Nazım Durak G.Saray'a bomba!

Galatasaray Kulübü'nde hafta sonunda yapılacak olağan genel kurul öncesinde başkan adayı Prof. Dr. Nazım Durak, ortaya attığı iddialar sonrası rakibi Adnan Polat'a adaylıktan çekilme çağrısı yaptı. Durak, yaptığı açıklamada, kendisi için "Nazım Durak, Adnan Bey lehine çekilsin" dendiğini ifade ederek, "Niye çekileyim, Adnan Polat benim lehime çekilsin. Ben 'Adnan Polat çekilsin' diyorum, 'başarısız' diyorum. Bu kulübü çok daha kötü günlere götürmesin" dedi.

"KULÜBE NE KADAR PARA VERDİĞİNİ AÇIKLASIN" Adnan Polat'ı, bugüne kadar kulübe ne kadar para verdiğini açıklamaya davet eden Nazım Durak, "Ben de onun verdiğinin üzerine para koyuyorum ve paramı geri almıyorum" dedi. Durak, Polat'ın kulübe "Bir lira" dahi vermediğini iddia ederek, "Hatta kulüpten 520 YTL alacaklı. Yemek faturalarını kulübe göndermiş. Ayrıca Özhan Canaydın'ın bugün bir lira alacağı yoktur kulüpten. Bunu üstüne basa basa söylüyorum" ifadesini kullandı. Yöneticilerden para toplanmasına kendilerinin de karşı olduğunu belirten Durak, sözlerini şöyle sürdürdü: "Madem şu anda paralar toplanmaya çalışılıyor, daha önce neredeydiniz? O iki milyon veriyormuş da 500 bin veriyormuş da... Bir lira vereceklerini sanmıyorum, çünkü bugün basında kendisinin yönetim listesinde olan insanların genel yapısını, mali durumunu ben biliyorum. Yastık altında gizli ya da İsviçre'deki bankalarda varsa o ayrı bir şey."

"RİVA SATILAMAZ, ÇÜNKÜ İPOTEKLİ" Galatasaray'ın Riva'daki arazisinin satılamayacağını savunan Prof. Dr. Durak, "Satamazsınız, çünkü önce genel kurul kararı gerekiyor. Ayrıca bu arazi ipotekli" dedi. Durak, başkan Canaydın'ın verdiği 52 milyon dolarlık teminatı ortadan kaldırmak için Riva Arazisi'nin Vakıfbank'a ipotek edildiğini ileri sürerek, "İpotekli malı nasıl satarsınız? Borçlu adam parasını almadan satabilir misiniz" ifadesini kullandı.

"STAT PROJESİ ARTIK YOK OLDU"
Nazım Durak, stat projesinin artık yok olduğunu savundu ve yüklenici Eren Talu'nun Amerikalı ortağının çekildiğini söyledi.
Durak, burada var olan bir kooperatifin üyelerinin mahkemeye başvurduğunu anlatarak, sözlerini şöyle sürdürdü: "Mahkemeyi TOKİ kazanmıştı, sonradan Bölge İdari Mahkemesi bunu bozdu. Sonradan yeniden dava açıldı. Dolayısıyla bu ihale de maalesef
geçersizdir. Siz 2011 yılında bitecek hayali bir stadın koltuklarını satarak, 'kulübe 1 milyar dolar kar getireceğim' diyorsunuz. Bunların hepsi bir aldatmacadan ibarettir, maalesef Galatasaray taraftarlarını ve kongre üyelerini kandırmaktan öte bir şey değildir."