Nazilli Cumhuriyet Parkı’nda yenileme çalışmalarında sona gelindi

Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık, Cumhuriyet Parkı’nda Nazilli Belediyesi ekipleri tarafından gerçekleştirilen yenileme çalışmalarını inceleyerek projede son aşamaya gelindiğini müjdeledi.Projede son aşamaya gelindiğini belirten Başkan Alıcık, “Vatandaşlarımız özellikle yaz aylarında parklarda vakit geçiriyor.

Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık, Cumhuriyet Parkı’nda Nazilli Belediyesi ekipleri tarafından gerçekleştirilen yenileme çalışmalarını inceleyerek projede son aşamaya gelindiğini müjdeledi.
Projede son aşamaya gelindiğini belirten Başkan Alıcık, “Vatandaşlarımız özellikle yaz aylarında parklarda vakit geçiriyor. Bizde parklarımızın bakımına özen gösteriyoruz. Yaklaşık 2 ay önce Cumhuriyet Parkı’nda yenileme çalışmalarımızı başlatmıştık. Parkımızdaki mevcut havuzu küçülterek orta kısmına 30 metre yüksekliğinde şanlı bayrağımızı diktik. Havuz etrafına kamelyalar ekleyerek parka güzel bir görünüm kazandırdık. Parkımız döşenen parke taşları ile daha kullanışlı ve modern bir görünüm kazandı. Şu an peyzaj çalışmalarımız sürüyor. Yeşillendirme çalışmalarının ardından projemiz tamamlanmış olacak. Vatandaşlarımıza hayırlı uğurlu olsun” dedi.
Yenileme çalışmaları kapsamında kullanışsız kısımları kaldırılan süs havuzu, 400 metrekare genişliğe düşürülerek parka daha geniş oturma alanları ve daha ferah bir görünüm kazandırılmış oldu. Havuzun orta kısmına 30 metre uzunluğunda direk dikilerek Türk Bayrağı göndere çekildi. Aydınlatmaları tamamen yenilenen parkta eski ve tahrip olmuş kamelyalar kaldırılarak ahşap görünümlü demir platformlu kamelyalar eklendi. İçerisinde Kuva-yi Milliye öncülerinden Demirci Mehmet Efe heykeli bulunan park zemini dekoratif karo taş ile kaplandı.
Büyük ölçüde yenilenen Cumhuriyet Parkı vatandaşların daha keyifli vakit geçirebileceği bir alana dönüştürüldü.

Nazilli Cumhuriyet Parkı’nda yenileme çalışmalarında sona gelindi

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Diğer Haberler