HABER

Muş'ta köy okulları onarılıyor

MUŞ (İHA) - Muş'taki köy ilköğretim okulları, Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından sağlanan malzemelerle Mehmetçik ve köy öğretmenleri tarafından birer birer onarılıyor.

Muş'ta, Köylere Hizmet Götürme Birim Amirliği tarafından okullardaki küçük çaplı onarımların yapılması için gerekli malzemelerin alınmasının ardından sürdürülen onarım çalışmalarına köy öğretmenlerinin yanı sıra Mehmetçik tarafından da büyük destek veriliyor. Köy öğretmenleri tarafından yapılamayan boya ve onarım işleri 49. İç Güvenlik Tugay Komutan Yardımcılığı ve İl Jandarma Komutanlığı'na bağlı birliklerdeki askerler tarafından hızlı bir şekilde yapılıyor. Muş Valiliği, Milli Eğitim Müdürlüğü ve askeriyenin koordineli bir şekilde sürdürdüğü çalışmalar kapsamında onarıma ihtiyacı olan köy okulları modernize ediliyor.

Boya, çatı ve kapı gibi küçük onarımların yapılması için İl Özel İdaresi Genel Sekreterliği tarafından Milli Eğitim Müdürlüğü'ne aktarılan 500 bin YTL ile alımı yapılan malzemelerin okullara dağıtılmasının ardından, Mehmetçik de eğitime katkı sağlamak için üzerine düşeni yaptı. Alımı yapılan malzemeler ihtiyacı olan 85 okula dağıtılırken, şu ana kadar 20 okul, köy öğretmenleri ve Mehmetçik tarafından onarıldı. Çalışmaların tamamlandığı okullardan sonra, il genelindeki 20 okulun daha ileriki günler içerisinde onaracağı belirtildi.

PARTNEREvlendiler!Evlendiler!
YORUMLARI GÖR ( 0 )
Geri Dön