HABER

Nagehan Alçı'ya kötü haber!

Bir televizyon kanalında 'darbeci general' sözünü kullanan Habertürk yazarı Nagehan Alçı'ya açılan dava ile ilgili flaş bir gelişme yaşandı. Yargıtay hakkında kapatılan Bakırköy 10. Ağır Ceza Mahkemesi’nin verdiği beraat kararı bozarak, davanın yeniden görülmesine hükmetti.

Nagehan Alçı'ya kötü haber!

Odatv'nin aktardığına göre dava, 2013 yılında ulusal bir televizyon kanalında Nagehan Alçı’nın 'darbeci general' ifadesini kullanmasının ardından açıldı. Bakırköy Ağır Ceza Mahkemesi beraat kararı verse de Yargıtay bu kararı bozdu.

Bu sözlerle Nagehan Alçı’nın kişinin, onur, şeref ve saygınlığını rencide edecek nitelikte olduğu ve hakaret suçunu işlediği gözetilmeden beraat kararı verildiğini belirten Yargıtay, hükmün bozulmasına oy birliğiyle karar verdi.

Eski 1. Ordu komutanı Hurşit Tolon'un müdahil olduğu dava Tolon’un avukatının başvurusu üzerine beraat kararı temyiz edildi. Yargıtay’daki dava 25 Nisan’da karara bağlanırken, şimdi Nagehan Alçı’nın 2013 yılındaki sözlerinden ötürü yeniden yargılanması bekleniyor.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 37 yorum
Hiç korkma doğru yolda devam et kardeşim
@volkixx72 SENDEMİ NAĞİHAN GİBİ ESKİ FETÖCÜSÜN.
@bluestartos sen de yeni fetöcüsün herhalde
@lev77 BENİM FETÖYLE ADNANLA İŞİM OLMAZ ONU BERABER YÜRÜDÜNÜZ BERABER ISLANDIĞINIZ KİŞİLERE SOR.
@lev77 sizler eski fetö hoca efendiniz bir yerlerinin kıllarıydınız gerçe yine aynısınız bi farkınız yok yarın çıksa rte deseki biz fetöyü affettik dese yine hepiniz fetö hocaaaammmmm diye ağlarsınız siz adam değilsiniz dansöz gibisinz kıvraklar
inşallah tıkarlar içeri
cumhurbaşkanı kurtarır...
Geri Dön