HABER

My Residence 212 İstanbul'a yoğun talep

Ağaoğlu İnşaat Grubu, Avrupa Yakası’ndaki üçüncü konut yatırımı olan "My Residence 212 İstanbul" projesini görücüye çıkarttı.

İSTANBUL(ANKA)- Ağaoğlu İnşaat Grubu, Avrupa Yakası’ndaki üçüncü konut yatırımı olan “My Residence 212 İstanbul” projesini görücüye çıkarırken, projeye yoğun talep olduğunu ve bu nedenle başvuruların sıraya alındığını açıkladı.

Güneşli’deki Basın Ekspres Yolu üzerinde yer alan ve Edip İplik’e ait arazide, Akın Holding ile Ağaoğlu arasında hâsılat paylaşımı esasına göre geliştirilen My Residence 212 İstanbul “ev-ofis” projesi 503 daireden oluşuyor. Toplam 147 milyon TL’lik yatırım değerine sahip olan “My Residence 212 İstanbul” projesinde büyüklükleri 81,07 metrekareden 126, 42 metrekareye kadar 10 ayrı tipte ev-ofis modeli yer alıyor.

Projeyi gerçekleştirecek olan Ağaoğlu Grubu Şirketlerinden Akdeniz İnşaat’ın Genel Müdürü Hasan Rahvalı Aralık 2011’de teslim edilmesi planlanan My Residence 212 İstanbul’da “ev-ofis” fiyatlarının 239 bin 700 lira ile 411 bin 700 lira arasında değiştiğini söyledi. Rahvalı’nın verdiği bilgiye göre My Residence 212 İstanbul’da yaşayanlar, profesyonel düzeyde çok amaçlı toplantı salonları, 7/24 saat çalışan çok dilli call-center, vale parking, kuru temizleme, çiçek bakım, mobil kuaför, 24 saat acil sağlık servisi, lounge, restoran, ücretsiz danışmanlık servisleri, 24 saat güvenlik sistemi, housekeeping, satış sonrası teknik destek hizmetleri ve 24 saat elektrik tesisat arızalarında ücretsiz müdahale gibi hizmetlerden yararlanabilecekler.

Genel Müdür Rahvalı,My Residence 212 İstanbul için hazırlanan kampanyada fiyatın yüzde 1’inin peşin ödeneceğini, kalan tutar için de Akbank, Garanti Bankası ve DD Mortgage’tan kredi kullanabileceğini kaydetti.

“EV-OFİS MODERN YAŞAMIN İHTİYACI”

Ağaoğlu Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ali Ağaoğlu, projenin tanıtımı dolayısıyla düzenlenen basın toplantısında yaptığı konuşmada,ev-ofis projesiyle bölgedeki çok önemli bir eksikliği gidereceklerini belirterek şöyle dedi:

“Bölge ticari ve yaşam olarak hızlı gelişen bir yer. Sayın Nuri Akın’ın bize olan güvenine teşekkür ediyorum. Orada ileri görüşlü bir alışveriş merkezi yaptılar. Biz de yanındaki rezidansla ilgilendik ve Nuri Bey ile anlaşıp el sıkıştık. Maalesef biz mesai yaparken zamanımızın çoğunu bürokrasiye harcıyoruz. Bu projede Akın Holding bu konuda ilerlemiş ve işimizi oldukça kolaylaştırmıştı. Biz önce bölgedeki ihtiyaca yönelik bir araştırma yaptık ve mevcut konsepti gözden geçirdik. Daha önce geliştirdiğimiz “modern ofis” konseptini daha da ileriye götürerek “ev-ofis” modelini ortaya çıkardık. Türkiye genç ve dinamik bir ülke, çok çalışmamız lazım. Biz üretmeye ve çalışmaya devam ediyoruz, devam edeceğiz. Bu proje inanıyorum ki bölgedeki ihtiyaca cevap verecek ve önemli bir eksiği giderecek.”

EDİP İPLİK’İN ARAZİSİ

Akın Holding Yönetim Kurulu Başkanı Nuri Akın ise yaptığı değerlendirmede, Ağaoğlu’na duydukları güveni vurgulayarak “Uzun yıllar Edip İplik olarak üretim yaptığımız fabrikamızın bulunduğu arsayı, zamana ve bölgenin değişen dinamiklerine göre farklı bir projeyle değerlendirmek istedik. Edip İplik fabrikasını kurduğumuz zamanlarda bir köy olan İkitelli, şu anda yüzünü batıya dönmüş, gelişmekte olan bir iş ve yaşam merkezi olma yolunda hızla ilerlemektedir. İstanbul’un en büyük üçüncü ilçesi olan Bağcılar, aynı zamanda İstanbul’un en çok göç alan ve en çok genç nüfusu da içinde barındıran bir bölge.Hızlı ve büyük değişimlere sahne olan Bağcılar’ın farklı dinamiklerine uyum sağlaması ve aynı zamanda kentsel değişimde etkin rol oynaması amacıyla 212 İstanbul projesini oluşturduk. 212 İstanbul, şehir hayatının tüm yaşamsal ihtiyaçlarını karşılayacak bir Alışveriş Merkezi ve tüm modern yaşam ihtiyaçlarını karşılayacak bir ‘residence’ projesini aynı çatı altında buluşturmayı amaçlıyor” dedi.

Rezidans projesini gerçekleştirmek için öncelikle çevrenin rehabilitasyonu ile uğraştıklarını ve uygun ortak arayışına girdiklerini ifade eden Nuri Akın “Her şey zamanını bekler diye bir söz vardır. Türkiye’nin birçok seçkin ve saygın inşaat firması ile uzun ve detaylı görüşmeler yaptık ve bu görüşmeler sonucunda özellikle son yıllarda oluşturduğu iş ve yaşam merkezi projeleriyle öne çıkan Ağaoğlu Grubu ile anlaşmaya karar verdik. Ağaoğlu, projemizi değerli bulup kendi yenilemelerini de yaparak daha da değerli hale getirerek satışa hazırladı” diye konuştu.

“NİTELİKLİ KONUTA TALEP ARTIYOR”

Öte yandan Akdeniz İnşaat Genel Müdürü Hasan Rahvalı toplantıda yaptığı sunumda, demografik bilgilere yer vererek, şöyle dedi:

“Biz projelerimize hazırlanırken demografik yapıyı yakından izliyoruz. Evlenme ve boşanma rakamları önemli bir gösterge. Bugün evlenme yaşının ortalaması 28,5 ve ev ihtiyaçları da özellikle bu yaşlarda başlıyor. Türkiye’de 2008 yılında 641 bin çift evlenmiş, İstanbul’da ise bu rakam 107 bin 963 olmuş. Diğer yandan boşanma rakamları ise İstanbul’da 20 bin 703, Türkiye’de 99 bin 663. Nitelikli konuta olan talep artıyor.

İstanbul’da bugün 3 milyon 750 bin konut bulunduğunu ve bunların üçte birinin ruhsatının bulunmadığını belirten Rahvalı “Yılda 125 bin yeni konut yapılırsa kaçak ve niteliksiz konut açığı kapatılabilir ve konut yenileme gereksinimi tamamlanabilir. Mevcut konut stoğunda 3+1 dairelerde arz eksiği yok ancak 1+1 dairelerde talebin arttığını açıkça görüyoruz bu noktadaki arz yetersiz.Kime ve nasıl satıyoruz konusu merak ediliyor. Bir süre önce satışına başladığımız My Town Ispartakule’de 3 haftada 500 daire sattık. Yaptığımız araştırmalar ve istatistiklerin yanı sıra çok geniş ve tecrübeli ekiplerimiz var. Bu sayede satışta da başarıyı yakalıyoruz.”

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön