA) - Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) üyeleri, Ankara'da dört gün boyunca Cumhurbaşkanı ve hükümet üyelerinin tamamına yakınını ziyaret edecek.

MÜSİAD Genel Başkanı Ali Bayramoğlu ve Yönetim Kurulu üyelerinden oluşan bir heyetin Ankara çıkarması bugün başladı. Ziyaretlere Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer'le başlayacak olan MÜSİAD heyeti, bugün ayrıca İçişleri Bakanı Abdülkadir Aksu, Devlet Bakanı Kürşat Tüzmen ve Sağlık Bakanı Recep Akdağ'ı ziyaret edecek. MÜSİAD heyeti yarın Ak Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, Dışişleri Bakanı Yaşar Yakış, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Hilmi Güler ve Devlet Bakanı Mehmet Aydın'ı, Perşembe günü Başbakan Abdullah Gül, Adalet Bakanı Cemil Çiçek, Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, Bayındırlık ve İskan Bakanı Zeki Ergezen, Çevre Bakanı İmdat Sütlüoğlu ve Devlet Bakanı Ali Babacan'ı, Cuma günü ise Çalışm ve Sosyal Güvenlik Bakanı Murat Başesgioğlu, Maliye Bakanı Kemal Unakıtan, Sanayi ve Ticaret Bakanı Ali Coşkun ve Tarım ve Köyişleri Bakanı Sami Güçlü'yü ziyaret edecek. Ziyaretlerde MÜSİAD üyeleri, MÜSİAD'ın hazırladığı ekonomik Acil Eylem Planı hakkında yetkililerle bilgi sunacak.

Konuya ilişkin yazılı bir açıklama yapan MÜSİAD Başkanı Ali Bayramoğlu, sivil toplum örgütlerinin, taban ile tavan arasında bir köprü olmak için varolduğuna işaret ederek MÜSİAD'ın üzerine düşen tedbili kıyafet yapma görevinin çok önemli bir misyon olduğunu düşündüklerini ifade etti. Ziyaretlerde bu görevi yerine getireceklerini anlatan Bayramoğlu, bu ziyaretlerin önümüzdeki günlerde de süreceğini belirrtti. AB perspektifindeki Türkiye'nin tam anlamıyla hukuk devleti olabilmesi için birçok yasal değişikliğe ihtiyaç duyulduğuna dikkat çeken Bayramoğlu, Cumhurbaşkanı'na yapacakları ziyaretle ilgili olarak, "Ekonomik gelişmenin, hukuk devletinin gereklerinin yerine getirilmesine bağlı olduğunu ifade eden Cumhurbaşkanımızdan, insan hakları, demokrasi ve hukukun üstünlüğüne yönelik prensiplerin ülkede egemen ve işler kılınması için daha fazla çaba göstermesini isteyeceğiz" ifadelerinin kullandı.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön