HABER

Mustafa aydın'ın sağlık durumu kritik

Geçirdiği kazada nişanlısı ölen kendi de ağır yaralanan futbolcu Mustafa Aydın'ın durumu ciddiyetini koruyor.

İZMİR (İHA) - İzmir'de, Karşıyaka ile yaptıkları maçın ardından takım arkadaşları ve nişanlısıyla Alsancak'ta eğlenen Mersin İdmanyurdu futbolcusu Mustafa Aydın, kullandığı araçla ağaca çarpmıştı. Araçtan Mustafa Aydın ağır yaralı olarak kurtulurken genç manken nişanlısı Müge Bayrak da hayatını kaybetmişti.

Mersin İdmanyurdu futbolcusu Mustafa Aydın'ın sağlık durumunun kritik olduğu belirtildi. Mersin İdman Yurdu Kulübü Başkanı Ali Kahramanlı, kaza haberini sabaha karşı 5'te aldıklarını söyledi. Takım olarak sabaha karşı 05:30 sıralarında otelden çıkacaklarını ifade eden Kahramanlı, "Odamdan aşağı indiğimde arkadaşlar olayı anlattı. Duyunca şoke oldum. Hemen toparlanıp hastaneye geldik. Gece maçtan sonra arkadaşlarıyla sahile çıkmışlardı. Yol dönüşünde aşırı yağıştan dolayı arabayı ağaca çarpmış. Biz buraya

geldiğimizde ikisi de yaşıyordu. Ancak kızı bir süre sonra kaybettik. Allah rahmet eylesin. Mustafa'nın durumu da kritik. Doktorlar uyutuyor. Çünkü iki kaburga kemiği kırık. Bundan dolayı karaciğeri zarar görmüş durumda. En önemlisi beyninde bir kanama var. Travma durumu söz konusu. O yüzden uyutuluyor. İnşallah eski sağlığına kavuşur ve yine aramıza katılır" dedi.

Bir ara Galatasaray forması giyen Mersin İdman Yurdu kalecisi Kerem İnan ise; şunları söyledi: "Maçtan sonra arkadaşları ile dolaşmaya çıkmış. Dönüşte yağıştan dolayı arabayı ağaca çarpmış. Biz de sabaha karşı öğrendik olayı. Çok üzgünüz. Kız arkadaşı maalesef hayatını kaybetti. Mustafa'nın duruma da ağır. Kaburga ve karaciğerinde hasar mevcut. Şu an doktorlar sadece uyutuyor. İnşallah eski sağlığına kavuşur."

Mustafa Aydın'ın takım arkadaşları ve yakınları hastane önünde bekliyor. Kazada vefat eden Müge Bayrak'ın yakınları ve arkadaşlarının ağladığı görüldü.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Geri Dön

En Çok Aranan Haberler