HABER

Mustafa Sarıgül Meclis'e giremedi

CHP İstanbul 2. Bölge 9. Sıra adayı olan Mustafa Sarıgül Meclis dışında kaldı.

Mustafa Sarıgül Meclis'e giremedi

CHP'nin İstanbul 2. Bölge 9. Sıra adayı olan Mustafa Sarıgül de Meclis'e giremedi. Resmi olmayan sonuçlara göre CHP İstanbul 2. Bölge'den 8 milletvekili çıkarmayı başardı.

Kesinleşmeyen sonuçlara göre CHP'nin İstanbul 2. bölgeden çıkardığı vekiller; Selina Doğan, Aykut Erdoğdu, Sezgin Tanrıkulu, Dursun Çiçek, Sencer Ayata, Gülay Yedekçi, Enis Berberoğlu ve Didem Engin olarak sıralandı.

İşte bu seçimin diğer kaybedenleri

CHP'den Mustafa Sarıgül'ün yanı sıra, Ankara 1 Bölge’den aday olan Ali Balkız da Meclis’e giremedi.

1 Kasım’da büyük oy kaybı yaşayan MHP’de ise eski Merkez Bankası Başkanı Durmuş Yılmaz, Uşak’tan aday olmuştu. Yılmaz, milletvekili seçilmedi. MHP’nin İstanbul adaylarından Mehmet Aslan da Durmuş Yılmaz ile aynı kaderi paylaştı.

Barajı kıl payı da olsa aşan HDP’de ise Ankara’dan aday olan Mustafa Sarısülük milletvekili olamadı. Gezi olaylarında yaşamını yitiren Ethem Sarısülük’ün kardeşi olan Mustafa Sarısülük 1. Bölge’den aday olmuştu.

HDP’nin Ankara adaylarından Sırrı Süreyya Önder ise 1. Bölge’den milletvekili olmaya yetecek oyu aldı.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 8 yorum
SARIGÜLÜN ADAY YAPILMASININ ÖNÜNE GEÇEN ASIL KILIÇDAROĞLUDUR. KILIÇDAROĞLU BAŞKALARINA DİKTATÖR DİYECEĞİNE ÖNCE KENDİNE BAKSIN , BABASININ PARTİSİYMİŞ GİBİ KULLANIYOR PARTİYİ. İSTEDİĞİNİ PARTİDEN ATTIRIYOR İSTEDİĞİNİ DE İSTEDİĞİ KADEMEYE GETİRİYOR. BUGÜNE KADAR GÜLEN HAREKETİNİN KARŞISINDA OLAN CHP BUGÜN KILIÇDAROĞLU SAYESİNDE KUZU SARMASI DURUMUNDA.
@deep_purple_breezy tebrik ederim sizi az da olsa adam gibi chp li ler varmis
musti harcadılar seni pul gibi bee yazık sana oysaki ne hayallerin vardır
CHP MHP BDP BU PARTİLER TARİHE KARIŞMAYA AZ KALDI
Geri Dön