HABER

Mustafa Sarıgül: Başkan meclisin kararlarına uymalı

Şişli Belediyesi'ndeki 'karışıklık ve çekişme' iddialarının ardından ilk kez açıklama yapan Mustafa Sarıgül, mevcut başkan Hayri İnönü'yü uyardı.

Şişli eski Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, Şişli Belediyesi’nde meclisin verdiği kararlara başkanın uyması gerektiğini belirterek, "Belediye meclisinin verdiği kararlara ben yıllarca uydum, her belediye başkanı da meclisin vereceği kararlara uymakla mükelleftir" dedi.

Mustafa Sarıgül, çocukları Emir ve Ömer Sarıgül ve Şişli Belediyesi’nin meclis üyeleriyle birlikte Bolu’ya gelerek, Dağkent Mahallesi’nde bulunan Özel Makbule Ölçen Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi’ni ziyaret etti. Engelli öğrencilere hediyeler veren Mustafa Sarıgül, eğitim merkezini gezerek, tesisle ilgili yetkililerden bilgiler aldı. Yıldırım Beyazid Camii’nde cuma namazını kılarak vatandaşlarla sohbet eden Sarıgül, daha sonra CHP Bolu İl Başkanlığı’nı ziyaret etti.

CHP Bolu Milletvekili Tanju Özcan’ın da hazır bulunduğu ziyarette gazetecilerin sorularını yanıtlayan Sarıgül, KPSS’de torpil iddialarının hatırlatılması üzerine, "Milyonlarca öğrenci sınava giriyor kim olursa olsun son yıllarda üniversite sınavlarındaki skandalları görüyoruz. Bunlar doğru şeyler değil. Bunlar mahkeme tarafından da somut olarak tespit edilmiş durumda. Bunlar bizi üzüyor. Binlerce öğrencimiz var ve bunların anneleri babaları yemiyorlar içmiyorlar binlerce TL para harcayıp daha iyi bir eğitim elde etsin diye kurs aldırıyor. Bu konuda iktidarın adil davranmasını, üniversite sınavı ve bütün sınavlardaki yarışmada adalet ve bu sınavların mutlaka her siyasi partinin bir temsilcisinin bulunduğu şekilde planlanması lazım. Sorular hazırlanırken de böyle olması lazım. Bazı konular var ki siyaset üstü olması lazım. İki milyon öğrenciyi ilgilendiren konuda bunların çıkmasını doğru bulmuyorum" diye konuştu.

Sarıgül, oğlu Emir Sarıgül’ün başkan yardımcısı olduğu Şişli Belediyesi’ndeki iddialarla ilgili olarak, "Şişli benim 15 yıldan bu yana görev yaptığım bir belediye. Belediyede ufak tefek sorunlar olabilir ama bunlar temelli sorunlar değildir. Şişli Belediye meclisi bütün sorunların çözüm noktasıdır. Ben uzun yıllar belediye başkanlığı ve milletvekilliği yaptım. Yasamada Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde meclis, belediyelerde ise belediye meclisi en üst organdır. Belediye meclisinin verdiği kararlara ben yıllarca uydum, her belediye başkanı da meclisin vereceği kararlara uymakla mükelleftir" dedi.

İHRAÇLARI DOĞRU BULMUYORUM

Sarıgül, CHP Eskişehir Milletvekili Süheyl Batum’un partisinden ihraç edilmesiyle ilgili olarak şöyle konuştu:

"Genel merkezin takdiri bir şey söylemek istemiyorum ama ben de geçmişte partiden ihraç edilen biriyim. İhraçlara hiçbir zaman sempatik bakmadım. İhraçlara hiçbir zaman doğru şekilde bakmadım. İhraç konusunda üzüntülerimi iletmek istiyorum. Geçmiş yönetim de benim suçum neydi ki ihraç edildim? Ben sadece partimin ileri gitmesini, daha büyümesini ve iktidar olmasını istedim. O dönemde ben üç kez ihraç edildim ve üç kez döndüm. Dördüncü kez ihraç edildim mahkemeden geri döndüm. Mahkeme salonlarına gittiğimde bana hakimler "Oğlum seni niye ihraç ettiler" dediler. Ben çok üzülmüştüm. Fikirler konuşulmalı, tartışılmalı, aykırı fikirler olmalı. Önemli olan o aykırı fikirleri tartışıp bir araya gelebiliyor muyuz."

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 19 yorum
sayın baskan dayan şişlililer olarak yanındayız.
CHP BAKANLARIN OĞLUYLA UĞRAŞACAĞINA SARIGÜLÜN OĞLUYLA UĞRAŞSIN BELEDİYE BAŞKANI GÖREVİNİ YAPAMIYOR KORKUDAN
PADİŞAHLIK BABADAN OĞULA YARIN FIRSAT OLSA SARIGÜL CUMHURBAŞKANI OĞLUDA BAŞBAKAN DİĞER AİLE BİREYLERİ BAKAN OLUR NEDERSİNİZ
Geri Dön