HABER

Narkotik Suçlarla Mücadele'den Kolombiya açıklaması

Narkotik Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı tarafından, Kolombiya’nın Buenaventura Limanı’nda Türkiye’ye gönderileceği iddia edilen 4 ton 900 kilogram kokain ele geçirilmesiyle ilgili Kolombiya narkotik birimi ile iş birliğinin devam ettiği belirtilerek, “Kolombiya adli makamlarına iletilen adli yardımlaşma talebimiz henüz cevaplanmamıştır” ifadesi kullanıldı.

Narkotik Suçlarla Mücadele'den Kolombiya açıklaması

Narkotik Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı tarafından, Kolombiya’nın Buenaventura Limanı’nda Türkiye’ye gönderileceği iddia edilen 4 ton 900 kilogram kokaine ilişkin açıklama yapıldı. Açıklamada, söz konusu iddiaya ilişkin Narkotik Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı’nın Kolombiya narkotik birimi ile iş birliğinin devam ettiği ifade edildi.

Açıklamanın devamında şunlar kaydedildi:

“Ancak Kolombiya adli makamlarına iletilen adli yardımlaşma talebimiz henüz cevaplanmamıştır. Bir hukuk devletinde hukukun kuralları geçerlidir. Ceza hukuku dedikodu üzerine değil delille hareket eder. Ülkemizde adli soruşturmalar Cumhuriyet savcılarımız tarafından yürütülmektedir. Yürütülen adli soruşturmalardaki içerik ve iddiaların kamu davası açılmadan yetkisiz kişilerle paylaşılması ve elde edilen bilgilerin açıklanması, ‘masumiyetin korunması’ ve ‘soruşturmanın gizliliğinin ihlal edilmemesi’ ilkelerine aykırı olacaktır.

"İFTİRADIR"

Bu gerçekliğe rağmen aksini ima etmek, uyuşturucu mücadelesinde hayatını çekinmeden feda etmeye hazır olan ve son yıllarda yaptığı operasyonlarla ulusal ve uluslararası kamuoyu tarafından takdirle karşılanan birimlerimize ve teşkilatlarımıza bühtandır, iftiradır.” (İHA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 2 yorum
ne hikmetse kargo içlerinde gizli mallar yakalanıyor ama sahipleri yokkkk
niye iftira oluyormuş ülkenin her yerinde uyuşturucu satılıyor,sanki bu suçların içinde kimler yokmuş gibi niye açıklama yapıyorsunuz,her kesimin içinden elbette suça iştirak eden bulunur,sanki bu suçu temiz polislere atılıyormuş gibi algılamanız çok yanlış bence,uyuşturucu işine girmiş kişiler en çok adaleti iç ve dış güvenliği sağlayanların içine adamlarını sokuyorlar
Geri Dön

En Çok Aranan Haberler