HABER

Necip Hablemitoğlu'nun eşi ifade verdi

Evinin önünde 2002 yılında suikasta uğrayan Doç. Dr. Necip Hablemitoğlu'nun eşi Şengül Hablemitoğlu, Ankara Adliyesi'nde soruşturmayı yürüten savcıya ifade verdi

İfade sonrası savcıya çok güvendiklerini söyleyen Hablemitoğlu, "Biz 14 yıl sonra bir savcıya karşılaştık" diye konuştu.

Adliyeye avukatı Ersan Barkın'la birlikte gelen Şengül Hablemitoğlu, AnkaraCumhuriyet Başsavcı Vekili Necip Cem İşçimen'e, mağdur-müşteki sıfatıyla yaklaşık 6saat süren ifade verdi.

İfade işleminin ardından konuşan Hablemitoğlu, "Hem ifade hem değerlendirme yaptık. Savcı çok zarif bir insan. Bu işle ilgili olduğunu anladık. 14 yıllık süreçte bir takım şeyler yaşadık. Bize ulaşanlar, bize bir takım şeyler iletenler olmuştur. Onları da ilettik savcı beye" dedi.

BİZ 14 YIL SONRA BİR SAVCIYLA KARŞILAŞTIK

Basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Hablemitoğlu, 2015 yılında CNN Türk 'Tarafsız Bölge' programında eşiyle ilgili dosyanın yeniden açılmasını değerlendirirken söylediği "Konuşmak istiyorum ama güvenmem lazım savcıya" sözlerinin hatırlatılması üzerine, "Biz 14 yıl sonra bir savcıyla karşılaştık. 14 yıl sonra birilerinin olayla ciddi bir biçimde ilgilendiğini gördük. Bu süreç içerisinde karşılaştığım bir takım şeyleri de değerlendirdik" diye konuştu.


2002 yılında suikaste kurban giden Prof. Dr. Necip Hablemitoğlu, 1999 yılında Ali Kırca'nın sunduğu Siyaset Meydanı'nda sayısal verilere de dayanarak FETÖ'yü anlatmıştı.

FETÖ BAĞLANTISI ARAŞTIRILIYOR

FETÖ ile ilgili bir bağlantı mı tespit edildi sorusuna Hablemitoğlu, "İfademde gündeme gelmedi ama bu araştırılıyor. Zaten araştırılan bu. Daha önce hiç bir şekilde soruşturma yürütülmemiş. O ortaya çıktı. Bir şekilde sümenaltı edilmiş. Onun ötesinde karartılmış" şeklinde cevap verdi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 7 yorum
YAHUDİ ZÜĞÜRTLEDİKÇE..ESKİ DEFTERLERİ YOKLARMIŞ...?!!...
@willer_45 fetö köpekleri gibi yazıyorsun. kuyruğuna mı basıldı. ne ayaksın
@babacanbabalar ..MABADINI YALIYORDUNUZ..DÜNE KADAR...?!..
@willer_45 siz neden yalamaya başladınız. bizim yaptığımız yanlışa neden düşüyorsunuz kerhane piçleri ??
Meclis te defalarca uyarıldı iktidar işit pkk Feto pyd ile ilgili.işine gelmeyince duymadı.Şimdiakp kurulmadan önce sağ partiler kapanmış etkisiz hale getirilmiş .akp ilçelerde bile biro açmıştır.desteği kim verdi? Feto desteklemiş .halkı kandırıp iktidara oy vermesi sağlanmış ve iktidar guclenince kendine tehdit olarak görüp savaş açmıştır.yani savunulan ülke değil akp nin kendi varlığıdır ülkemiz eyaletlere ayrılmak istendi.mayınlı arazileri israile kiralamak istendi.başarılı olamadılar.YOLsuzluk yapıldı.YOL bitmeden tamirat başladı.halk bankalara bağlandı.asker valilere sivil yönetime bağl
@gomlek_degistirmeyen Feto nun siyasal kanadı askeri kanadıyla çarpışıyor.belki danışıklı dövüş olabilir
Demek kiii 14 yıldır bu ülke hangi sapkın zihniyet ile kolkola girmiş,adalet,hakkaniyet ve mağduriyetler katlana katlana devam etmiş ya şimdi bu kadar yanlış yapanlar doğru yaparmı . BEN AKP nin ve AKP idarecilerinin ALLAH BİİİR dediklerinden başkasına asla inamıyor ve güvenmiyorum.Çünkü her sözlerini sonradan inkar eden İNKARCI BUNLAR.ALLAH İNKARCILARDAN SAKININ DER.
Geri Dön