HABER

Narkotik polisi rekor kırdı

İSTANBUL (İHA) - İstanbul Narkotik Polisi yaptığı 2 ayrı operasyonda, 27 bin 362 adet Ectacy hapı ve 17 kilo 200 gram esrar ele geçirdi. Olayla ilgili 11 kişi gözaltına alındı. Yetkililer, yakalanan Ectacy marka uyuşturucu hap miktarının, polis tarihinde ilk kez bu kadar yüksek miktarda olduğu belirledi. Hollanda'dan getirildiği öğrenilen uyuşturucu hapların, İstanbul dahil, Akdeniz ve Ege Bölgeleri'ndeki tatil beldeleri ile eğlence yerlerinde gençlere satılmak üzere Türkiye'ye sokulduğu öğrenildi. Ele geçen beyaz, yeşil ve pembe renklerden oluşan uyuşturucu hapların üzerindeki amblemlerden, piyasada kullanılan uyuşturucu haplardan en kalitelisi olduğu kaydedildi.

Narkotik polisi, Hollanda'dan getirilen yüksek miktarda Ectacy marka uyuşturucu hapın iç piyasada pazarlanmaya çalışıldığını belirledi. Bağcılar'da yabancı plakalı bir TIR'ın gizli bölmelerinde yaptıkları aramada, 27 bin 362 adet Ectacy marka uyuşturucu hap ele geçirdi. Olayla ilgili olarak 6 kişi yakalanarak gözaltına alındı. Sorguları tamamlanan zanlılardan İsmet Alhan, Naci Vural, Ökkeş Tüfekçi ve Serdar Bulu tutuklanarak cezaevine gönderilirken, 2 kişinin tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldığı açıklandı.

ESRAR OPERASYONU Narkotik polisin 2. operasyonunda, Arnavutluk'tan getirilip İstanbul'da pazarlanmaya çalışılan 17 kilo 200 gram esrar ele geçirdi. Olayla ilgili olarak 4'ü Arnavut, 2'si Türk, 6 kişi yakalanarak gözaltına alındı.

Alıcı kılığına giren narkotik polisi, Fatih'te yaptığı operasyonda 3 kilo esrar ele geçirdi. Operasyonda, Mehmet Arslan, Ercan Çetinkaya, Arnavut uyruklu Admir Hoyha, Facon Saraci, Flamur Araci ve Blader Hoyha yakalanarak gözaltına aldındı.

Uyuşturucu tacirlerinin evlerinde yapılan aramada 14 kilo 200 gram esrar ele geçirildi. Uyuşturucu tacirleri sorgularında esrarları Arnavutluk'tan getirdiklerini ve İstanbul'da pazarlamaya çalıştıklarını itiraf ettikleri açıklandı. Sorguları tamamlanan zanlılar, çıkartıldıkları DGM Savcılığı'nca tutuklanarak cezaevine gönderildi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön

En Çok Aranan Haberler