NATO Liderler Zirvesi'nde aile fotoğrafı çekildi

Londra'daki NATO Liderler Zirvesi'nde, devlet başkanlarının katılımı ile aile fotoğrafı çekildi.

NATO Liderler Zirvesi'nde aile fotoğrafı çekildi

NATO aile fotoğrafında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile ABD Başkanı Donald Trump yan yana poz verdi. NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg de fotoğrafta Trump'ın yanında yer aldı.

İngiltere’nin başkenti Londra’da düzenlenen NATO Liderler Zirvesi, NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg ve İngiltere Başbakanı Boris Johnson’ın açılış konuşmasıyla başladı.

5de78971554281155496487c

Zirvenin ikinci ve son günü Türkiye'nin NATO kararlarını veto etme tehdidinin gölgesinde başladı.NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg Çarşamba günü Londra yakınlarındaki Watford'da yaptığı açıklamada, Salı akşamı Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile bir görüşme gerçekleştirdiklerini belirterek, "Konuşurken sorunların çözümü üzerine de çalışıyoruz.

Çözüm bulacağımıza inanıyorum" dedi. Erdoğan Salı günü yaptığı açıklamada, NATO üyesi devletlerin YPG'yi "terör örgütü" olarak sınıflandırmaması durumunda NATO'nun alacağı kararları engellemekle tehdit etmişti.

Almanya Başbakanı Angela Merkel, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron ve İngiltere Başbakanı Boris Johnson, Türkiye cumhurbaşkanı Erdoğan ile dün dörtlü bir toplantı gerçekleştirerek Suriye ve YPG konusunu ele almıştı.

Fransa hükümet kaynakları ise Erdoğan'ın NATO kararlarını veto etme riskinin devam ettiği görüşünü savunuyor. NATO zirvesi dün 70'inci kuruluş yıl dönümünde İngiltere Kraliçesi II. Elizabeth'in verdiği resepsiyonla başlamıştı. Zirve ikinci gününde devam ediyor.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 2 yorum
Allah Seni bu Memleketin Başından eksik etmesin Reis diyoruz birilerinin zoruna gidiyor. Kim Gelsin olum Memleketin Başına? "YPG Terörist değil" diyenlermi? PKK Sponsorlarına Selam götürenlermi? "Kıbrıs Kıbrıslılara Bırakılmalıdır" diyenlermi? Yurtdışına nezaman çıksa Türkiye'yi Şikayet edenlermi?
ŞİMDİ BURADAN YAZIYORUM.ERDOĞAN LİBYA İLE ANLAŞMAYI CEBİNE KOYUP LONDRAYA NATO TOPLANTISINA GİDİYOR.YUNAN MİÇOTAKİS TÜRKİYENİN LİBYA İLE ANLAŞMASINI ŞİKAYET İÇİN NATO TOPLANTISINDA AB LİDERLERİNE ŞİKAYET EDERKEN İÇİMİZDEN Bİ CHP TÜRKİYE LİBYADA TARAF OLAMAZ DİYE AÇIKLAMA YAPIYOR.ŞİMDİ SİZ SYLEYİN TÜM BUNLARDAN NE ANLIYORSUNUZ
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler