HABER

Mustafa Sarıgül'ün 8 yıl hapsi isteniyor

Eski Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül ve oğlu Emir Sarıgül hakkındaki soruşturma tamamlandı. Mustafa Sarıgül’e 3 yıldan 8 yıla kadar, Emir Sarıgül'e ise 2 yıldan 6 yıla kadar hapis istendi

Mustafa Sarıgül'ün 8 yıl hapsi isteniyor

Özel Soruşturma Bürosu’nca hazırlanan iddianamede Mustafa Sarıgül ve oğlu Emir Sarıgül ’şüpheli’ sıfatıyla, Şişli Belediye Başkanı Hayri İnönü ve eşi Nazlı İnönü ’müşteki sıfatıyla yer aldı.

İddianamede Mustafa Sarıgül’ün "Birden fazla kişi ile tehdit" ve "Kamu görevlisine hakaret" suçundan 3 yıldan 8 yıla kadar hapsi istendi. Emir Sarıgül hakkında ise "Birden fazla kişi ile tehdit" suçundan 2 yıldan 6 yıla kadar hapis talep edildi.

MAHKEME İDDİANAMEYİ KABUL ETTİ

İstanbul Cumhuriyet Savcılığı’nca onaylanan iddianame mahkemeye gönderildi. İstanbul Asliye Ceza Mahkemesi de iddianameyi kabul etti. Mustafa Sarıgül ve oğlu Emir Sarıgül Eylül ayında hakim karşısına çıkacak.

SORUŞTURMA İDDİALAR ÜZERİNE BAŞLATILMIŞTI

Şişli Belediye Başkanı Hayri İnönü’nün eşi Nazlı İnönü, 18 Aralık’ta bir gazeteye verdiği röportajda, "Mustafa Sarıgül’ün kendilerini ölümle tehdit ettiğini, Sarıgül’ün ’mafya tutmaktan’ söz ettiğini, sadece Hayri İnönü ile kendisinin değil Amerika’da okuyan çocuklarının da tehdit edildiğini" iddia etmişti. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca başlatılan soruşturma kapsamında, Hayri İnönü ve eşi Nazlı İnönü "mağdur" sıfatıyla ifade vermişti.

KANUN YARARINA BOZMA İSTENMİŞİ

Savcılık Mustafa Sarıgül ve Emir Sarıgül hakkında verilen takipsizlik kararı Mart 2015’de kesinleşti. Ancak Hayri İnönü, avukatı aracılığıyla Adalet Bakanlığı’na başvurarak savcılık kararına itiraz etti ve "Kanun yararına bozma" talebinde bulundu. Yargıtay da 3 Aralık 2015’de savcılığın takipsizlik kararının kanun yararına bozulmasına karar verdi. Bunun üzerine İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı dosyayı yeniden ele aldı.

DHA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 7 yorum
CHP ARŞİVİNDE BUNUN SUÇ KLASÖRÜ VAR...DENİZ BAYKAL HAZIRLADI...ŞİŞLİ BEL.BŞK. İKEN ÇALDIĞI 30 MİLYON VE EDİNDİĞİ 15 PARÇA G.MENKUL...KILIÇDAR DENEN BAŞKAN BOZUNTUSU O KLASÖRÜN ÖNÜNDE UTANMADAN RESİM BİLE ÇEKTİRDİ.. SARIGÜL BUNA NE KADAR AVANTA VERDİYSE, UTANMADAN BU HIRSIZI İST..BEL..BAŞK...NA ADAY GÖSTERDİ...LAFA GELDİ Mİ ""DÜRÜSTÜZ""...İCRAATA GELDİ Mİ "" O KADAR DA DÜRÜST DEĞİLİZ"" 9 SEÇİM KAYBEDİP HALA DURMANIN BAŞKA AÇIKLAMASI OLABİLİR Mİ...
@akdenizli.2 bunlar kadar arsız namussuz yüzsüz olursan olur sorun yok nasılsa chp sadece akp düşmanığı yapıyor diye peşinden giden seçmen sürüsü var pardon sıgır sürüsü oalcaktı ihanetlerinin önemi yok
@moland sadece AKP ye muhalefet yapıyor diye CHP nin peşinden giden seçmen sürüsü var pardon gergedan sürüsü var
Sarıgül ise yapmıştır.Bilmeyenler adam zanneder ama hiç matah bir adam değil.Yediği rüşvetler inanılmaz.Hepsi yiyor ama bu felaket.Uzakta yaşayanlar bilemezler.
GÖZÜNLE GÖRDÜN MÜ KARDEŞİM ÇALDIĞINI???!!! Şişli gibi bir viraneyi dünya çapında bir muhit haline dönüştürmek dışında suçu günahı ne bu adamın? Gençler hatırlamaz ama mustafa başkanımdan önce çöpler toplanmıyodu, sular bile akmıyodu doğru dürüst, bidonlarla çeşme sıraları beklerdik. Allah icraatleri için mustafa başkanımdan razı olsun, erzincanımızın gururu mustafa başkan!
@gazi_necdet_1967 yav arkadaş siz nasıl bir malsınız boş başkanınız kelam elinde bu adamın klasörleriyle poz vermiyormuydu siz nasıl bir mahluksunuz
Geri Dön