NATO’dan S-400 açıklaması

S-400 hava savunma füzelerinin Türkiye’ye gelişi ile ilgili NATO yetkilisinin, ‘endişeliyiz’ dediği belirtildi.

ABD TV kanallarından CNN’e konuşan NATO yetkilisinin, “Hangi askeri teçhizatı aldıklarına karar vermek müttefiklere kalmış. Ancak, Türkiye'nin S-400 sistemini edinme kararının olası sonuçları konusunda endişeliyiz” dediği belirtildi.

NATO yetkilisi, ittifakın Türkiye'nin bu kararından ötürü 'endişeli' olduğunu ve söz konusu silahların müttefik sistemlerle uyumsuz olduğunu söyleyerek şu ifadeleri kullandı:

"Türkiye'nin S-400 sistemini edinme kararının yaratacağı potansiyel sonuçlardan ötürü endişeliyiz. NATO’nun görev ve operasyonlarının yerine getirilmesi hususunda temel nokta, üye ülkelerin silahlı kuvvetlerinin birlikte çalışabilirliğidir."

Milli Savunma Bakanlığı, söz konusu sistemin ilk parçalarının Türkiye'ye ulaştığını ve sevkiyatın süreceğini açıklamıştı.

Teslimat, Türkiye'nin bir Rus savunma sistemi almaya karar vermiş olması nedeniyle aylarca süren tartışmaları izliyor. ABD'nin açık yaptırım tehditlerine rağmen Türkiye, Rus yapımı bu sistemi almaktan geri adım atmadı.

KAYNAK: DHA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 139 yorum
Türkiye nin S_400 almasından ABD endişeli. İsrail endişeli. Yunanistan endişeli.. Birde;"Türkiye S_400'leri Ertelemelidir" diyen, ABD'nin TBMM Özel Temsilcisi CHP ENDİŞELİ. Bir önceki habere CHP li lerin yaptığı iğrenç yorumlarda da anlaşılıyor ki, Bunlara Oy verenlerde tıpkı CHP gibi Mandacı Zihniyetin temsilcileri
@palermo544 evet haklısın birde kozmik odalara özel savcıları sokub sonra soktukları adamları yurt dışına kaçıranlar var ülkenin gizli bilgileri ile...ama aklına hiç gelmedi demi :) ve bu bilgiler ışığında yabancı servislere yerleştirilen kimbilir kaç elemanımız öldürüldü de sen böyle ossuruktan yorumlar yaptığın sırada
@palermo544 Çok güzel bir tespit tebrikler. Benim düşmanım olan ülkeler hoşnut değilse lamı cimi olmaz bunun, demek ki ülkemin lehine olan bir şey, CHP. ve zihniyetini ayrı tutacaksınız bundan, bu güne kadar hayra dair neleri olmuş ki bu konuda da ülkemin çıkarlarını düşünsünler.
@palermo544 her şeyi güzel anlatmışsında chp yi niye olaya kattın anlamadım.füzelerin alınmasına karşı olan yok.ama o füzelerin kullanımı konusunda abd ye ne sözü verilmiş onuda öğrenir ve yazarsan sevineceğim.
@ufk_flz Kozmik oda olayını yapan, bilgileri ABD ye peşkeş çeken FETÖ cüler ne hikmetse her yerde CHP yi destekliyor. Siz de yazdığınızı yaparken bunu bir düşünün tabi o ekipten değilseniz...
@savaskoc7474 CHP de ABD gibi s 400 ü erteleyelim diyor ayrıca Akdeniz'de yapılan aramalara da karşı. Afrin operasyonuna da karşı çıkmışlardı. CHP'nin ABD politikalarını destekleyen bu tutumunu gören herkes CHP'yi de bu konuya katar. Asıl bunu gördüğü halde parti yönetimini sorgulamayan CHP seçmeninin oturup bir düşünmesi lazım. Hükümetin Suriye'de yaptığı hataların bir numaralı sorumlusu Davutoğlu cephesi de parti kurup CHP nin ittifakına katılmaya hazırlanıyor. Neden acaba?
@palermo544 o zamanın basbakanı olan tayyip erdogan’ın onayı üzerine onay verildi.
@ufk_flz sizin genel müdürüde o kozmik odaya girenler atadı bunu biliyorsun değilmi?
Dolmabahce de 6.filoya secde edip şükür namazı kılanlar , CHP ye laf söyleyemez.. Boş-beleş konuşuyorsun Sicilyalı. Rahip Brunson ne oldu , sen önce onun hesabını ver.....
@savaskoc7474 Ben şimdi öğrendim taptaze bir bilgi, ABD'ye sadece sarayı koruyacakmış diye söz verilmiş. Hadi sende başla şimdi goygoya...
@palermo544 ne sözü verilmiş söylesene herkes herşeyi yapar türkiye cumhuriyeti bi şey yaptığı zaman ne verilmiş öylemi lütfen artık bu mandacı zihniyetinizden vaz geçin chp neyi desteklemiyorsa bu ülkenin kesin yararına olmuştur size kalsa akdenizde doğalgaz aramayada bişey verdik herşein karşılığında bi şey veriyosak niye yapıyoruz ya ne verebiliriz ki rezervlerimizmi var yada ne bileyim dünyaya saattığımız bi ürünmü var 16 yılldır her yapılana bi şey verdik diyosunuz ama sürekli ülke askeri anlamda güçleniyor size kalsa amerikaya boyun eğelim hiç bişey üretmeyelim almayalım satmayalım
Endişenizin sebebi belli. NATO değil abd uşağı bir grup.
Lan bu mu sert açıklama
Nasıl bir sertlik seni tatmin ederdi acaba. Koskaca bir Türkiye Cumhuriyet var Reisin yönettiği, karşılarında titrek korkak Chpnin yönettiği ve Arap devletleri mi var ki sert yapabilsinler.
sert değil lan, s-400 diyor.
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler