Nazlı Ilıcak: işin ucu Büyükanıt'a ulaşacak

Antalya'da 'Her Taşın Altında 'The Cemaat' mi Var? kitabına ilişkin söyleşiye katılan Gazeteci Nazlı Ilıcak ilginç açıklamalarda bulundu.

Nazlı Ilıcak: işin ucu Büyükanıt'a ulaşacak

Antalya'da 'Her Taşın Altında 'The Cemaat' mi Var? kitabına ilişkin söyleşiye katılan Gazeteci Nazlı Ilıcak, Ergenekon'un bir numarası olarak genelkurmay başkanlarını gösterirken, işin ucunun Yaşar Büyükanıt'a ulaşacağını ve oradan kurtulamayacağını söyledi.

Antalya’da bu yıl ilki düzenlenen TÜYAP Kitap Fuarı kapsamında, Antalya Kültürlerarası Diyalog Merkezi’nin (AKDİM) konuğu olan Nazlı Ilıcak, katılımcıların sorularını yanıtladı.
BAŞBUĞ’A OLAYLARIN ÜSTÜNÜ ÖRTME SUÇLAMASI

Islak imza, internet siteleri, andıç ve darbe iddialarına ilişkin İlker Başbuğ’un yargılanmasını değerlendiren Nazlı Ilıcak, Başbuğ’un bu süreçte bir anlamda olayların üstünü örttüğünü söyledi. Başından sonuna kadar Ak Parti ve cemaatin hedef alındığını öne süren Ilıcak, cemaate dokunanın yanmadığını, yananın cemaati mazeret olarak gösterdiğini söyledi.

GÜLEN DÖNERSE DAHA BÜYÜK PROVAKASYONLAR OLABİLİR

Fethullah Gülen’in geri dönüp dönmeyeceğine ilişkin soruyu yanıtlayan Nazlı Ilıcak, Ergenekon ve benzer olayları kastederek şunları söyledi, "Kendi morali de çok bozulabilir. Devamlı hedefte. Bu yüzden dönmediğini düşünüyorum. Çok daha büyük provakasyonlar tertip edebilirler" dedi. Ilıcak, hala Ergenekon tertibinin gücünün diri olduğunu düşündüğünü ve MİT olayına ilişkin de şüphelerinin olduğunu dile getirdi. Ilıcak, gelmesini çok arzu ettiğini de söyledi.

28 ŞUBAT DOSYASI AÇILACAK

’28 Şubat süreci Gülen cemaatini büyüttü mü?’ yönünde gelen bir soruyu Nazlı Ilıcak, 28 Şubat’ın AK Parti’yi güçlendirdiğini, ama cemaatin esas itibariyle yaptığı hizmetlerle güçlendiğini söyledi. Bu sürecin, kaset olaylarının çıkmasının hocafendiye sempati duyan laik kesimle irtibatın kopmasına neden olduğunu da belirten Ilıcak, 28 Şubat dosyasının açılacağını ve bu konuda çalışmaların olduğunu da söyledi.

BİR NUMARA GENELKURMAY BAŞKANLARI

Ergenekon davasının üç yıldır sürdüğünü ve aslında çok uzun süre olmadığını belirten Ilıcak, önümüzdeki üç yıl içinde Ergenekon davasının sonuçlanacağını belirtti. Ergenekon’un bir numarasının sorulduğu Ilıcak, "Değişen genelkurmay başkanları gibi geliyor bana" diye cevap verdi. Ilıcak, buna neden olarak da genelkurmay başkanlarının darbe geleneğinden gelerek birbirlerine aktardığını ve bir kinin hayatı ile sınırlı olmayan kurumsallaşmış bir yapı olduğunu ileri sürdü.

İŞİN UCU BÜYÜKANIT’A ULAŞACAK

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın, eski Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt’la 27 Nisan e-muhtırası sonrasında Dolmabahçe Sarayı’nda yaptığı görüşmeye ilişkin korku ve tehdit olabileceği yönünde soru yöneltilen Nazlı Ilıcak, Dolmabahçe konuşmasından bir şey olmaz gibi geldiğini söyledi. Burada tehditvari değil, ’Bunlar senin arkadan da iş çeviriyorlar. Seni de fişliyorlar, seni de dinliyorlar, senin aleyhinde de propaganda yapıyorlar, sen kime dayanarak bu bildirileri yazıyorsun. Seninde arkan boş, seninde kuyunu kazıyorlar’ biçiminde de bir uyarı olmuş olabileceğini söyledi. Ilıcak, işin ucunun Yaşar Büyükanıt’a da ulaşacağını belirterek, "O zaten oradan kurtulamayacak" dedi.

DARBE OLABİLİR

TSK’da okutulan kitapların Milli Eğitim Bakanlığı’nca belirlenmesi, Genelkurmay Başkanı’nın Milli Savunma Bakanlığı’na bağlanması gerektiğini belirten Ilıcak, yapısal bir değişiklik olmadığı sürece de bugün olmasa bile yine darbe olabileceğini dile getirdi. Tören sonunda Konyaaltı Kaymakamı Bayram Aygün tarafından Ilıcak’a plaket verildi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 149 yorum
yandaşlar ve tsk düşmanları hepinizin kökü kazınacak
faşistler senelerdir osmanlı yadigarı Türk devletini sizin gibi simsarlar ele geçirmişti kim kimin kökünü kazıyacak görecez siz kim oluyorsunuzda bu vatanın asıl sahiplerine posta koyuyorsunuz yıllarca ettiğiniz zulüm işkence ayırım hor gürme devam mı edecek sandınız bitti artık solucanlar haddinizi bilin artık unutmayın halen osmanlı toprağındasınız bu topraklar müslüman Türk ün köpeğe itimat etmek düşer
75zindan güzel söylemişsin yüregine emegine saglık
Nazlı hanım TSK düşmanlığı yapacağına kendine bak.Toshiba tv dağıtacağız diye milleti dolandırdığın günleri unutma.
nazlı şeref senin için ne ifade ediyor..?birgün köşende yaz lütfen..
ben 15 yaşında babamı kaybettiğimde bu kadının sahibi olduğu gazeteden kupon biriktiriyordum televizyon alabilmek için sonra ne oldu tabi ki vermediler.yetim hakkı yediler şimdi kalkmış dinden imandan bahsediyorlar şereften bahsediyorlar.
DOĞRU SÖYLEYİNİ KOVARLARRR NAZLI HANIM . UMARIM SENİ TAŞLAMAZLARRRR. UMARIM ÜLKEM İNSANI GERÇEKLERİ GÖRÜR VE HAİN PLANLARI ÇÖZERRRR
al sana bir yalakacı daha
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler