HABER

MÜSİAD'dan uyarı

KAHRAMANMARAŞ (İHA) - Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Kahramanmaraş Şube Başkanı Ali Cilve, yakalanan siyasi ve ekonomik istikrarın sürdürülebilmesi için gerilime neden olacak açıklamalardan uzak durulması gerektiğini söyledi.

Cilve, yaptığı yazılı açıklamada, Türkiye'nin sosyo-ekonomik durumuyla ilgili değerlendirmelerde bulundu. İş dünyasının gündeminde yatırımlar ve projeler olduğunu, vatandaşların daha fazla iş daha fazla aş peşinde koştuğunu belirten Cilve, yakalanan siyasi ve ekonomik istikrarın sürdürülmesinin çok önemli olduğunu kaydetti. Cilve, "Ülkemizde TBMM, 25 yıldır ilk defa 5. yılını tamamlayacak. Dış piyasalardan kaynaklanan dalgalanmaların ve cari açık gibi risklerin bulunduğu ortamda yeni riskler oluşturacak açıklamalardan özenle kaçınılmalı. Yakalanan siyasi ve ekonomik istikrar devam ettirilmek isteniyorsa, buna özen göstermeliyiz" dedi.

Türkiye'de 1950 ile 1980 yılları arasında gelen yabancı sermaye miktarının 250 milyon dolar olduğunu dile getiren Cilve, bu rakamın 1980 ile 2004 yılları arasında 17.5 milyar doları bulduğunu ifade etti.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön

En Çok Aranan Haberler