HABER

Neden altın rengi elbise?

ABD'de dün görevi devralan 44. Başkan Barack Obama'nın eşi Michelle Obama, tarihi günde Beyaz Saray'a girişinde altın rengi kıyafetiyle dikkat çekti.

Elbise Küba doğumlu Amerikalı "avargard" modacı Isabel Toledo'nun imzasını taşıyor. Michelle Obama'nın, ABD'nin 47 yıldır ambargo uyguladığı bir ülkede doğmuş bir modacıyı tercih etmesi de "ilginç" olarak yorumlandı. Kimi siyasi yorumcular, bunun da "bir barış mesajı" olabileceğini söyledi.

Bazı modacılar ise renk seçiminin, tarihi önem taşıyan bir günde tesadüf olamayacağını belirterek "Altın rengi, altın çağ anlamını taşıyabilir" dediler.

Kıyafette imzası olan modacı Isabel Toledo ise şu açıklamayı yaptı:

"Altın sarısı umudun rengi. Güneş gibi aydınlık günleri çağrıştırsın istedik. Ama bu kıyafeti giyeceğini 19 Ocak sabahına kadar bilmedik. Kıyafeti hazırlamak için, atölyemde Çinli, Kübalı, Polonyalı, İspanyol 13 kadınla birlikte gece gündüz çalıştık. Başarılı bir kreasyon oldu. Tüm dünyada umudun simgesi olan adamın eşi için bundan daha iyi bir tercih olamazdı."

Amerikan Associated Press ajansı, 43. Başkan George Bush ve eşi Laura'nın Beyaz Saray önünde eşi Michelle ile birlikte karşıladığı Barack Obama'nın da bu tarihi günde kırmızı kravatı tercih ettiğini belirtti.

Michelle'in elbisesini tasarlayan Isabel Toledo, "ağırbaşlı çalışan" Anne Klein'ı etkilemeye gayret etmişti. ABD'nin yeni başbayanı Michelle Obama, modacılar Narciso Rodriguez, "Zero Maria Cornejo" ve Chicago'lu Maria Pinto'yu tercihiyle biliniyor.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Geri Dön