HABER

Nedim Şener: Bilal Erdoğan'a suikast yapacağım diye dinlediler

Nedim Şener'den gündemi sarsacak açıklamalar

Nedim Şener: Bilal Erdoğan'a suikast yapacağım diye dinlediler

Cnntürk'te Tarafsız Bölge programına katılan gazeteci Nedim Şener'den gündemi sarsacak iddialar peşpeşe geldi.

Kendisinin tutuklanlanmasıyla ilgili olarak cemaatçi polis-savcı işbirliğiyle sahte deliller üretildiğini iddia eden Şener iddialarını şöyle sürdürdü:

BİLAL ERDOĞAN'A SUİKAST EKİBİNDEYİM DİYEREK SAHTE İHBAR ÜRETTİLER

Şener, polise "M. Yılmaz" adında birinden bir ihbar gittiğini, bu ihbarın da polis tarafından yazılmış olabileceğini, kendisine yönelik komplonun içinde savcı Zekeriya Öz'ün de olduğunu açıklayarak şunları söyledi:

"Polise M. Yılmaz imzalı bir ihbar gitmiş. İhbarda ben, Binnaz Toprak ve Hakan Altınsay, Başbakan Erdoğan'ın oğlu Bilal Erdoğan'a suikast düzenleyeceğimiz yazılıyor. Polis bu ihbarla Zekeriya Öz'e gidip benim telefonlarımı dinlemek için izin aldılar. Bu izin üzerine benim ev ve işyeri telefonların dinlendi, bir şey çıkmadı. Hiçbir şey bulamadılar, dinlemeyi kestiler. Bu ne zaman oldu biliyor musunuz? Hrant Dink kitabından hemen sonra. Başbakan'ın oğluna suikast düzenleyen ekibin içinde bulunduğum iddiasıyla beni dinliyorlar. Bu ihbarı kim yapmış olabilir. Polis yaptı. Başka kim yapacak. İhbarı yaptı, sonra bu ihbarla gidip telefonumu dinledi. Bu ihbar herhangi bir soruşturmaya konu olmadı. Telefonlarımı dinlemek için uydurdular. Muhtemelen bir polis yaptı. Sonra da gidip Zekeriya Öz'den beni dinlemek için izin aldı. Bu yargı sürecine girmedi. Kafasına göre iş yapıyorlar. Bu bilgi suçlamaya konu olmadı ama iddianamenin eklerinde var. Dinlemek için yasal dayanak oluşturdular böylece."

TEHDİT TELEFONLARI ALIYORUM

Şener, en son iki gün önce kendisine gelen telefonda "cemaat aleyhinde konuşmaması için tehdit edildiğini ve bununla ilgili telefondaki sesi kaydedip savcılığa suç duyurusunda bulunacağını söyledi. Şener cemaatten bir emniyet müdürü tarafından da birkaç gün önce kendisine haber gönderildiğini "Büyük bir savaş var, Nedim salağı kendine dikkat etsin, arada kalacak" diye tehdit ettiğini de açıkladı.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Geri Dön