NATO'dan önemli Türkiye açıklaması

NATO'nun 70. kuruluşunun kutlanacağı Londra Zirvesi'ne Türkiye ile anlaşmazlık damga vurmaya başladı. Genel Sekreter Stoltenberg, "Türkiye ile çatlağın Londra Zirvesi'nin sonunda çözüleceği sözü veremem" dedi.

AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın "NATO'daki dostlarımız YPG'yi terör örgütü olarak kabul etmezse, atılacak her türlü adımın karşısında oluruz" diyerek Londra Zirvesi'ne giderken, NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg bu sorunun çözüleceğini garanti edemeyeceğini duyurdu.

Türkiye'nin Suriye’ye yönelik planlarının NATO tarafından desteklenmemesi durumunda ittifakın Polonya ve Baltık ülkelerine yönelik savunma planlarını bloke edeceği ortaya çıkarken, Stoltenberg Londra Zirvesi bittiğinde bu meselenin çözülmüş olup olmayacağı sorusuyla karşılaştı.

ABD Başkanı Donald Trump'la kahvaltının ardından gazetecilere konuşan NATO Genel Sekreteri, şu karşılığı verdi:

"Böyle bir vaatte bulunmayacağım, tüm söyleyebileceğim, konu üzerinde çalıştığımız. Ama bu demek değildir ki, NATO'nun Baltık ülkelerini savunmak için planı olmasın."

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 12 yorum
nato en büyük ve hristiyan terör örgütüdür tabiki bizi savunmayacak
Rus uçağı düşürüldüğü,zaman biz her defasında biz natotadayız diyorduk Rusya Müslüm mı
Yapılması gereken tek şey var. NATO'dan çıkmak ülkemiz için en doğrusudur.
seni ensarci seni. git kumda oyna. NATO ne demek bilmiyor zerre bilginiz olmadan dünya kadar fikir sahibi olmuş zavallılar. sevmesemde okadar aptal bir hükümet gelmedi daha.
stoltenberg dogru soyluyor
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler