Nagehan Alçı açıkladı: 4 Kasım 2018 tarihinde yerel seçime gidiyoruz!

Habertürk yazarı Nagehan Alçı, bugünkü yazısında yerel seçimin tarihini açıkladı. Alçı, yazısında "4 Kasım 2018 sonrasında 25 Haziran 2023’e kadar seçim defterini kapayacağız ve yaklaşık 5 sene rahatlayacağız" ifadesini kullandı.

Nagehan Alçı açıkladı: 4 Kasım 2018 tarihinde yerel seçime gidiyoruz!

Türkiye'nin ve hükümetin yerel seçim sonrası 2023'e kadar rahatlayacağını belirten Alçı, sürekli seçimlerinin olmasının istikrarlı bir tutum olmayacağını belirtti. Alçı yazısında şu ifadelerini kullandı:

"Bu yazıyı tarihe not düşmek için yazıyorum. Dün ‘yerel seçimler Ekim 2018’e alınmalı’ diye kaleme aldığım yazının üzerine yaptığım görüşmeler ve edindiğim izlenimler sonucu bugün çok net bir şekilde şunu yazıyorum: Yerel seçimler büyük olasılıkla 4 Kasım 2018’de yapılacak. Bu yönde çok kuvvetli sinyaller var. Habertürk okurları iyi bilecektir ki 2018 yazında başkanlık seçimine gideceğimizi ben çok öncesinden bu sütunda yazmıştım. 24 Haziran 2018 seçimleri benim için sürpriz değildi. 4 Kasım 2018 sonrasında 25 Haziran 2023’e kadar seçim defterini kapayacağız ve yaklaşık 5 sene rahatlayacağız. Türkiye toplumunun ve devletinin de zaten buna ihtiyacı var. Dün itibarıyla dehşet bir devalüasyon şoku yaşayan ekonominin de buna ihtiyacı var.

ÜLKENİN GENEL MANZARASINI DEĞİŞTİRECEK BİR OLAY DEĞİL"

Sürekli seçim yapılan bir ülkede hiçbir konuda istikrarlı bir tutum alınamaz. Bana sorarsanız 4 Kasım 2018’de hangi belediyeyi kimin aldığı da ülkenin genel manzarasını değiştirecek bir olay değil. Fakat elbette her siyasi parti en küçük yerel birimde bile kazanmayı istiyor ve ona göre seçmenlere karşı populizm yapıyor. Demokrasinin doğası da biraz böyledir. O yüzden Churchill, ‘Demokrasinin ne olduğunu anlamak istiyorsanız bir seçmenle beş dakika konuşmanız yeterlidir’ demiş ve eklemiş: ‘Demokrasi aslında berbat bir rejimdir ama diğer rejimlerle kıyaslandığından en az berbat olanıdır..’

4 Kasım 2018 tarihinden sonra Berat Albayrak’ın açıkladığı ekonomik plan çerçevesinde, akılcı, enflasyonu yeniden tek haneye indirmeyi hedefleyen, tasarrufu önceleyen politikalar daha da hızlı bir şekilde hayata geçirilecektir diye düşünüyorum."

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 49 yorum
ARALIKTA DOLAR DEMEK 15 TL OLACAK .AMAN MİLLET UYANMASIN TEYZEM .BİR AN ÖNCE SEÇİMİ YAPIN .
dogru mantık, hazirandan öncede aynısı söyleniyordu değilmi. bu kadın çok şey biliyor ülke menfaatlerine çalışmıyor,
O kadar ASYA Bank da para kullandın halen nasıl dışarıda geziyorsun şaşıyorum.
Birilerinin ağzına yönelik konuşuyor bir bildiği var hanım efendinin yoksa atıp tutamaz.
Sen Ozanla birlikte teşkilattansın dimi
Nagehan bir daha ki genel seçimde adaylığını koy, bu yalakalıkla bu millet seni de seçer. Tabi kötü gidişat içerisinde ne kadar erken seçim yaparsak millet daha az uyanır havası.
Ya sen ne ukela bir kadınsın şu çeneni bir tutsana kadın olacaksın bir de
Nagehan düş artık şu ülkenin sırtından. sen ve kocan bu ülkeye az çektirmrdi. akp ye yalakalık uğruna
Bu kadın sürekli neden gündemde tutuluyor çok önemli bir şahsiyet gibi yok şunu dedi yok bunu dedi her gün bir haberi muhakkak var basit bir gazeteci Muharrem İnce bir programına katıldı orda da rezil olmasına rağmen meşhur etmeye çalışıyorsunuz kadını yeter.
Fetö sever sizi gidi sizi
dert etme iki 2020 ye kadar bahceli yine bi erken secim , referanfum falan yaptırır
GENEL SECIMLER BITTI HER SEY DUZELECEKTI BEN ONU BUNU BİLMEM EKONOMI ORTADADA
iyide devlet bahceli cıkarda erken secim isterim derse ne olacak sayın bahceliyi garantiye almış gibisiniz
Bu ekonomi krizde secime gitmek aptallitir. piyasada para yok diyen parti baskanlari nasil halkin karsina cikacak onuda düsündünmü onursuz yaratik.
BUNU KİM DİKKATE ALIPTA OKUYOR ACABA?
ne yeri ne zamanı seçim yapmak isteyen halkı böler bu piyasada seçime gitmek hele yerel seçime gitmek akıl işi değil ve izah dışıdır!! normal şartlarda bile yerel seçimlerde hep cinayet ve bölünmeler olurken buna bilerek kalkışmak daha büyük manüpülasyonlar getirir ki bunun maliyetini bu ülke kaldıramaz..
karı fetöcü, snra koyu akpli..kocası ayrı dansöz..alayı böyle işte..bir tanr adam gibi adam yok..
Birlik zamanı. Birlikte bu engelden aşalım demen gerekmezmi. Dış güçlere boyun eğen bi parti mi olsun başımızda. Kendi TL'mizi dünyaya tanıtma vakti. Ne olursa olsun satışlarımızı TL ile yaparsak konumumuzda değişir. Tarihin akışıda değişir.
@mamser yeme bizi. Zulada kaç dolar var?
pardon da sen bunu hangı sıfatla açıklıyorsun kimsın sen?
hiç bir mualefet partisi gaza gelmez .hayal satma,
bu kadın hükümet sözcüsü falan da bizim mi haberimiz yok. ya da siyasi tetikçi de olabilir.
Seçim mi bundan sonra seçim olmayacak ki babadan oğula geçmiyecek mi?
sabah sabah hem de bir tatil günü karı nın neden fotografını koyuyosunuz tüm gün işlerim ters gidiyo ..mendeburrrr.........
neyin ezikliğini yaşıyor bu
NAGEHAN ALÇI VE RASİM OZAN KÜTAHYALI DENEN FETÖCÜLER HÜKÜMET YANLISI KONUŞARAK KİRLİ ÇAMAŞIRLARINI SAKLIYORLAR. SİZEMİ KALDI SİYAYET GAZETECİLİK VAH VAH MEMLEKETİMİZ ..TÜM TERSANELERİMİZE GİRİLDİ ANLADINIZ ..AMA BİLİYORUZKİ MUHTAÇ OLDUĞUMUZ KUDRET ASİL KANIMIZDA MEVCUT YA SABIR.
zam furyası kapıda.şimdi zam yapsalar yerel seçimlerde hüsrana uğrayacaklar.zamanında yapılacak seçimlere kadar bu ekonomi dayanmaz.mecburen erken seçim yapacaklar.seçimden sonra yandı gülüm keten helva...
bu hükümetin yaptığı her olayı aldığı her kararı desteklemek sizin için farzmı.1 kerede eleştirin be.16 yıldır geldiğimiz durum ortada.çokmu iyiyiiz.
bunun ne özelliği var ne vasfı varki yada ne kadar büyük bir zekası varki bu bu tür yorumlar yapıtyor fikir yürütüyor analiz yapıyor
kusturmalı boşnak saksosu buna iyi gelmemiş anlaşılan. ülke ne halde bu hala yalamaya devam ediyor
kendini ne sanıyor acaba devamlı bir açıklama halinde seçimle bozmuş kafayi bı ötede oyna milletin derdine bak bunun uğraştığı işlere bak
Bunlar devamlı 2023 falan filan diyor. Anlaşıldı 2023 de bizi çok kötü şeyler bekliyor.
Evet sayın ALÇI akp ye hayırlı olsun!...Yakında akp de millet vekili olarak görürüz...
Bu kaşarın haberini yapıp prim vermeyin.
Bu süreçte yalayacak bir şey bulamazsan ara beni
BU ARADA KALAMİTİ CEYN TİTANİK CUMHURİYETİNDE YAPILACAK MUHTEMEL SEÇİMİN TARİHİNİ AÇIKLAR.
İnsan ancak bu kadar nefret ettirebilir kendinden.
yalakalığına rağmen işinden atıldın
sen konuşma.. allah aşkına konuşma
KİMBU KADIN KİMDEN ALIYOR BU GÜCÜ ETLİYEDE SÜTLÜYEDE CACIK OLUYOR BİLEN VARMIIIIIIIIIIII?
TEK TEK KAFANIZA SIKILACAK
Eğer ekranda seni görmeyeceksek seçim 2030 yılında yapılsın, razıyız. ROK ile hayatımıza girdiğinizden beri bu ülke gün yüzü görmedi.
önceki seçim de erkene alındı, fayda yerine zarar sağladı, inşallah düzelir.
Diğer Haberler