HABER

Nakajima WilliamsF1 test pilotu oluyor

WilliamsF1'den bugün yapılan açıklamada, Kazuki Nakajima'nın gelecek sezon test pilotu olarak takımda görev yapacağı duyuruldu. Açıklamada, Nakajima'nın diğer test pilotu Narain Karthikeyan'la birlikte testlere çıkacağı belirtildi.

21 yaşındaki Nakajima, bu sezon Formula 3 Euro Serisi'nde Manor Motorsport adına yarışmıştı. 80'li yılların sonu, 90'lı yılların başında Lotus ve Tyrrell için yarışan F1 pilotu Satoru Nakajima'nın oğlu olan genç pilot, ayrıca Williams'ın motor partneri olan Toyota Genç Pilotlar programının da bir üyesi.

WilliamsF1 patronu Frank Williams açıklamanın ardından yaptığı konuşmada, "Kazuki, karting ve diğer junior Formula serilerinde nasıl bir potansiyele sahip olduğunu istikrarlı bir şekilde ortaya koydu. Hem araçtaki potansiyeli hem de yetenekleri değerlendirildiğinde, Formula 1'de test görevi için gerekli özelliklere sahip olduğuna karar verdik" dedi.

Kazuki ise, "Motor yarışlarıyla ilgili olan herkes için, Formula 1 nihai hedeftir. Bu spordaki üst düzey takımlardan biri olan Williams'ın bana bu büyük şansı vermesinden dolayı çok memnunum. Takımın gelecek sezon Toyota motoruna geçiş sürecine, elimden geldiğince yardımcı olmayı sabırsızlıkla bekliyorum. Formula 1'e yükselen ilk TDP pilotu olmak benim için çok büyük bir onur olacak" şeklinde konuştu.

Kazuki'nin takımın resmi kış test programına katılacağı ifade edilirken, genç pilotun yıl sonundan önce pist testlerine de çıkmasının beklendiği belirtildi.

TurkiyeF1.Com

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön