HABER

Mustafa Koç acil serviste

Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mutafa Koç ameliyata alındı.

Mustafa Koç acil serviste

Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Koç'un, Halas isimli 8 metrelik özel motor yatı, dün saat 20.30 sıralarında Çırağan Otel'i önlerinde bulunan gemilerin bağlandığı dev şamandıraya çarptı. Meydana gelen kazada Mustafa Koç'un sağ bacağının çarpma sırasında kırıldığı öne sürüldü.

Kazada su alan yat, yardım çağrısında bulundu. Olay yerine gelen Sahil Güvenlik Komutanlığı'na bağlı acil durum botu, batmak üzere olan yattan bacağı kırılan Mustafa Koç ile 3 kişiyi kurtardığı önü sürüldüğü bilgisi alındı.

KIYI EMNİYETİ YATI KALAMIŞ MARİNAYA ÇEKTİ

Halas'ın batmak üzere olması üzerine saat 21.27'de Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü'nden yardım istendi. Müdürlüğe bağlı tahlisiye botu da saat 21.15 sıralarında gelerek batmakta olan yata müdahale etti. Yedeğe alınan Halas, Kalamış'taki yat limanına çekildi.

Sağ bacağı kırılan Mustafa Koç, Vehbi Koç Vakfı Amerikan Hastanesi’ne kaldırıldı. Tedavi altına alınan Mustafa Koç’un sağlık durumu ile ilgili hastaneden yapılan açıklamada da, “Mustafa Koç, 13 Ocak gecesi geçirdiği deniz kazası sonrasında saat 21.00 civarında Amerikan Hastanesi Acil Servisi’ne gelmiştir. Genel durumu iyi ve bilinci açıktır. Sağ bacağında saptanan kırığın tedavisi için ameliyata alınmıştır. Sağlığı ile ilgili gelişmeler basınla yazılı olarak paylaşılacaktır” denildi.

ZİYARETÇİ AKINI

Hastaneye gelen Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği (TÜSİAD) Başkanı Arzuhan Doğan Yalçındağ, çıkışta habercilerin soruları üzerine, “Çok önemli değil. 1,5 saatte bitecek bir ameliyat olduğunu öğrendik. Yakınlarından aldığım bilgiye göre diz altında bir kırık varmış. Bir kaza olduğunu öğrendim. Detaylarını bilmiyorum. Hala ameliyatta” dedi. Kendisinin de benzer bir kaza geçirdiğinin hatırlatılması üzerine Arzuhan Doğan Yalçındağ, “Benimki çok daha parçalı kırıktı. 7-8 saatlik bir ameliyattı. Mustafa Bey'inki 1,5 sürecek bir ameliyat” diye konuştu.

Vakko Holding Yönetim Kurulu Başkanı Cem Hakko ile boşandığı eşi Betina da Mustafa Koç'u ayrı ayrı ziyaret etti. Sedat Aloğlu, Marif Mansimov, Nurettin Hasman, Suzan Sabancı Dinçer, Faruk Süren, Tayfun Beyazıt, Faik Açıkalın, Uğur Ekşioğlu da ziyaretçiler arasıda yer aldı.

Uğur Ekşioğlu, “Çırağan'ın orada yattan düşmüş bacağı kırılmış. Ameliyatı devam ediyor” dedi. Nurettin Hasman ise “Boğaz'da bir kaza geçirmiş. Ameliyatı bitmek üzere. Birazdan çıkacak” diye konuştu. Suzan Sabancı da “Kendisini görmedim ama iyi olduğunu öğrendim” dedi.

KOÇ'UN SAĞLIK DURUMU

Vehbi Koç Vakfı Amerikan Hastanesi’nden Mustafa Koç’un sağlık durumu ile ilgili şu açıklamayı yaptı:

“Mustafa Koç, 13 Ocak gecesi geçirdiği deniz kazası sonrasında saat 21.00 civarında Amerikan Hastanesi Acil Servisi’ne gelmiştir. Genel durumu iyi ve bilinci açıktır. Sağ bacağında saptanan kırığın tedavisi için ameliyata alınmıştır. Sağlığı ile ilgili gelişmeler basınla yazılı olarak paylaşılacaktır.’

Geri Dön