HABER

''Mutluluk'' ve ''Transilvanya''nın galaları yapıldı

43. Antalya Altın Portakal Film Festivali kapsamında düzenlenen 2. Uluslararası Avrasya Film Festivali Uzun Metraj Film Yarışması filmlerinden "Mutluluk" ve festivalin "Eleştirmenler" ödülü bölümünde yer alan "Transilvanya"nın galaları yapıldı.

''Mutluluk'' ve ''Transilvanya''nın galaları yapıldı

Sevdiği adamı bulmak için Romanya'nın kalbindeki Transilvanya'ya giden Zingarina'nın öyküsünün anlatıldığı "Transilvanya"da, Türk oyuncu Birol Ünel, Asia Argento ve Amira Casar ile rol aldı.

Tony Gatlif'in yönettiği Fransız filminin Antalya Kültür Merkezi'nde yapılan galasının ardından düzenlenen söyleşide konuşan Ünel, Transilvanya'nın Avrupa'nın ortasında fakir bir ülke olduğunu söyledi.

Ünel, "Çalışma olanakları da çok zordu. Yönetmenin de çok az İngilizce bilmesi nedeniyle çekimlerde zorlandık. Mekan nedeniyle bir çok yerimden de yaralandım.

Ancak çekimlerin sonunda, başarılı bir çalışma ortaya çıktı" dedi.Filmdeki karakterle, özel hayatındaki karakterin birbirine hiç uymadığını dile getiren Ünel, "Aksine ben daha rahat yaşayan biriyim. Bundan sonraki projemde ise gangster rolünde karşınıza çıkabilirim. Şimdiye kadar oynadığım filmleri severek oynadığımı da söyleyemem. Bazen senaryo önüme geliyor ve önce beğeniyorum, ama film sonunda düşündüğüm gibi bir sonuç çıkmıyor" diye konuştu.Çinli yönetmen Sheng Zhimin'in nehir kıyısında yaşayan bir ailenin öyküsünü anlattığı "Mutluluk" (Fu Shing) filminde başrolleri Liao Zhong ve Wang Lan paylaşıyor.

Filmin gösteriminin ardından düzenlenen söyleşide konuşan Zhimin, ülkesinin yaşam tarzını festivallere katılarak tanıttığını söyledi.Çin sinemasının sadece "kung fu" filmlerinden oluşmadığını vurgulayan Zhimin, insanların gerçek hayatını yansıtan filmlerin de çekildiğini belirterek, bu tarz filmlerin tercihi olduğunu kaydetti.

Filmde bir kadının mutsuz ev hayatından dışarı çıkma çabasının anlatıldığını belirten Zhimin, "Kadınların erkekleri anlatması hayatın içinden gelen bir şey Çin'de bu tür aile olaylar evin içinde kalır" dedi.

Filminin Çin'de sansüre uğradığını dile getiren Zhimin, "Maalesef filmde bazı kareler kesilmek zorunda kaldı. Benim istediğim ise seyircinin filmimin tamamını izlemesiydi" diye konuştu.Hızla gelişen Çin'de zenginlerin daha zengin, fakirlerin daha fakir olduğunu anlatan Zhimin, Antalya'nın çok çabuk gelişen bir yer olduğunu gözlemlediğini dile getirdi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Geri Dön

En Çok Aranan Haberler