HABER

Muş'ta mahsur kalan 120 kişi kurtarıldı

Muş'ta etkili olan kar yağışından dolayı 8 yolcu minibüsü, 1 ambulans ve çok sayıda araç içerisinde mahsur kalan 120 kişi kurtarıldı.

Muş-Kulp karayolunun 37. kilometresindeki Kozma Dağı mevkiinde etkili olan kar ve tipi yüzünden mahsur kalan 120 kişi, Karayolları Muş Şube Şefliği ekipleri tarafından 3 saatlik çalışma sonucu kurtarıldı. Kar kalınlığının yer yer 2 metreye ulaştığı Kozma Dağı mevkiinde ekiplerin dünden itibaren yol açma çalışmalarına devam ettiğini belirten Karayolları 113. Muş Şube Şefliği ekip sorumlusu Abdulrezzak Uslu, yağışın durduğunu ama yoğun tipinin olduğunu söyledi. Çok sayıda aracın mahsur kaldığını kaydeden

Abdulrezzak Uslu, 7 iş makinesini bu bölgeye gönderdiklerini belirtti.

Karayolları Muş Şube Şefliği yetkilileri ise gece etkili olan kar yağışından dolayı ekiplerin özellikle bu bölgede seferber edildiğini söyledi. Sabah saatlerinde tipiden dolayı Muş-Kulp karayolunun ulaşıma kapandığını dile getiren yetkililer, 3 saatlik çalışma sonucu yolu ulaşıma açtıklarını vurguladı.

Diyarbakır'da bir yakınlarının cenazesini almak için yola çıktıklarını ifade eden Cengiz Demirel de Kozma Dağı mevkiinde etkili olan tipi nedeniyle mahsur kaldıklarını kaydetti. 3 saat boyunca yolda beklediklerini söyleyen Demirel, Karayolları ekipleri tarafından kurtarıldıklarını belirtti.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön